-1.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 21 sausio, 2022

Pilietiškiausiems Panevėžio 5-osios gimnazijos abiturientams išdalintos premijos

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje tradiciškai buvo pagerbti pilietiškiausi abiturientai. Už jų pasiekimus ir nuopelnus mokykloje bei Panevėžio mieste gimnazijos partneriai AB „Linas Agro Group“ mokiniams skyrė pinigines premijas.

5-ojoje gimnazijoje kūrybiški, kritiškai mąstantys ir pilietiškai brandūs mokiniai yra vertinami ir specialiomis AB „Linas Agro Group“ premijomis apdovanojami jau nuo 2006 m. Šiemet „Mokyklos piliečio“ konkursas skaičiuoja jau 14-uosius metus, o apdovanotų gimnazistų suskaičiuota beveik 40-imt.

Vasario 15 d. vykusioje gimnazijos pilietiškiausiųjų apdovanojimo ceremonijoje buvo pagerbti konkurso „Mokyklos pilietis 2018“ nugalėtojai: Tautvydas Klivickas (I-oji vieta), Ignas Stanislovaitis (II-oji vieta), Kornelija Rauduvytė (III-ioji vieta). Šiems mokiniams AB „Linas Agro Group“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, buvęs 5-osios gimnazijos mokinys ir „ALUMNI V“ narys Andrius Pranckevičius įteikė pinigines premijas. Speciali gimnazijos direktorės Daivos Dapšauskienės padėka ir dovana atiteko gimnazistei Smiltei Kyžaitei.

5-osios gimnazijos „Mokyklos pilietis“ apdovanojimuose dalyvavo net tik mokytojai, gimnazistai bei jų tėveliai, tačiau ir svečiai: Panevėžio savivaldybės tarybos narė, švietimo ir mokslo komiteto pirmininkė Loreta Masiliūnienė, Panevėžio savivaldybės švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistė, gimnazijos kuratorė Vaiva Jankauskienė. Pilietiškiausiųjų atliktais darbais taip pat atvyko pasidžiaugti ilgametis mokyklos direktorius Antanas Doniela bei pavaduotoja Alma Juozaitienė.

Renginio metu gimnazistai dalijosi mintimis, ką jiems reiškia laisvė ir pilietiškumas. „Laisvė – tai nepriklausomybė. Nepriklausomybė nuo pykčio, pavydo ir baimės. Nekurkime naujų priklausomybių ir neleiskime senosioms keroti; nebent ta priklausomybė – besąlygiška meilė savo šaliai“. Šventinį sveikinimo žodį tarė ir gimnazijos direktorė D.Dapšauskienė: „Laisvės apibrėžimų yra tiek, kiek žmonių. Vieniems laisvė – tai skambutis iš pamokos, kitiems – darni ir sveika šeima, dar kitiems – tai galimybė būti nevaržomiems. Mano laisvės samprata formavosi šioje mokykloje. Didžiuojuosi sakydama, kad iki šių dienų 5-oji gimnazija ugdo laisvas, pilietiškas asmenybes, kurios savo darbais prisidės prie ateities Lietuvos.“

Atsiimdami pilietiškiausių abiturientų apdovanojimus gimnazistai neslėpė jaudulio. Jie dėkojo mokyklos bendruomenei, tėvams bei premijas dalijusiems mokyklos partneriams. „Neklausk, ką mokykla gali duoti tau, paklausk, ką tu gali duoti savo mokyklai“, – taip garsius JAV prezidento Dž.Kenedžio žodžius perfrazavo pilietiškiausiu 2018 m. abiturientu išrinktas Tautvydas Klivickas. „Šiais istoriniais metais, kuomet Lietuva mini nepriklausomybės atkūrimo, o 5-oji gimnazija savo gyvavimo šimtmetį, būti išrinktam pilietiškiausiu mokiniu yra didelė garbė ir įvertinimas“, – kalbėjo gimnazistas. „Penktoji gimnazija visuomet išliks kitokia mokykla. Čia dirbantys mokytojai man padėjo tobulėti ir augti, tapti pilietišku ir pilnaverčiu visuomenės nariu. Už tai jiems visuomet liksiu dėkingas“.

Gražią šventę vainikavo gimnazistų paruošti muzikiniai pasirodymai, sveikinimai bei padėkos mokiniams bei mokytojams.


1 komentarai

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau