Pirmoji ponia D. Nausėdienė kviečia prisijungti prie maltiečių vaikų paramos akcijos

AutoriusJPFotoORGANIZATORIŲ

Šiemet jau aštuntus metus maltiečiai vykdo vaikų paramos akciją „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“, kurios tikslas – surinkti lėšų ir mokyklinių priemonių vaikams iš socialines ar finansines problemas patiriančių šeimų. Organizatoriai skatina visuomenę įsitraukti į akciją, kad visi Lietuvos vaikai rugsėjo 1-ąją pasitiktų pilnomis kuprinėmis, nejaustų atskirties ir bendraamžių patyčių.

Vaikų teisė į lygias galimybes mokytis

Šiais metais kilnią akciją globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Ji kviečia visuomenę prisidėti prisiimant asmeninę atsakomybę už vaikų teisę į lygias galimybes mokytis.

„Suaugusių žmonių pareiga rūpintis vaikais – ne tik savais, bet ir visos Lietuvos vaikais. Juk nuo visų jų priklauso mūsų šalies ateitis. Kai kurių tėveliams yra sudėtinga išruošti vaikus į mokyklą, todėl surėmę pečius pasistenkime, kad kiekvienas bet kuriame šalies kampelyje gyvenantis mokinys nesijaustų blogiau už klasės draugą, nes neturi penalo ar akvarelės. Tai daugiau nei daiktai – tai ir didesnė vaikų motyvacija siekti žinių. Gerbkime vaikų teisę į lygias galimybes mokytis prisiimdami asmeninę atsakomybę bei prisidėdami geranorišku veiksmu, dovanodami jiems daugiau galimybių didelėms idėjoms širdelėse auginti“, – kviečia pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Vaikams reikalingos priemonės

Surinktos lėšos bus skirtos vaikų maitinimui ir edukacijai – turime 17 maltietiškų vaikų dienos centrų, kur po pamokų vaikai gauna nemokamą maitinimą, ruošia pamokas, mokosi socialinių įgūdžių. Mokymo priemonės bus išdalintos stokojantiems vaikams mokslo metų pradžioje, dalis jų liks maltiečių vaikų dienos centruose, kad visus metus vaikai galėtų pasipildyti kuprines ir turėtų reikmenų ugdymui.

Be vaikų dienos centrų, priemonės atiteks maltiečių globojamiems daugiavaikių šeimų vaikams, nukeliaus į specialiųjų poreikių turinčių vaikų įstaigas, krizių centrus, šeimynas, bendruomenių centrus.

Vaikams reikalingi sąsiuviniai, rašymo, mokymo bei ugdymo priemonės, kuprinės, lauko ir stalo žaidimai, sportinis inventorius, knygos ir spalvinimo knygelės. Taip pat mokiniai prašo padovanoti sportinės aprangos ir avalynės. Jei pageidaujate paremti pasirinktos Lietuvos vietovės vaikus, rašykite pateiksime kontaktus – globojame vaikus 42 miestuose ir miesteliuose.

Norint prisidėti prie akcijos, reikėtų:

  1. Suorganizuoti daiktų ir lėšų rinkliavą įmonėje – pastatyti fojė ar kitur dėžę ir pakviesti kolegas pripildyti ją vaikams reikalingomis priemonėmis. Kreipkitės – atsiųsime akcijos plakatą.
  2. Jei norite paremti konkretų vaikų dienos centrą ar konkretaus miesto vaikus, suorganizuosime susitikimą – galėsite daiktus perduoti patys.
  3. Aukoti lėšų https://maltieciai.lt/aukok/ ar tiesiai į sąskaitą LT29 4010 0510 0399 2200.
  4. Pasikviesti aplinkinių biurų kaimynus atvykti su aukojamais daiktais ir kartu prisidėti prie gražios iniciatyvos.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

D. Nausėdienė su maltiečiais dalyvavo virtualioje kelionėje po vaikų dienos centrus

confident-noyce

Panevėžio gatvėse skambus priminimas paspirtukų vairuotojams – akcija „Nedėk skerso“

confident-noyce

Baltarusijos palaikymo akcija „Laisvės kelias“ – jau rytoj. Ką svarbu žinoti?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau