18.7 C
Panevėžys
Šeštadienis, 23 rugsėjo, 2023

Pirmoji ponia Rokiškyje: turime užtikrinti vienodo starto galimybes visiems vaikams

AutoriusJPFotoLRP
D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė ketvirtadienį Rokiškyje domėjosi neformaliuoju vaikų ir jaunimo ugdymu.

Rokiškio rajono Kamajų Antano Strazdo gimnazijoje pirmoji ponia apžiūrėjo įstaigos erdves, bendravo su pedagogais ir moksleivių tarybos nariais.

„Džiaugiuosi, jog visi gimnazijos mokiniai ir ikimokyklinukai turi išskirtines galimybes mokytis neformaliojo švietimo skyriaus meninėse studijose, aktyviai dalyvauja aplinkosaugos iniciatyvose ir ugdo pilietiškumą: prižiūri partizanų, Kamajuose palaidotų žydų, poeto Antano Strazdo kapus“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia taip pat apsilankė Rokiškio jaunimo centre, kalbėjosi su pedagogais bei darbuotojais, su jaunimu diskutavo apie pilietiškumą, savanorystę, bendradarbiavimą ir tarptautinius projektus, domėjosi artėjančiu Rokiškio jaunimo festivaliu.

Įtraukusis ir neformalusis ugdymas yra labai svarbūs elementai užtikrinant vaikų gerovę, suteikiant jiems visiems vienodas teises ir vienodo starto galimybes.

„Jaunas žmogus, turintis galimybių kurti, aktyviai veikti prasmingose veiklose, padedančiose atskleisti kiekvieno gebėjimus, jaučiasi reikalingesnis ir galintis kažką pakeisti, patiria jausmą būti piliečiu ir savo krašto gerovės kūrėju. Įtraukus neformalus ugdymas, jaunuolių įtraukimas į svarbių klausimų sprendimus savivaldybėse yra labai svarbūs ugdant pilietiškumą ir patriotizmą.

Be viso kito, šios paslaugos, aktyvus ir prasmingas laisvalaikis jaunimo erdvėse kartu su bendraminčiais padeda išvengti žalingų įpročių“, – pabrėžė D. Nausėdienė.

Pirmosios ponios teigimu, kokybiškų užimtumo ir socialinių paslaugų užtikrinimas bei plėtra visoms gyventojų grupėms turi būti vienas svarbiausių savivaldos prioritetų. Demografinė situacija, besikeičiantys žmonių poreikiai skatina galvoti apie paslaugų plėtrą, o riboti finansai verčia ieškoti efektyvesnių, galbūt netradicinių sprendimų teikiant paslaugas: gero planavimo, administravimo gebėjimų, alternatyvių finansavimo šaltinių paieškos.

Pirmoji ponia ragino plėtoti tarpinstitucinį bendradarbiavimą tarp viešąsias paslaugas teikiančių institucijų, nevyriausybinių organizacijų, dalintis gerąja patirtimi su kitais siekiant bendro tikslo: kad kiekvienoje savivaldybėje būtų gera gyventi visiems.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

JAV viešinti D. Nausėdienė lankėsi lituanistinėje mokykloje: esate vertybinė tvirtovė, lietuvybės židinys

confident-noyce

V. Zelenskis Ukrainos valstybiniu ordinu apdovanojo D. Nausėdienę

confident-noyce

D. Nausėdienė su JAV Prezidento žmona aptarė karo veteranų gydymą ir reabilitaciją

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau