Pirmąjį Panevėžio kolegijos diplomą gavęs A. Balčiūnas: „Tai buvo labai geri laikai“

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Savo „Facebook“ paskyroje įdomiu faktu pasidalino ir Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys Arūnas Balčiūnas. Jam buvo įteiktas pirmasis Panevėžio kolegijos, kaip aukštosios mokyklos, diplomas.

Vakar naujienų portalas JP rašė, kad Laisvės aikštėje „išdygo“ įspūdingo dydžio tortas. Čia jį ankstų pirmadienio rytą atgabeno dvidešimtmetį švenčianti Panevėžio kolegija.

Didelis panevėžiečių susidomėjimas paslaptingu tortu sklido interneto platybėse. Įvairias fotografijas prie torto ir asmenukes miestiečiai kėlė į socialinius tinklus ir taip skleidė žinią apie gimtadienį. Vieni manė, kad jį sutiko Laisvės aikštė, kiti, kad dvidešimtmetį švenčia „Siaurukas“, treti – kurie galvojo, kad jubiliejų švenčia Panevėžio kolegija, buvo teisūs.

Diplomą patikėjo draugui

Savo „Facebook“ paskyroje įdomiu faktu pasidalino ir Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys Arūnas Balčiūnas. Jam buvo įteiktas pirmasis Panevėžio kolegijos, kaip aukštosios mokyklos, diplomas.

2003 metais A. Balčiūnas Sveikatos, socialinės priežiūros ir edukologijos fakultete baigė aukštųjų neuniversitetinių reabilitacijos ir slaugos studijų krypties, kineziterapijos studijų programą ir įgijo kineziterapeuto profesinę kvalifikaciją. Kineziterapeutas puikiai prisimena ir diplomų įteikimo šventę.

„Ceremonija buvo labai iškilminga, atvyko daug valdžios atstovų, visa kolegijos bendruomenė, korespondentai. Staiga susirgo mano vaikas ir negalėjau dalyvauti šventėje. Paprašiau, kad diplomą paimtų grupiokas, o tuometinė spauda nušvietė, kad diplomą gavau, kaip ir aš, bet visose nuotraukose buvo mano draugas. Kartu pasidalinome šlove“, – prisimena A. Balčiūnas ir pridūrė: „Nei geriausias, nei blogiausias studentas nebuvau, tiesiog pagal abėcėlę buvau pirmas. Tiesa, vakar buvau sutikęs grupioką, kuris atsiėmė mano diplomą. Jis dirba ligoninėje. Pradėjome diskutuoti, ir pasirodo, mano diplomas pirmu, o jo vienuoliktu numeriu pažymėti. Tai irgi savotiška detalė“.

A. Balčiūnas pripažino, kad studijų laikų užmiršti neįmanoma. Dar po šiai dienai susitinka su buvusiais grupiokiais, o kaip svarbiausią akcentą, vyras įvardina – kolegijoje sutiktą meilę.

Kolegijoje sutiko mylimąją

Paklaustas apie studijų laikų prisiminimus, A. Balčiūnas nuoširdžiai juokėsi. Buvęs studentas nesiryžo atskleisti ir viešai dalintis, kaip tuomet gyveno studentai ir kokių jaunatviškų išdaigų jie prikrėtė. A. Balčiūnas juokdamasis tepasakė: „Tai buvo labai geri laikai“.

Vis tik vyras pripažino, kad studijų laikų užmiršti neįmanoma. Dar po šiai dienai susitinka su buvusiais grupiokiais, o kaip svarbiausią akcentą, vyras įvardina – kolegijoje sutiktą meilę.

„Kas gali būti geriau. Kolegijoje suradau savo žmoną Taisą“, – sakė pašnekovas ir pabrėžė, kad tik kolegijos dėka jis kuria ne tik laimingą šeimyninį gyvenimą, bet materialų pagrindą po kojomis.

Pagal įgytą specialybę Panevėžio kolegijoje A. Balčiūnas dirba iki šiol.

2003 metais A. Balčiūnas Sveikatos, socialinės priežiūros ir edukologijos fakultete baigė aukštųjų neuniversitetinių reabilitacijos ir slaugos studijų krypties, kineziterapijos studijų programą ir įgijo kineziterapeuto profesinę kvalifikaciją.

Jubiliejus – visus metus

Panevėžio kolegijos Marketingo projektų vadovės Viktorijos Polzunovaitės žiniomis, viso per beveik 20 metų įteikta daugiau nei 7 tūkst. Panevėžio kolegijos diplomų. Tad švęsti išties yra ką, nors daugeliui panevėžiečių ir kilo abejonės, ar iš tiesų Panevėžio kolegija skaičiuoja dvidešimtmetį. Mat oficialiai Kolegija įsteigta Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu 2002 m. rugpjūčio 30 dieną.

V. Polzunovaitė paaiškino, kad įstaiga gimtadienius pažymi kas penkmetį ir įprastai jubiliejus švenčia visus mokslo metus.

„Visada gimtadienį švenčiame metus iki jo tikrojo jubiliejaus. Kolegijoje taip jau yra įprasta. Pažymime jubiliejų per tradicinius renginius, o renginių ciklą vainikuoja didysis gimtadienio renginys su socialiniais partneriais ir visa akademine bendruomene. Kitas svarbus akcentas – juk Kolegija kuriama ne per vieną dieną, prieš įkuriant įstaigą vyksta įvairūs paruošiamieji darbai. Taip ir gimtadienis“, – sakė V. Polzunovaitė.

Panevėžio kolegijos Marketingo projektų vadovės V. Polzunovaitės žiniomis, viso per beveik 20 metų įteikta daugiau nei 7 tūkst. Panevėžio kolegijos diplomų.

Tortas iškeliaus

Kol kas Laisvės aikštėje stovintį tortą, Panevėžio kolegijos užsakymu, gamino viena reklamos įmonė.

„Ilgai ieškojome, kas galėtų pagaminti tokį tortą. Viena įmonė teigė, kad tokios idėjos nepavyks įgyvendinti, nukreipė mus į teatro dailininkus. Tačiau atsitiktinai radome dar vieną reklamos įmonę. Sutapo mūsų vizija ir jų galimybės, todėl turime išties įspūdingą torto imitacijos gaminį“,  – kalbėjo V. Polzunovaitė.

Ankstų pirmadienio rytą į Laisvės aikštę tortą atgabeno Panevėžio kolegijos Marketingo skyriaus specialistai.

Iš Laisvės aikštės į Kolegiją tortas iškeliaus trečiadienio vakarą.

„Tortas nėra sunkus, bet dėl didelių gabaritų sudėtinga transportuoti. Jis pagamintas iš dviejų dalių, išsiardantis, kad jį visus metus, renginių metu, galėtume naudoti kaip pagrindinį gimtadienio simbolį“, – sakė V. Polzunovaitė.

Iš Laisvės aikštės į Kolegiją tortas iškeliaus trečiadienio vakarą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Namuose keptas Naujų metų tortas – misija įmanoma: išbandykite desertą su grikių pagrindu ir uogų putėsiais

confident-noyce

Darbą pradėjo naujos kadencijos Panevėžio kolegijos taryba

confident-noyce

Kepkite kaip profesionalas: 5 gudrybės paskaninti šventinius kepinius

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau