Pirmoji „Nacionalinės ekspedicijos“ laida – žuvusiam kapitonui Romaldui Adomavičiui atminti

Pirmoji „Nacionalinės ekspedicijos“ laida – žuvusiam kapitonui Romaldui Adomavičiui atminti

JP / LRT nuotr.

Šį vakarą 21.30 val. LRT žiūrovai išvys pirmąją jau 5-osios „Nacionalinės ekspedicijos“ laidą. Ją kūrėjai dedikavo vienam svarbiausių pirmųjų trijų ekspedicijų ekipažo žmonių, kurėno „Zuid 1“ kapitonui Romaldui Adomavičiui. Apie jo žūtį ekspedicijos dalyviai sužinojo liepos pradžioje filmuodami penktąjį sezoną.

Kapitonas Romaldas Adomavičius – ilgametis Lietuvos jūrų muziejaus Laivybos istorijos skyriaus vedėjas, pastaruoju metu – vyriausiasis muziejininkas–istorikas, projekto „Kurėno sugrįžimas“ iniciatorius ir pagrindinis dalyvis, kurėno statytojas. R. Adomavičius buvo aktyvus marinistinio paveldo puoselėtojas, vertėjas, rašytojas, rengė parodas, ekspozicijas, už savo veiklą yra gavęs „Metų klaipėdiečio“ vardą.

„Nacionalinės ekspedicijos“ kūrėjai ir dalyviai pabrėžia, kad be kurėno „Ziud 1“ kapitono Romaldo Adomavičius šis projektas būtų buvęs neįmanomas. „Prieš pirmąją ekspediciją susitikome su Romu Klaipėdoje, kalbėjome apie galimybę rengti „Nacionalinę ekspediciją“. Jam labai patiko idėja ir žodis tapo kūnu“, – pasakojo žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

BIC

R. Adomavičius žuvo iš Klaipėdos plaukdamas Nemuno žiočių link. Jis turėjo pasiekti Raudondvarį ir liepos 6 d. susitikti su kitais „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviais. Jie, sužinoję apie tragišką situaciją, neslėpė minčių nutraukti visą ekspediciją. „Vienintelis likęs klausimas – ar vis dar tęsiame „Nacionalinę ekspediciją“, ar ne. Panašu, kad vietoje finišo Kaune, važiuosime į laidotuves“, – tuo metu kalbėjo žurnalistas E. Jakilaitis.

Penktoji „Nacionalinė ekspedicija“ – jau paskutinė. Dalyviai keliavo per Dauguvą, plaukė Baltijos jūra, maršrutas driekėsi ir per Žemaitiją. Simboliškai buvo nutarta kelionę baigti Kaune – kur 2015 metais prasidėjo pirmoji „Nacionalinė ekspedicija“.

Kapitono Romaldo Adomavičiaus atminimui skirta pirmoji 5-ojo sezono „Nacionalinės ekspedicijos“ laida. Joje bus prisimintas svarus kapitono indėlis „Nacionalinės ekspedicijos“ ir visos Lietuvos laivybos istorijoje, prisiminimais dalysis projekto bendražygiai, draugai, kolegos ir artimieji. Ypatinga laida – šį vakarą 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.