Piktnaudžiavimu įtariami Kupiškio meras ir Kultūros centro direktorė paleisti į laisvę

Piktnaudžiavimu įtariami Kupiškio meras ir Kultūros centro direktorė paleisti į laisvę

BNS / "Kupiškėnų mintys", BNS nuotr.

J. Janušonienė ir D. Bardauskas.

Piktnaudžiavimu įtariami Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas ir savivaldybės Kultūros centro vadovė Jolita Janušonienė paleisti į laisvę.

Kaip BNS informavo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovė Renana Endružytė, J. Janušonienė po sulaikymo paleista trečiadienį, o D. Bardauskas – ketvirtadienį.

Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, įpareigojimas nebendrauti su nustatytais asmenimis ir nesilankyti savivaldybėje bei kultūros centre.

BIC

Šioje byloje yra sulaikytas dar vienas privatus asmuo, įtariamas prekyba poveikiu.

BNS žiniomis, tai įmonės „Roklava“ komercijos direktorius Virginijus Lesmanavičius. Jis 2011 metais Darbo partijos sąraše kandidatavo į Rokiškio rajono savivaldybės tarybą.

Jis kol kas tebėra sulaikytas, BNS patvirtino R. Endružytė.

Teismas trečiadienį nusprendė D. Bardauską trims mėnesiams nušalinti nuo mero pareigų, o J. Janušonienę – mėnesiui.

Jie buvo sulaikyti antradienį, įtariant piktnaudžiavimą tarnyba. Be minėtų sulaikytųjų dar vienas privatus asmuo yra įtariamas dokumentų klastojimu. Jis sulaikytas nebuvo.

Tyrimas vyksta dėl Kupiškio kultūros centro rengto liepos 6 dieną vykusio kūrybos ir menų festivalio „Stichijos“ organizavimo aplinkybių.

Įtariama, jog kai kuriems asmenims buvo sudarytos išskirtinės sąlygos prekiauti šiame renginyje, o už šias išskirtines sąlygas įtariamieji gavo neteisėtą atlygį.

Taip pat įtariama, kad dalis šiam festivaliui reikalingų paslaugų buvo įsigyta neteisėtai, piktnaudžiaujant tarnyba, klastojant viešųjų pirkimų dokumentus.

Tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

D. Bardauskas Kupiškio rajono savivaldybei vadovauja antrą kadenciją, meru pirmąkart jis buvo išrinktas 2015 metais. D. Bardauskas yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys, tačiau teisėsaugai pranešus apie įtarimus, mero narystė partijoje buvo sustabdyta.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.