Po devynių mėnesių nušalinimo, šįryt Panevėžio meras pravėrė kabineto duris

Po devynių mėnesių nušalinimo, šįryt Panevėžio meras pravėrė kabineto duris

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO nuotr.

R. Račkauskas.

Byla dėl Panevėžio mero Ryčio Mykolo Račkausko piktnaudžiavimo keliauja į teismą ir prokuratūrai paskelbus, kad devynis mėnesius buvęs nušalintas Savivaldybės vadovas šiandien grįžo į darbą.

Devynis mėnesius negalėjęs įžengti į Savivaldybę, meru R. Račkauskas šįryt pravėrė kabineto duris.

– Su kokiomis mintimis atėjote į darbą? Kokios mintys aplankė veriant savo kabineto duris?

BIC

– Nuotaika gera, mintys – apie darbą. Žinau, kad per pirmą dieną nepadarysiu to, ką galėjau nuveikti per pastaruosius devynis mėnesius, tačiau intensyvus darbas prasideda jau šiandien. Džiaugiuosi, kad per tą laiką komanda nesnaudė, todėl, aptarę, kas nuveikta, kibsim į darbus.

– Ar pasiilgote savo darbo vietos? Vaizdo per langą? Mero kėdės?

– Nemanau, kad įmanoma pasiilgti kabineto ar kėdės. Pasiilgti galima žmonių. Taip yra ir šiuo atveju. Mūsų komanda, administracija – tai yra tie žmonės, su kuriais pastaruosius kelerius metus kūrėme miesto strategiją, pradėjome ir vykdėme įvairiausius projektus. Tai yra žmonės, su kuriais stengėmės įveikti sunkumus, su kuriais džiaugėmės pasiektais rezultatais. Todėl tikrai džiaugiuosi galėdamas su jais susitikti ir tęsti mūsų bendrą darbą.

– Šiandien jau Savivaldybės tinklalapyje atsiras jūsų dienos darbotvarkė. Kokia ji bus?

– Pirmiausia susitiksiu su pavaduotojais, administracijos vadovais, jie pristatys, kokie svarbiausi darbai nuveikti, kokios aktualiausios problemos, kurias turime neatidėliodami spręsti. Pasitikiu mūsų komanda ir matau, kad jie sugebėjo, nepaisant ilgo nušalinimo, susitelkti, dirbti ir pasiekti rezultatų. Neabejoju, kad jie susidūrė su sunkumais ir stengėsi juos spręsti kaip įmanoma efektyviau. Nuo šiandien pagaliau dirbsime pilnu pajėgumu.

– Kaip sutikote prokuratūros sprendimą, kad nebesikreips į teismą dėl nušalinimo?

– Be abejo, palankiai. Dėkoju prokurorams, kad jie, radę savyje stiprybės, gerbdami įstatymą ir vadovaudamiesi protingumo principais, nutraukė tą beprasmišką mano nušalinimo nuo mero pareigų epopėją. Manau, kad toks žingsnis prokurorams turėjo būti nelengvas, nes mano politinių oponentų spaudimas ir siekis įtakoti jų sprendimus, formuoti išankstinę teismo nuomonę, buvo ir, deja, yra vykdomas su begaliniu įniršiu ir desperacija.

Džiaugiuosi, kad prokuratūra pasijuto pakankamai stipri dirbti savo darbą. Manau, kad tik sąžiningame procese teismo salėje bus galima nustatyti tiesą ir su pakelta galvą išgirsti išteisinamąjį verdiktą. Visada gerbiau ir gerbsiu teismo sprendimus, kurie priimti remiantis įstatymu.

– Jaučiate žmonių palaikymą?

– Vienareikšmiškai. Palaikymą jaučiau ir prieš, ir nušalinimo metu. Ką jau kalbėti apie priešrinkiminį laikotarpį, kuomet išgirdau tiek šiltų žodžių ir padrąsinimų. Palaikymą matome ir ką tik praūžusių rinkimų rezultatuose. Esu visiems ir kiekvienam už tai dėkingas. Tai suteikia jėgų ir ryžto dirbti toliau.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.