Plastikiniame puodelyje įsikūręs aštuonkojis sulaukė narų pagalbos

Narai Indonezijoje padėjo Amphioctopus marginatus aštuonkojo mažyliui pakeisti savo namus – išsikelti iš permatomo plastikinio puodelio į porą kriauklių.

Vienas iš narų Pall Sigurdsson pasakojo, kad tai buvo trečiasis jų panirimas tą dieną ir jau buvo beatsirandantis nuovargis, kai vienas iš kolegų pasiuntė signalą, kuris reiškė, kad jis surado aštuonkojį ir paprašė priartėti bei jam padėti.

Komanda buvo tokia atsidavusi siekdama padėti aštuonkojui, kad patys beveik pritrūko oro.

„Man ne kartą teko matyti šiukšlėse sau namus įsikuriančius aštuonkojus. Jie sumanūs gyvūnai ir savo aplinkoje sutinkamus objektus jie panaudoja savo pačių naudai, o šiukšlės dabar jau yra nuolatinė jų aplinkos dalis,“ – sakė Sigurdsson. „Vis dėlto, aštuonkojis su savo minkštais čiuptuvais, nežinojo, kad šis puodelis nesuteikia jam beveik jokios apsaugos, o tokioje konkurencinėje aplinkoje kaip vandenynas, šis puodelis yra garantuota mirtis.“

Sigurdsson ir kiti narai kaip išmanydami stengėsi padėti šiam mažyliui  Amphioctopus marginatus aštuonkojui, kad jam skyrė visą savo panirimą ir didžiąją dalį deguonies išteklių, rašo boredpanda.com.

Galų gale, jiems pavyko savo naujai sutiktą draugą įtikinti „persikraustyti“.

Jie pasiūlė skirtingas kriaukles, kol galiausiai aštuonkojis išsirinko tą, kuri atitiko jo poreikius. Prieš tai kiekvieną jų savo čiuptuvėliais jis patikrindavo.

Amphioctopus marginatus gimsta su instinktu apsisaugoti įsirausiant į kokoso kiautą ar moliusko geldelę, taip susikurdami sau mobilius namus.

Vis dėlto, trūkstant natūralių medžiagų, jie naudojasi viskuo, ką tik aptinka vandenyno dugne, kaip pavyzdžiui tušti plastikiniai puodeliai ar konteineriai.

Tai reiškia ne tik, kad dėl permatomo plastiko aštuonkojis yra matomas ir pažeidžiamas plėšrūnams, o taip pat kad, plėšrūnai šį aštuonkojį suės drauge su plastiku.

Tokiu atveju plėšrūnas, labai tikėtina, taip pat numirs arba nusilps iki tokio lygmens, kad taps lengvu didesnių plėšrūnų grobiu, kas ir tęstų šį plastiko taršos ciklą.

Plastikas yra pirminis vandenynų teršėjas ir kiekvienas žmogus turi potencialo paversti vandenynus geresne vieta visų gyvenimui. Sigurdsson sakė: „Dauguma šiukšlių (tarp jų ir plastikas) – skęsta. Dauguma žmonių kalba tik apie tuos dalykus, kuriuos jie gali matyti. Plūduriuojančios dalys tėra problemos ledkalnio viršūnė. Plastikiniai šiaudeliai yra mažoji šios problemos dalis.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosaugininkai iš asmenų paėmė neteisėtai laikomą beždžionę ir į Raudonąją knygą įtrauktą pelėdą

confident-noyce

Seimas ketina nustatyti baudas už vienkartinių plastiko indų dalybas

confident-noyce

Panevėžio parkuose akis bado šiukšlės: suabejojo miestiečių sąmoningumu

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau