Pirmieji maisto davinius gavę Panevėžio rajono gyventojai niršta: „Tegul kaimiečiai dvesia badu?“

Pirmieji maisto davinius gavę Panevėžio rajono gyventojai niršta: „Tegul kaimiečiai dvesia badu?“

Kristina RAGAUSKIENĖ, Dovilė JAVINSKAITĖ („Reporteris“ „Lietuvos ryto“ televizija, Lrytas.lt) / Lrytas.lt nuotr.

Po šalies miestus ir kaimus keliauja pirmoji šiais metais parama maisto produktais. Vargingieji gauna indelį mėsos konservų ir sausų pusryčių pakelį. Pamatę tokius maisto paketus žmonės neslėpė apmaudo ir pykčio. Skurstančiuosius skubama guosti – jau kitą mėnesį paketai bus gausesni. Mažas pajamas gaunantys gyventojai gaus ne 2, o 7 produktus.

Skurdus davinys įžiebė pyktį

BIC

Panevėžio rajone, Perekšliuose gyvenanti Rūta apstulbo, pamačiusi, kokį maisto davinį į krepšį įdėjo socialiniai darbuotojai, vos neapsiverkė iš nuoskaudos: „Tik tiek? Tai ką aš valgysiu? Pavasarį reikia dietos laikytis? O, Dieve, nejuokinkit… Tai geriau išvis nevežkit. Kam čia vežiot? Nesąmonės, kažkokios nesąmonės“.

Rūta neslėpė pykčio gavusi vieną indelį mėsos konservų ir pakelį sausųjų pusryčių.

„Kaimo žmonėms nieko neduoda. Vadinasi, tedvesia jie badu“, – pykdama namų link patraukė Rūta.

400-ų gramų kiaulienos konservų indelis ir puskilogramis sausųjų pusryčių. Štai toks šiemet yra pirmasis maisto davinys vargstantiems.

Skurdus maisto davinys suerzino nepritekliaus varginamus žmones.

„Viskas?“ – nustebo vyras, atsiimantis davinį. „Viskas, – išgirdo maisto dalintojų atsakymą. – Šį kartą tiek, kitąkart bus daugiau“.

Parama būdavo gausesnė

Anksčiau maisto paketus skurstantiems sudarydavo 7–9 produktai. Tiek jų gaudavo kiekvienas šeimos narys.

Pasak kitos Perekšlių miestelio gyventojos, maisto paketus sudarydavo aliejus, cukrus, miltai, kruopos. „Dabar gi tie traškučiai – jų niekas nevalgo. Vaikai ir tie nevalgo, tad kur juos dėti?“, – kraipė galvą moteris.

Greta jos vyriškus pyktelėjo: „Geriau nė nebūčiau čia ėjęs. Tai tik laiko gaišimas. Nevalgau sausų pusryčių, nebent vaikams kokiems bus galima atiduoti. Mėsos konservai? Turiu didelį šunį, bus gerai su kruopomis sumaišius pašerti, bet pačiam nebus ką valgyti. Aš jų negaliu nė į burną paimti“.

Konkursas įstrigo

Pirmieji šiemet maisto paketai skurdesni, nes paramos organizatoriams teko iš naujo pradėti viešuosius pirkimus.

Anot Europos socialinio fondo agentūros atstovės Gintarės Zizienės, dėl tiekėjų netinkamai pateiktų pasiūlymų teko nutraukti viešąjį pirkimą ir pradėti viešojo pirkimo procedūras iš naujo. Štai dėl to viskas ir užsitęsė.

„Žmonės laukė paramos, tikėjosi daugiau maisto produktų. Bet dėl tiekėjų padarytų klaidų parama šįkart labai skurdi. Užtat kitais mėnesiais žadama tą paramą kompensuoti“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Repoteris“ žurnalistams paaiškino socialinė darbuotoja Rima Žukaitienė.

Skurdus maisto davinys suerzino nepritekliaus varginamus žmones.

Anot dar vieno Perekšlių gyventojo, kaimo žmonės, kurie pasisodina daržiuką, gali gyventi. „O tie, kurie truputį pritingi, truputį išgeria, užrūko daugokai, tam gal ir sunkiau“, – užsiminė vyras.

Ramina skurstančiuosius

Skurstantieji raminami. Esą, jau balandį maisto paketai bus gausesni.

„Balandžio mėnesį paramos gavėjus turėtų pasiekti 7 maisto produktai, tai jau gerokai daugiau, nei kovą. Visi kiti produktai bus išdalinti dar vėliau“, – sakė G.Zizienė.

Skurdus maisto davinys suerzino nepritekliaus varginamus žmones.

Šiais metais maisto produktų paramą gyventojai gaus šešis kartus. Birželį ir gruodį maisto paketai bus papildyti higienos priemonėmis.

Iš viso maisto parama pasiekia apie 150 tūkst. skurdžiausiai gyvenančių žmonių. Tiems, kurie mėnesio gale stokos maisto, socialiniai darbuotojai žada prašyti „Maisto banko“ pagalbos.

Modelis

AMES

Basakojis

Mano namukas

Musės salto

Dizainas

PIC

2 KOMENTARAI

  1. Kam jiem duoti tuos davinius… Kas is to jei vistiek tik tokiu atveju valgo o prie maximos pacios prasinėja ant maisto o kai duodi pinigu palauki ir matai kaip su pūslėm išeina tie nuskriaustieji. Man ši kartą pakliuvo „gražuolis“ kuris didesniam foto plane matosi ant straipsnio.

  2. Už dyką duok, tai dar nepatenkinti, per mažai, į burną imt negali, nemėgsta. Prieš 10, 20 metų visi viską valgydavo ir dėkingi likdavo. O kaimuose pas ūkininkus pilna darbų, užsudirbt galima. Mes nuo paauglystės pas ūkininką obuolius skindavom, vaismedžius ravėdavom, važiuodavom net eglučių į mišką sodint. Ir neverkdavom, kad tėvai apsirengt neturi iš ko nupirkt. Kelios dienos darbo – va jau ir batai išeina. Vaikų dar neturiu, bet pasistengsiu, kad ir maniškiai tiek neišpindėtų.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.