Plaukų stilisto K. Murausko grožio kaina – sulaužytas žandikaulis ir motinos ašaros

Plaukų stilisto K. Murausko grožio kaina – sulaužytas žandikaulis ir motinos ašaros

JP / TV3 nuotr.

Įprasta kalbėti apie moterų grožį ir tuo, kaip jos savimi rūpinasi, tačiau vyrų grožio ir savęs puoselėjimo tema vis dar apipinta mitais ir stereotipais. Vienus šokiruoja, kad vyrai darosi manikiūrus, pedikiūrus, kiti negali suprasti, ko stipriosios lyties atstovai lankosi pas kosmetologus, tačiau šio sekmadienio TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ svečias plaukų stilistas Karolis Murauskas drąsiai laužo įsisenėjusius stereotipus ir neabejoja, kad vyrams išvaizda yra tokia pat svarbi, kaip ir moterims.

Karolis ne visuomet atrodė taip, kaip šiandien. Prieš kelerius metus jis visiškai pakeitė savo veidą, investavo į jį tiek, kiek kitam reikėtų galbūt dešimtmetį taupyti.  Anot laidos vedėjos Kristinos Rimienės pašnekovo, vyras turi į save investuoti, o jam tai yra visiškai natūralus dalykas.

Vargai dėl grožio

BIC

Prieš kelerius metus Karolis ryžosi patobulinti savo žandikaulį – operacijos metu sulaužytas į septynias dalis, sutvarkytas vaikino žandikaulis kardinaliai pakeitė jo veidą. Tuo laidos žiūrovai galės įsitikinti patys, išvydę nuotraukose, koks Karolis buvo anksčiau.

„Dabar atėję klientai neatsižiūri, sako, dieve, koks tu gražus“, – dabar juokiasi laidos svečias, neslepiantis, kad ankstesnės jo nuotraukos šiandien jam sukelia pasibjaurėjimą. Laidos vedėja, išvydusi senas vaikino nuotraukas, stebėsis, kad žandikaulis gali taip pakeisti žmogaus išvaizdą.

Stebėjosi, tuomet visi, o mama, pasak Karolio, pamačiusi jį grįžusį iš ligoninės, tiesiog apsiverkė, mat sūnus visus aplinkinius įtikinėjo, jog tas dvi savaites, kai buvo dingęs, leido… Kinijoje.

Klausantis laidos svečio pasakojimo apima nuostaba jo ryžtu vardan savo grožio ištverti viską. Tam jis negaili nei jėgų, nei pinigų, iškenčia visą skausmą ir nepatogumus.

Sustoti nežada

Ištvėręs sunkų pooperacinį periodą ir džiaugdamasis pakitusia išvaizda Karolis vis dar randa savyje trūkumų.

„Dabar pirmoje vietoje – sporto klubas. Raumenų nereikia, man gražu kūdas žmogus, bet gražiai pasportavęs, be pilvo, gražia krūtine, „šaškėm“ ant pilvo, bet ne kultūristas“, – teigia Karolis, besitikintis rezultatų po pusmečio, to siekti jam padeda asmeninis treneris.

Grožio siekimas tapo jo gyvenimo būdu ir yra pirmoje vietoje. „Grožis ir protas“, – pasitaiso Karolis ir atskleidžia, kokių grožio ritualų kasdien laikosi, kad visą dieną atrodytų nepriekaištingai.

Jis įsitikinęs, kad tiek moterys, tiek vyrai turi visada atrodyti puikiai. Skubėjimas ir įtemptas gyvenimo ritmas, anot jo, ne pasiteisinimas, juk visada galima atsikelti pusvalandžiu anksčiau ir susitvarkyti.

Prabanga gyventi taip, kaip nori

Plaukų stilistu Karolis dirba jau penkiolika metų. Ne vien atrodyti reikia gražiai, teigia laidos svečias, bet ir gyventi tobulai. Kelionės, kurias vyras taip mėgsta, turi būti aukščiausio lygio.

„Man patinka prabangios kelionės, prabangiai gyventi, prabangiai leisti laiką, žinoma, jei galimybės leidžia“, – pasakoja Karolis, šiemet jau buvęs Katare ir gyvenęs 33 aukšte, o Naujuosius sutikęs 64-ajame. Šios kelionės vaizdais laidos svečias pasidalys ir su žiūrovais.

Stilistas sutinka, kad Lietuvoje vyro grožio etalonas yra kitoks, tačiau su juo nesutinka. Daugelis vis dar įsivaizduoja, kad jei vyras investuoja į savo išvaizdą, tai jis yra homoseksualus, tačiau ši nuostata, anot Karolio, pamažu nyksta. Keičiasi grožio supratimas, vienus stereotipus keičia kiti, sustabarėjusios nuostatos nyksta, tačiau dėl vieno sutiks visi laidos žiūrovai – bendro grožio vardiklio nėra ir negali būti, juk kiek žmonių – tiek ir nuomonių. Svarbiausia – būti tuo, kuo norime būti, o tam reikia… drąsos.

Puokštė, kiekvieną nušviečianti grožiu

Laidos vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė neabejoja, kad kiekvienas grožį suprantame savaip. Neretai grožis atsiskleidžia šypsenoje, kuri gali gimti netikėčiausiais momentais, tačiau visada – gavus nuostabią puokštę gėlių.

Laidos rubrikoje „Floristinis desertas“ dizainerė sukurs pavasarišką puokštę iš puikiausių žiedų, kuri džiaugsmu nušviestų bet kurį veidą, o į širdį pakviestų ankstyvą ir taip laukiamą pavasarį.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais, 10 val. per TV3.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.