Plėtros agentūros direktorė V. Narkevičienė: „Panevėžys turi neišnaudotų galimybių, jas tereikia apčiuopti ir įgyvendinti“

V. Narkevičienė.
V. Narkevičienė.

Dalyvavimas konkurse Panevėžio plėtros agentūros direktorės pareigoms užimti Vilmą Narkevičienę paskatino iš naujo pažinti gimtąjį miestą. Išvykusi studijuoti į sostinę, ji nesitikėjo sugrįžti ir ateitį sieti gimtajame Panevėžyje, tačiau būtent čia po kurio laiko ir sugrįžo įsitvirtinti ir įgyvendinti savo profesinius tikslus.

„Noras būti arčiau šeimos ir gimtosios vietos paskatino sugrįžti, kurti ir gyventi Panevėžyje“, –  sako naujoji Panevėžio plėtros agentūros direktorė.

Po dvylikos metų gyvenimo ir darbo patirties sostinėje, Vilma iš naujo pažino Panevėžio kraštą: įžvelgė naujas perspektyvas ne tik jaunoms šeimoms, bet ir inovatyvaus verslo plėtrai.

Pažinti pasaulį per kultūrą

Baigusi „Saulėtekio“ vidurinę mokyklą Panevėžyje, Vilma studijuoti anglų filologijos bakalauro studijų išvyko į Vilnių. Vedina smalsumo, ji mokėsi ne tik tuomečio Lietuvos edukologijos universiteto auditorijose, bet ir pasinaudojusi „Erasmus“ studijų mainų programa metus anglų kalbą studijavo Škotijoje.

„Man įdomu pažinti kitas kultūras, susipažinti su žmonėmis, tad baigusi studijas nesudvejojau ir užpildžiau paraišką dalyvauti „Comenius“ asistentūros programoje. Universitete mokiausi italų ir prancūzų kalbos, tad laimėta stažuotė į Pietų Italiją leido ne tik patobulinti įgytus užsienio kalbos įgūdžius, bet ir pažinti italų kultūrą iš arčiau. ,,Mokiniams pasakojau ir pristatinėjau lietuviškas tradicijas. Tai buvo metus trukę, universitete įgytas žinias įprasminę ir akiratį praplėtę kultūriniai mainai“, – pasakoja pašnekovė.

V. Narkevičienė.

Pasibaigus projektui ir sugrįžus gyventi į Vilnių, netrukus Vilmai darbą pasiūlė „Barclays“ technologijų centras Lietuvoje. Įsidarbinusi klientų aptarnavimo specialiste, vėliau Vilma daugiau nei ketverius metus žinias gilino informacinių technologijų srityje.

„Technologijų centras „Barclays“ tuo metu buvo itin patrauklus darbdavys, dirbome su nutolusiomis komandomis Didžiojoje Britanijoje, Europoje, klientus konsultuodavome anglų ir italų kalbomis. Tai buvo itin įdomi ir maloni darbinė patirtis, tad ši laikotarpį prisimenu, kaip vieną svarbiausių ir daugiausiai įtakos turėjusių mano ateities profesiniams pasirinkimams“, – prisimena pašnekovė.

Dirbdama „Barclays“ Vilma kartu derino ir Tarptautinės komunikacijos magistro studijas Vilniaus universitete, kurias sėkmingai ir baigė. „Norėjosi apjungti įgytą tarptautinę patirtį ir užsienio kalbų žinias į visumą, tad tarptautinės komunikacijos magistro studijos suteikė galimybę  taikyti žinias analizuojant komunikacinius procesus ir jas panaudoti generuojant idėjas ir konkurencinį pranašumą organizacijose“, – pasakoja Vilma.

V. Narkevičienė.

Siekdama tobulinti įgytas žinias ir įgyti naujų kompetencijų, toliau darbinę patirtį ji kaupė plastiko pakuočių gamintojo „Retal Europe“ tarptautinėje įmonių grupėje dirbdama informacinių technologijų konsultante.

„Dirbau profesionalioje komandoje diegiant verslo valdymo sistemą JAV, Pensilvanijos valstijoje, tad komandiruočių metu turėjau galimybę iš arčiau susipažinti su gamybos procesais, technologijomis ir jų taikymu praktikoje“, – dalinasi Vilma.

