16.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 31 liepos, 2021

Pirmuoju nacionaliniu mecenatu gali tapti „Teltonikos“ savininkas A. Paukštys

Nacionalinio mecenato titulą siūloma suteikti verslininkui Arvydui Paukščiui už Balbieriškio Švč. M. Marijos Rožančinės bažnyčios atstatymą.

Seimui priėmus Mecenavimo įstatymą, tai pirmasis kandidatas į nacionalinius mecenatus, siūlomas pagal įstatymo nuostatas.

A. Paukštys yra bevielių technologijų įmonės „Teltonika“ steigėjas ir savininkas. Jo kandidatūrą atrinko Mecenavimo taryba. Sprendimą dėl nacionalinio mecenato vardo suteikimo turi priimti Vyriausybė.

Kultūros ministerijos duomenimis, A. Paukštys sudegusiai bažnyčiai atstatyti skyrė 1 mln. eurų.

Jo kandidatūrą Mecenavimo tarybai pateikė Vilkaviškio vyskupija ir Prienų rajono meras.

Kaip teigiama teikime, A. Paukštys savo lėšomis padėjo pastatyti ir įrengti bažnyčią. Tai naujas objektas, kuriuo naudosis kelios žmonių kartos, ten jau vyksta ne tik pamaldos, bet ir kultūros renginiai.

1888 metais Prienų rajone, Balbieriškyje, pastatyta medinė Švč. Mergelės Marijos Rožančinės bažnyčia iki pamatų sudegė 2013-ųjų rugpjūčio 8-osios naktį. Per gaisrą sudegė šiuose maldos namuose buvusių 12 kilnojamų kultūros vertybių, tarp jų – 1802 metų vargonai, XVII – XVIII amžiaus paveikslai, stacijos, trys mediniai altorėliai.

Ketverius su puse metų tikintieji glaudėsi Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centre, Šv. Mišios aukotos ir parapijos namų koplytėlėje.

Atstatyta mūrinė, visai kitokios formos, mažesnė bažnyčia. Naująją Balbieriškio parapijos bažnyčią projektavo architektas Vilius Urbonas.

Pagal įstatymą, nacionalinio mecenato vardas gali būti suteikiamas asmeniui, skyrusiam ne mažiau kaip 1 mln. eurų paramą kultūros, švietimo, mokslo, kitam projektui ar projektams.

Be to, tai turi būti nepriekaištingos reputacijos asmuo.

Mecenatams bus įteiktas specialus ženklas, jų vardai įrašomi į Mecenatų knygą, kuri pildoma ir saugoma Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

Įstatymas numato, kad dar gali būti suteikiamas savivaldybės mecenato vardas. Savivaldybės, kurioje nuolatinių gyventojų yra 25 tūkst. ar mažiau, mecenato vardas bus suteikiamas asmeniui, skyrusiam ne mažiau kaip 150 tūkst. eurų dydžio paramą mecenuojamam projektui. Didesnėse ir kurortinėse savivaldybėse mecenatu bus pripažintas asmuo, skyręs ne mažiau kaip 250 tūkst. eurų dydžio paramą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mecenato P. Kiznio dovanos pristatyme dalyvavęs prezidentas pabrėžė mecenatystės svarbą

confident-noyce

Suburta ekspertų grupė kultūros mecenavimo mechanizmui tobulinti

confident-noyce

Prezidentas: kultūros negalime atidėti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau