Pirmasis naujos kadencijos Panevėžio tarybos posėdis gali virsti spektakliu: konservatoriai ketina palikti posėdžių salę

R. Račkauskas.
R. Račkauskas.

Iki naujos Panevėžio miesto Tarybos kadencijos pirmojo posėdžio liko ne tiek jau ir daug. Jis numatytas balandžio 24 d. Pirmajame posėdyje politikai nespręs nei ekonominių, nei ūkinių miesto problemų – prisieks Tarybos nariai, meras, susiformuos ir pareigomis pasiskirstys valdančioji dauguma.

Naujienų portalo JP žiniomis, pirmajame naujos Panevėžio miesto tarybos posėdyje, į opoziciją pasitraukę konservatoriai ketina išreikšti protestą. Kai prisieks panevėžiečių išrinktas meras Rytis Mykolas Račkauskas, konservatoriai (jų naujoje miesto taryboje bus 5), ketina atsistoti ir palikti posėdžių salę.

Protestas

Į Panevėžio miesto merus nesėkmingai kandidatavusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Panevėžio skyriaus pirmininkės pavaduotoja Indiana Grigienė, naujienų portalui JP neslėpė, kad tokią protesto akciją tikrai planavo.

„Buvo tokių minčių. Taip norėjome išreikšti savo protestą, bet tikriausiai to nedarysime. Ką jau padarysi, kad Panevėžys išsirinko tokį merą. Nuskambėjome per visą Lietuvą. Bet yra kaip yra. Kita vertus, pirmas Tarybos posėdis – iškilmingas, tegu toks gal ir būna. Be to, yra ir kitų darbų, kuriuos turime nuveikti – opoziciją suformuoti“, – kalbėjo konservatorė, o pasiteiravus, kas jungsis prie būsimos opozicijos, I. Grigienė teigė:

„Konservatoriai, visuomeninis judėjimas „Kurkime jaukų miestą KARTU“ ir Lietuvos žaliųjų partijos atstovai. Ar jungsis socialdemokratai ir liberalai, neaišku.“

I. Grigienė.

Dirbs savarankiškai

Naujos miesto Tarybos kadencijos narė, visuomeninio komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ atstovė Viktorija Polzunovaitė sakė, kad protesto akcijos pirmajame Tarybos posėdyje nėra aptarę.

„Tokio klausimo, apie protesto akciją, nesprendėme. Be to, mūsų komitetas dirbs opozicijoje, kaip savarankiška frakcija. Su kitais nesijungsime. Ruošiame deklaracijas apie darbą opozicijoje ir laukiame pirmojo Tarybos posėdžio“, – sakė V. Polzunovaitė.

V. Polzunovaitė.

Teisingumą vykdo teismai

Buvęs kandidatas į Panevėžio merus liberalsąjūdietis Valdemaras Jakštas nustebo, išgirdęs apie galimą protesto akciją prisiekiant panevėžiečių išrinktam merui R. M. Račkauskui.

„Merą rinko nemažas skaičius panevėžiečių ir ignoruoti žmonių valią – nepagarba jiems. Be to, nuteisti žmogų, kuriam pareikšti įtarimai, gali tik teismas. Teisingumą šalyje vykdo teismai, o ne partijos, politikai. Jeigu jau pradedame patys priimti teisinius sprendimus, tai gal ir teismų nebereikia? Iki naujos kadencijos Tarybos posėdžio liko dvi savaitės, įdomu, ką dar sugalvos opozicijos atstovai“, – svarstė V. Jakštas.

V. Jakštas.

Politinių oponentų nuoskauda

Daugiausiai mandatų naujoje Panevėžio miesto taryboje iškovojusio rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ atstovas Arūnas Balčiūnas, teigia, kad tokius konservatorių pamąstymus apie protestą, vertina kaip elementarią politinių oponentų nuoskaudą dėl jiems nesėkmingų rinkimų rezultatų.

„Juk visi gerai atsimename, kaip kai kurie miesto politikai iškart po rinkimų viešojoje erdvėje piktinosi ne tik rezultatais,  bet ir „neteisingai“ balsavusiais rinkėjais. Tokia planuojama parodomoji akcija tik dar kartą patvirtintų, kad kai kurių politikų veiksmus ir toliau lemia ne miesto interesai, o užgautos asmeninės ambicijos. Tokioje situacijoje oponentams norisi palinkėti mažiau koncentruotis į bevertes intrigas – juk rinkėjų suteiktas mandatas suteikia galimybę dirbti Panevėžiui. Todėl vargu, ar verta ir protinga gaišti laiką rengiant keistus politinius šou“, – teigė A. Balčiūnas.

A. Balčiūnas.

Renka dividendus

Valdančioje daugumoje ketinantis dirbti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkas Deividas Labanavičius mano, kad konservatorių atstovai tokiomis akcijomis renkasi dividendus.

D. Labanavičius.

„Mane stebina toks požiūris, tokie protestai, kurie daromi tik tam, kad atkreiptų dėmesį. Manau, kad čia yra tik šou elementas. Kitaip negalėčiau šios galimos akcijos pavadinti“, – įvardijo akciją D. Labanavičius.

[quote_box_center] Politologas, socialinių mokslų Lauras Bielinis:

„Tiesa sakant, toks reiškinys politikoje – dažnas. Tą daro ir Lietuvos politikai, ir užsienio. Protestuojantis taip išreiškia savo nuomonę.

Gal jau panaudoti kiti teisiniai instrumentai ir pasirenkama tokia vieša politinė akcija? Taip demonstruojamas požiūris, pozicija vieno ar kito asmens atžvilgiu.

Tik nereikia galvoti, kad politikai nepasitiki žmonėmis, rinkusiais merą. Tai jų pozicija, o ne negatyvus požiūris į rinkėjų pasirinkimą.

Pavadinčiau tai individualia saviraiška.“[/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Prezidentūroje prisieks naujoji generalinė prokurorė panevėžietė N. Grunskienė

confident-noyce

R. Račkauskas: visos meno ir kultūros rūšys Panevėžyje yra svarbios

confident-noyce

Husarų batalione kariai prisiekė laikantis koronaviruso plitimo prevencijos priemonių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau