Pirmą karta viešai pristatyta Panevėžio apylinkės teismo veiklos ataskaita

Pirmą karta viešai pristatyta Panevėžio apylinkės teismo veiklos ataskaita

Panevėžio miesto apylinkės teisme vyko 2014 metų veiklos apžvalga. Pirmą kartą teismo veiklos ataskaita buvo ne tik pateikta internetiniame teismo tinklalapyje, bet ir pristatyta viešai.

2014 metų veiklos apžvalgą pristatė laikinai einantis teismo pirmininko pareigas V. Krikščiūnas, raštinės vedėja O. Kuzmickienė ir teisėjo padėjėja I. Povilaitytė. Pristatymo metu buvo pateikta bylų nagrinėjimo statistika, pasidžiaugta, kad nebuvo nepateisinamai ilgo bylų nagrinėjimo atvejų. Ypatingai naudinga ir maloni buvo 2014 metais vykusių teisėjų ir teismo darbuotojų mokymų ir dalyvių mokymuose gausa. Gerą teismo darbą 2014 metais atspindi gautos interesantų nuomonės ir „Žmogaus studijų centro“ surengti slapto kliento tyrimai.

Pasidžiaugta, kad teismo neaplenkia ir šiuolaikinės technologijos. Dar 2013 metų liepos mėnesį pradėjo veikti Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas (EPP) e.teismas.lt. Jau daugiau nei metus fiziniai ir juridiniai asmenys gali pateikti civilinių bylų dokumentus, stebėti civilinių bylų eigą, mokėti žyminį mokestį ir naudotis kitomis teismo paslaugomis elektroniniu būdu.

BIC

Taip pat elektroninio parašo naudojimas darbe tapo kasdienybe teisėjams, teismo posėdžių sekretorėms ir teismo raštinės darbuotojoms. Panevėžio miesto apylinkės teismas be pagrindinės funkcijos – teisingumo vykdymo daug dėmesio skyrė objektyviam visuomenės nuomonės apie šalies teismų sistemą formavimui, teisinių žinių skleidimui ir nusikalstamumo prevencijai.

Teisme buvo organizuoti renginiai moksleiviams, studentams, pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetu, Mykolo Romerio universiteto Teisės fakultetu. Taip pat buvo organizuotos parodos teismo rūmuose, teisme lankėsi svečiai iš Vokietijos ir Gruzijos.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.