Gimtasis Panevėžys maloniai nustebino

Nors darbai sekėsi puikiai, vyro paskatinta Vilma sutiko sugrįžti gyventi ir kurtis ir gimtajame mieste. „Buvau atitrūkusi nuo Panevėžio gyvenimo ritmo ir veiklų, bet šeima ir noras būti arčiau jos, gamta ir lėtesnis gyvenimo tempas galutinai leido priimti sprendimą iš Vilniaus kraustytis gyventi į Panevėžį“, – pasakoja Vilma.

Grįžusi į Panevėžį ir sėkmingai įsidarbinusi informacinių technologijų grupės vadove viename didžiausių automobilių pramonės darbdavių Panevėžyje ir lyderiaujančių elektromechaninių sistemų gamybos „PKC Group“ įmonių grupėje, Vilma ir įžvelgė Panevėžio regiono stipriąsias puses bei galimas perspektyvas. „Didelės tarptautinės įmonės domisi  Panevėžiu ir jo galimybėmis, miestas traukia potencialius investuotuojus kurti padalinius ar naujas įmones, –  pasakoja moteris.

„Panevėžys turi daug privalumų, ypatingai dėkinga ir patogi verslui kurti yra miesto logistika, tačiau čia vis dar trūksta kompetentingų specialistų, galinčių įmonėms pasiūlyti inovatyvius sprendimus. Daugiau dėmesio reikėtų skirti įmonių skaitmenizavimui, vyresniosios kartos specialistų persiorientavimui ir jaunųjų specialistų, turinčių verslui reikalingus įgūdžius ugdymui. Panevėžys turi neišnaudotų galimybių, jas tereikia apčiuopti ir įgyvendinti.“

V. Narkevičienė.

Nauji iššūkiai

Atrinkta iš būrio kandidatų bei įveikusi žinių patikrinimo testą, kandidatė direktorės pareigoms eiti pristatė savo siūlymus Panevėžio plėtros agentūros veiklos programai. .

Veiklos programoje siūloma ugdyti technologijoms atvirą ir verslią visuomenę partnerysčių su Panevėžio švietimo centro steigiamomis iniciatyvomis, bendradarbiauti su partneriais vystant verslui ir „startuoliams“ palankią ekosistemą, inicijuoti verslo aplinkos gerinimo priemones, įsiklausyti į verslo bendruomenės poreikius, stiprinti strateginę miesto Pramonės 4.0 kryptį, kurti palankias sąlygas verslo vystymui, pasitelkiant mokslą, švietimą ir kultūrą. Tęsiant informacijos apie turizmo išteklius ir paslaugas sklaidą visuomenei naujai pažvelgti į turizmo plėtrą Lietuvoje.

„Neabejoju, bus nemažai iššūkių formuojant ne tik Panevėžio plėtros agentūros strategiją, bet ir įgyvendinant jau numatytus projektus. Sėkmingai jie gali būti įgyvendinami tik su glaudžiu verslo, švietimo ir mokslo ministerijos, viešojo sektoriaus bendradarbiavimu. Dabartinė ekonominė situacija pasaulyje dėl koronaviruso stipriai palietė ir turėjo neigiamų pasekmių turizmo sektoriui, tad bus reikalingos naujos ir efektyvios priemonės jam atgaivinti“ , – dalinasi Vilma.

„Aukštaitijos regioną reikėtų matyti kaip visumą: ne tik sporto, kultūros ar technologijų centrą, bet visų šių dalių sinergiją, kuris daugeliui potencialių investuotojų gali būti patrauklus ne tik dėl infrastruktūros, bet ir čia gyvenančių ir kuriančių talentingų žmonių. Verslo investicijos bei dėmesys skatins ir pavienių žmonių didesnį susidomėjimą Panevėžio miesto bei rajono teikiamomis studijų, karjeros ar turizmo perspektyvomis“, – sako pašnekovė.

Panevėžio plėtros agentūrą naujoji vadovė įsivaizduoja, kaip visiems atvirą pirmąją stotelę miesto ir rajono bendruomenei, kur kiekvienam besikreipiančiajam – tiek turistui, tiek verslininkui bus suteikta kompetentingos komandos pagalba.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Marijampolės savivaldybė pakeitė ligoninės direktorės atleidimo pagrindą, duos išmoką

confident-noyce

Lopšelis-darželis „Varpelis“ turi naują vadovę

confident-noyce

Bendrovė „Panevėžio gatvės“ nebeturi vadovo: nepateisino iškeltų lūkesčių

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau