Pietų Afrikos paplūdimyje vaikštinėję žmonės buvo priblokšti to, ką jiems teko išvysti.
Paplūdimyje gulėjo padaras, kurio ilgis siekė net 4,19 metrus. Tai yra vienas iš vos kelių gigantiškųjų kalmarų, kurie kada nors buvo išplauti į paplūdimį, ir, turbūt, dar net nebuvo pilnai suaugęs.
Nors šį gyvį aptikę žmonės ir mėgino jį nutempti atgal į vandenį, visgi, jis buvo per sunkus ir įvykio liudininkams teko su liūdesiu stebėti kaip šis įstabus gyvis numiršta.
Gigantiškasis kalmaras, manoma, kad svėrė tarp 200 ir 300 kilogramų. Vėliau jis buvo paimtas jūrų biologų iš „Iziko Museums“ muziejaus, kurie planuoja atlikti detalius gyvūno tyrimus.
Gigantiškieji kalmarai yra labai sunkiai pagaunami gyvūnai, kurie pirmą kartą nufilmuoti buvo tik 2006 metais. Gyvenantys nuo 300 iki 1000 metrų gelmėse, manoma, kad užauga iki 20 metrų ilgio, tačiau įprastai išgyvena vos apie penkerius metus.
Atsižvelgiant į šį konkretų egzempliorių, ekspertai tiki, kad jis buvo kiek mažiau nei dviejų metų amžiaus ir iki pilnos brandos jam dar gerokai pritrūko.
Manoma, gyvenantys visuose pasaulio vandenynuose, išskyrus poliuose, gigantiškieji kalmarai gali pasigirti aštuoniomis, siurbtukais padengtomis rankomis ir dviem čiuptuvais, kurių kiekvienas ties galais išplatėja į didžiulius muštuvus.
Juos nukloję siurbtukai yra apsupti dantytų chitino žiedų, kurie veikia lyg dantys.
Nors tokie išplovimo į paplūdimį atvejai, kaip šis, yra ekstremaliai reti, visgi, tai ne pirmas kartas, kai šios rūšies padaras pasirodė Pietų Afrikoje.
Kaip konkrečiai šis kalmaras atsidūrė pakrantėje, išlieka paslaptimi ir mokslininkai tikisi tai detaliau išsiaiškinti jau artimiausioje ateityje.