8.6 C
Panevėžys
Trečiadienis, 31 gegužės, 2023

Pirmoji ponia: kartu su Britų taryba kuriame pilietišką ir brandžią visuomenę

AutoriusJPFotoLRP

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį susitiko su Britų tarybos Patikėtinių tarybos vadove Sarah Sands, aptarė Lietuvoje įgyvendinamus Britų tarybos projektus, jų tęstinumą ir potencialias naujas iniciatyvas.

Pokalbyje taip pat dalyvavo Didžiosios Britanijos ambasadorius Lietuvoje Bryanas Olley ir Britų tarybos Lietuvoje vadovė Ona Marija Vyšniauskaitė.

Pirmoji ponia pažymėjo, jog jau tris dešimtmečius Britų tarybos veikla, skatinanti kultūrinį bendradarbiavimą ir diplomatiją, tiesianti tiltus tarp žmonių, Lietuvoje yra gerai matoma ir vertinama. Pastaraisiais metais ypač aktuali Britų tarybos teikiama ekspertinė pagalba švietimo ir pilietinio ugdymo srityse.

„Lietuvoje Britų taryba įgyvendina unikalius projektus, kurie padeda ugdyti lyderystės ir kritinio mąstymo gebėjimus, yra atviri kalbinei ir kultūrinei įvairovei, skatina bendruomenių aktyvumą ir pilietiškumą, įtraukia atskirtį patiriančias žmonių grupes. Ypač palaikome Britų tarybos iniciatyvas, skirtas vaikams ir jaunimui, kurios formuoja lyderystės gebėjimus ir skatina sveikos gyvensenos įgūdžius“, – sakė D. Nausėdienė.

Susitikime minėta Britų tarybos programa „People to People“, įtraukianti į įvairias veiklas bendruomenes ir prisidedanti prie jų stiprinimo, projektas „Dreams & Teams“, kuris atliepia ir pirmosios ponios globojamų Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Mažųjų olimpinių žaidynių programą. Pasak D. Nausėdienės, ankstyvajame amžiuje itin svarbu formuoti fizinio aktyvumo įpročius ir gyvenimo nuostatas, todėl labai sveikintini projekto siekiai ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius.

D. Nausėdienė taip pat pristatė Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva pernai duris Vilniuje atvėrusio Ukrainos centro veiklą, siekius bei perspektyvas.

„Be šiandien teikiamų neformaliojo švietimo, kultūrinių, socialinių ir daugelio kitų paslaugų, Ukrainos centras kartu su savo steigėjais – Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Vytauto Didžiojo universitetu ir Ukrainos ambasada Lietuvoje – siekia plėsti savo veiklą. Tikime, kad centras gali sudaryti sąlygas burti akademinę bendruomenę ir prisidėti prie tolesnės Ukrainos europinės perspektyvos: ekspertinėmis žiniomis, tyrimais, sukaupta patirtimi. Kviestume Britų tarybą tapti centro partneriais ir pagal galimybes prisijungti prie šios perspektyvos“, – teigė pirmoji ponia.

Jos žodžiais, bendromis pastangomis būtų galima plėsti Ukrainos centro veiklą ir regioniniame lygmenyje, koncentruojantis ne tik į humanitarinės pagalbos sritį, bet ir į ukrainietiškos kultūros sklaidą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuvos ir Azerbaidžano pirmosios ponios lankėsi nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

confident-noyce

D. Nausėdienės ir NATO vadovo sutuoktinės susitikime – dėmesys valstybių lyderių sutuoktinių ir partnerių programos renginiams

confident-noyce

D. Nausėdienė: mūsų visų pastangos ir pagalba kuria Ukrainos ateitį

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau