10.1 C
Panevėžys
Trečiadienis, 25 gegužės, 2022

Pėsčiųjų tiltas per Nevėžį paliktas likimo valiai: remontas sustojo, o panevėžiečiai bando juo vaikščioti

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Pėsčiųjų tiltas per Nevėžį paliktas likimo valiai: remontas sustojo, o panevėžiečiai bando juo vaikščioti.

Panevėžio miesto savivaldybė rekreaciniams bendruomenės poreikiams pritaiko Nevėžio upės aplinką, o vienas projektų – sutvarkyti viešąsias erdves prie Bendruomenių rūmų.

Projekto įgyvendinimui sutrukdė ne tik ekspertų įvertinta pėsčiųjų tilto būklė, bet darbus aikštėje prie Bendruomenių rūmų sustabdė atkastos komunikacijos bei Kranto gatvėje – ties įvažiavimu į SEMC -vykdomi archeologiniai tyrimai. Be to, neaiški situacija su pėsčiųjų tiltu per Nevėžį. Darbų rangovė bendrovė „Panevėžio statybų trestas“ (PST) nusiėmė nuo tilto pastolius ir prie tilto jokie darbai nevyksta.

Nuėmė pastolius

Bene pati svarbiausia ir ypatinga šio projekto dalis – pėsčiųjų tiltas, kuris Panevėžyje pastatytas apie 1960 metus, per Nevėžio upę. Tiltą numatyta sutvarkyti. Tačiau tilto, kuris pėstiesiems jau uždarytas nuo 2021 metų pavasario, tvarkymo darbai sustojo, o projekto planus tenka koreguoti.

Kadangi PST nusiėmė nuo pėsčiųjų tilto pastolius ir draudžiamuosius ženklus, kad negalima vaikščioti tiltu, juo vienas kitas panevėžietis, rizikuodami gyvybe, vis bando pereiti.

T. Jukna.

Ypatingas statinys

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna aiškino, kad dėl tilto būtina atlikti projekto sprendinių pakeitimus.

„Kadangi tai yra ypatingas statinys, tolesnių darbų atlikimui reikalingas projekto sprendinių pakeitimas, kuris šiuo metu ir yra įgyvendinamas. Tikimės, kad atlikus pakeitimus, darbus bus galima tęsti“, – svarstė T. Jukna.

Pėsčiųjų tiltas per Nevėžį paliktas likimo valiai.

Darbų sutartis galioja

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus, statybų rangovas įsipareigojo pėsčiųjų tiltą suremontuoti, bet kodėl nuėmė pastolius, T. Jukna paaiškinti negalėjo.

„Pagal sutartį, pėsčiųjų tiltą per Nevėžį rangovas turi suremontuoti iki projekto įgyvendinimo pabaigos. Tikimės, kad taip ir įvyks. Sutarties laikas baigsis 2022 metų pabaigoje. Pastolius PST nusiėmė, gal todėl, kad jiems jų reikėjo kitoje darbų vietoje, o gal vyko kokie nors procedūrų derinimai ir rangovai matė, kad pastolių ant tilto nereikia. Drabų sutartis su PST nenutraukta, nes tai – bendra sutartis projektui sutvarkyti viešąsias erdves prie Bendruomenių rūmų. Juk negali pusę sutarties nutraukti, o kitą tęsti toliau“, –  aiškino T. Jukna ir teigė, kad rangovai įgyvendins projektą ir bandys darbus tęsti.

Pėsčiųjų tiltas per Nevėžį paliktas likimo valiai.

Tiltu vaikščioti – nesaugu

Panevėžio savivaldybėse administracijos direktorius įsitikinęs, kad pėsčiųjų tiltu vaikščioti – nesaugu.

„Už saugumą darbo vietoje atsakingas darbų rangovas – jis perėmė projekto darbus objekte. Todėl jie ir privalo užtikrinti, kad pėsčiųjų tiltu žmonės nevaikščiotų. Jeigu įvyks kokia nors nelaimė, bus tikrai negerai“, – mano T. Jukna ir sako, kad darbai Kranto gatvėje ir aplink Bendruomenių rūmus šiek tiek vėluoja.

