23.9 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 19 rugsėjo, 2024

Pirmąjį šių metų pusmetį „Amber Grid“ pajamos krito 18 proc.

AutoriuseltaFotodelfi

Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ pajamos pirmąjį šių metų pusmetį buvo 35 mln. eurų. Tai – 18 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Operatoriaus duomenimis, didžioji dalis pajamų – 34,8 mln. eurų – uždirbta transportuojant gamtines dujas. Pajamų lygio mažėjimą labiausiai lėmė menkesnis perduotų dujų kiekis.

„Pastarąjį pusmetį dujų transportavimą per „Amber Grid“ valdomą perdavimo tinklą ribojo regiono infrastruktūros remontai – Balticconnector jungties remontas ir Klaipėdos SGD terminalo techninė apžiūra. Tai turėjo įtakos mažesnėms pajamoms“, – sako „Amber Grid“ finansų direktorius Gytis Fominas.

Skelbiama, kad „Amber Grid“ šių metų pirmojo pusmečio grynasis pelnas sudarė buvo 3,4 mln. eurų ir buvo 3,6 karto mažesnis nei 2023 m. I pusmetį (12,6 mln. Eur).

Mažesnį pelną lėmė tai, kad 2023 m. I pusmečio rezultatui reikšmingos įtakos turėjo dukterinės įmonės „GET Baltic“ akcijų pardavimas.

I pusmečio koreguotas EBITDA rodiklis buvo 13,8 mln. eurų, kai pernai tuo pačiu metu siekė 12,5 mln. eurų.

„Amber Grid“ veiklos sąnaudos pirmąjį šių metų pusmetį sudarė 23,1 mln. eurų ir, palyginti su 2023 m. atitinkamu laikotarpiu, sumažėjo trečdaliu. Šį pokytį lėmė sumažėjusios dujų kainos ir mažesnės dujų sąnaudos.

Tuo metu Lietuvoje buvo suvartota 9,2 teravatvalandės (TWh) dujų arba 46 proc. daugiau nei 2023 metų pirmąjį pusmetį, kai šalies dujų poreikis siekė 6,3 TWh. Dujų paklausa Lietuvoje augo dėl vėsesnių nei pernai žiemos orų, elektros gamybos ir mažesnės dujų kainos rinkoje, nurodo „Amber Grid“.

Per sausį–birželį Lietuvos dujų perdavimo sistemą iš viso buvo transportuota 13,4 TWh dujų, neskaičiuojant tranzito į Karaliaučiaus sritį. Tai – 28,9 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu, kai į Lietuvą buvo patiekta 18,8 TWh dujų.

Lietuvą ir Lenkiją jungiančiu GIPL dujotiekiu į Europą buvo transportuota 1,1 TWh dujų. Latvijos ir Estijos poreikiams bei dujų saugojimui Inčukalnio požeminėje dujų saugykloje per Lietuvos–Latvijos jungtį buvo perduota 2,9 TWh dujų.

Per Klaipėdos SGD terminalą Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims buvo patiekta 69,2 proc. (9,2 TWh) visų į sistemą transportuotų dujų. Srautas iš Latvijos į Lietuvą sudarė 22,9 proc. (3,1 TWh), iš Lenkijos – 7,5 proc. (1 TWh), o iš biodujų gamintojų į sistemą buvo įleista 56 GWh biometano.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Valstybės ir savivaldybių pajamos šiemet augo beveik 8 proc. iki 10,8 mlrd. eurų

confident-noyce

„Lietuvos geležinkelių“ grupė pajamas šiemet augino 15 proc.

confident-noyce

Pirmąjį metų pusmetį „Novaturo“ pajamos siekė 91,3 mln. eurų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau