Pirmasis Nacionalinis diktantas parašytas sėkmingai

Pirmasis Nacionalinis diktantas parašytas sėkmingai

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kartu su 100 kitų Lietuvos bibliotekų atvėrė duris tiems, kuriems svarbi lietuvių kalba – pirmą kartą bibliotekoje buvo rašomas Nacionalinis diktantas, įvyko suaugusiųjų ir mokinių raštingumą skatinantis konkursas.

Į biblioteką rašyti diktanto atėjo jaunesniųjų klasių moksleivių, jaunimo, įvairiausių profesijų specialistų, nusiteikusių patikrinti savo gimtosios kalbos žinias, konkurso rengėjų paskatinti kalbėti ir rašyti lietuvių kalba taisyklingai. Kai kurie jų konkurse dalyvauja ne pirmus metus, kiti tiesiog norėjo pasitikrinti kalbos žinias. Moksleiviai atėjo su palaikymo komandomis – juos lydėjo artimieji.

Dalyviams teko rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės specialiai Nacionaliniam diktantui parašytas prozos tekstas „Pokalbis“. „Beveik valandą trukęs pasiruošimas diktantui, teksto išklausymas ir jo rašymas neišvargino dalyvavusiųjų. Prieš diktantą juntamas jaudulys parašius atslūgo – mielai dalintasi pastebėjimais, įspūdžiais ir gera nuotaika,“ pasakojo Nacionalinio diktanto rašymą bibliotekoje koordinavusi Irmina Girnienė.

BIC

Diktantų originalai konkursui buvo išsiųsti paštu, kiekvienam dalyviui įteikta jo diktanto kopija – prisiminimui ir pasitikrinimui. Vakar Nacionalinio diktanto tekstas paskelbtas svetainėje www.diktantas.lt, jo dalyviai turi progą pasitikrinti savo žinias.

Nacionalinį diktantą rašyti taip pat pakvietė Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka ir Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Upytės ir Velžio filialai.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.