Šiuo metu vyksta darbai Kranto gatvėje ir prie Bendruomenių rūmų, o pėsčiųjų tilto remonto darbai tikslinami.

Atsako darbų rangovas      

Projekto, sutvarkyti viešąsias erdves prie Bendruomenių rūmų, vadovas Gintaras Lebedevas teigė, kad vyksta darbai Kranto gatvėje ir prie Bendruomenių rūmų, o pėsčiųjų tilto remonto darbai tikslinami.

„Vykdomi darbai Kranto gatvėje, o ties įvažiavimu į SEMC vykdomi archeologiniai tyrimai. Be to, vyksta darbai aikštėje prie Bendruomenių rūmų. Informacija dėl tilto remonto tikslinama, dėl pasikeitusios situacijos, nuvalius atšokusį betoną nuo tilto konstrukcijų. Tiltu vaikščioti draudžiama, nes pagal šalyje galiojančius reglamentus, po statybvietę pašaliniams asmenims vaikščioti draudžiama. Kadangi statybvietė perduota rangovui, jis ir atsakingas dėl saugos“, – trumpai paaiškino G. Lebedevas ir teigė, kad projektas bus užbaigtas per šiuos metus.

Šiuo metu vyksta darbai Kranto gatvėje ir prie Bendruomenių rūmų, o pėsčiųjų tilto remonto darbai tikslinami.

Tiktas kainuos brangiau

Projekto vadovas G. Lebedevas įvardino ir skaičius, kiek kainuos projektas.

„Europinės lėšos sudaro per milijoną eurų, o visų darbų rangos sutarties suma apie 2,5 mln. eurų. Techninio projekto sąmatoje tilto kapitalinio remonto darbams numatyta virš 100 tūkst. eurų, bet darbų rangovė bendrovė „Panevėžio statybos trestas“, šiems darbams atlikti nusimatė kitą sumą ir ji tikslinama“, – aiškino G. Lebedevas.

Sustabdė techniniai reikalai

Tuo tarpu Bendrovės PST statybos direktorius Kęstutis Tamošiūnas naujienų portalui JP teigė, kad projekto sutvarkyti viešąsias erdves prie Bendruomenių rūmų darbai šiek tiek pristabdyti.

Pėsčiųjų tiltas per Nevėžį paliktas likimo valiai.

„Darbai sustabdyti dėl projektinių sprendinių tikslinimo, bet neįvardinčiau, kad tai yra finansavimo trūkumas. Tai yra techniniai reikalai, kurie sprendžiami. Buvo kliūtis Kranto gatvėje – vyko archeologiniai tyrimai. Netoli SEMC darbų aikštelės atrasti senovinio statinio pamatų fragmentai. Be to, darbus pristabdė vykdomos vandentiekio tinklų trasų rekonstrukcijos“, – pristatė darbų trikdžius K. Tamošiūnas, o, išgirdęs klausimą, kodėl nuimti pėsčiųjų tilto pastoliai ir nebėra draudžiamų ženklų, aiškino, kad tiltas turi būti uždarytas.

Praėjimą užbarikaduos

„Tiltas uždarytas aklinai, nebent žmonės praardė užkardas ir pasidarė praėjimą. Darbininkai net buvo užvirinę praėjimą, bet teks patikrinti, kaip yra iš tiesų. Ir, jeigu yra praėjimas, teks užbarikaduoti. Pėsčiųjų tilto rekonstrukcija vyks toliau, tik reikia papildyti projektinius sprendinius dėl faktinės tilto būklės. Gavę patikslinimus, turėsime ir tilto remonto kainos pasikeitimus. Darbų baigtis priklauso, ar greitai gausime pataisytus projektinius sprendinius“, – paaiškino PST statybos direktorius.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Rengiamasi tvarkyti Seimo rūmų prieigas, fontaną

confident-noyce

Planuojantiems būsto remontą: kaip išvengti klaidų ir kam geriau nevertėtų taupyti

confident-noyce

Panevėžyje prasidės Beržų g. dalies rekonstrukcijos darbai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau