Po gaisro Alytuje susikaupusio vandens tyrimai: pavojingų medžiagų kiekiai normų neviršijo

Po gaisro Alytuje susikaupusio vandens tyrimai: pavojingų medžiagų kiekiai normų neviršijo

Ramūnas JAKUBAUSKAS (BNS) / BNS nuotr.

Pavojingų medžiagų kiekiai vandenyje, susikaupusiame po gaisro gesinimo Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“, normų neviršijo, ketvirtadienį pranešė Aplinkos ministerija.

„Buvau suklaidintas ne tik aš, bet ir daugybė žmonių. Buvo pasėta baimė su apokalipsinėmis pasekmėmis. Po šeštą kartą atliktų tyrimų ir gautų rezultatų kreipsimės į prokuratūrą, nes panašu, jog buvo siekis pasipelnyti iš nelaimės“, – pranešime cituojamas aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Alytaus meras, socialdemokratas Nerijus Cesiulis prieš kelias savaites teigė, kad gaisravietėje esančiame vandenyje rasti cheminiai junginiai, sukeliantys vėžinius susirgimus, normą viršija kelis šimtus kartų.

BIC

Naujausi tyrimai, anot ministerijos, buvo imti nuo spalio 24 iki lapkričio 18 dienos iš gamyklos rūsio, taip pat Alytaus šilumos tinklų rezervuaro, buvusio medvilnės kombinato nuotekų valymo įrenginių ir Alytaus miesto nuotekų valymo įrenginių rezervinio aerotanko.

Aplinkos ministerijos pateiktais duomenimis, nė viena iš tirtų medžiagų – sunkiųjų metalų, policiklinių aromatinių angliavandenilių, lakiųjų organinių junginių – neviršijo teisės aktuose nustatytų momentinių didžiausių leistinų koncentracijų.

Pranešime teigiama, kad tyrimų mėginiuose nustatytas tik padidėjęs cinko kiekis, tačiau ir jis neviršijo normų.

Praėjusį pirmadienį, lapkričio 18 dieną, paimtuose mėginiuose buvo nustatytos lakiųjų organinių junginių – benzeno, etilbenzeno, tolueno, ksilenų – kiek padidėjusios koncentracijos, tačiau ministerija teigia, kad jų suma neviršijo ribinių verčių.

Pranešama, kad, palyginus gamyklos rūsyje susikaupusio vandens skirtingų laboratorijų atliktus tyrimus, Aplinkos apsaugos agentūros atlikti tyrimai yra teisingi bei objektyvūs.

Pasak ministerijos, galima daryti prielaidą, kad iš visų tirtų taškų nuotekos – po gaisro likęs vanduo – gali būti išleidžiamas į nuotekų surinkimo sistemą valymui be papildomo apdorojimo.

„Naujausi rezultatai patvirtino, kad nuotekų užterštumas – sunkiųjų metalų, policiklinių aromatinių angliavandenilių, lakiųjų organinių junginių – neviršija didžiausių leistinų verčių. Palyginus rūsio skirtingu metu ir skirtingų laboratorijų, ir užsienyje, atliktus tyrimus konstatuojame, kad visi tyrimai koreliuoja, yra lygintini ir panašūs“, – teigia agentūros direktorius Rimgaudas Špokas.

Alytaus savivaldybė ir Aplinkos ministerija iki šiol nesutarė bei nerado būdo, kaip tinkamai pasielgti su po gaisro likusiu užterštu vandeniu.

Savivaldybė nesutiko su ministerijos siūlymo dozuotai jį išleisti į nuotekų sistemą bei teigė ieškanti kitų būdų.

Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

Alytaus mieste ir rajone dėl spalį vykusio gaisro iki šiol paskelbtos ekstremalios situacijos savivaldybių lygiu.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.