Pirmose mažojo finalo rungtynėse „Lietkabelis“ nusileido „Neptūnui“

LKL.LT / BC "Neptūnas", LKL/BNS nuotr.

Visų laikų „Betsafe–LKL“ atkrintamųjų varžybų naudingumo rekordą pagerinęs Gytis Masiulis atvedė Klaipėdos „Neptūną“ į sudėtingą pergalę bronzinės serijos starte.

Be suspenduoto Simo Galdiko rungtyniavęs „Neptūnas“ 89:77 (25:17, 14:18, 25:20, 25:22) susitvarkė su Panevėžio „Lietkabeliu“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos trečiadienį Panevėžyje.

BIC

Nuostabiai rungtyniavęs G. Masiulis pagerino iki šiol Gintarui Einikiui priklausiusį naudingumo rekordą atkrintamosiose varžybose, kurį legendinis krepšininkas užfiksavo 1995-aisiais, kai surinko 45 naudingumo balus.

„Neptūno“ aukštaūgis prieš panevėžiečius surinko 33 taškus bei 46 naudingumo balus.

„Neptūnas“ jau pirmojo ketvirčio metu buvo įgavęs 15 taškų pranašumą – 21:6. Vis dėlto, jau antrojo kėlinio pradžioje po Mariaus Valinsko tolimo metimo panevėžiečių pranašumas buvo sumažėjęs iki keturių taškų (21:25).

Dar viena sėkminga „Neptūno“ atkarpa 9:2 leido klaipėdiečiams susigrąžinti dviženklį pranašumą (34:23).

Ginklų nesudėję panevėžiečiai po ilgosios pertraukos sugebėjo persverti rezultatą savo naudai (46:45). Tačiau „Neptūnas“ atsakymą turėjo ir į tai, o lemiamo ketvirčio pradžioje sugebėjo nutolti nuo varžovų – 69:55.

Nors „Lietkabelis“ bandė dar sugrįžti į rungtynes, tačiau nesustabdomai rungtyniavęs G. Masiulis išsaugojo pergalę klaipėdiečiams.