Pernai partijos gavo per 8,5 mln. pajamų, turtingiausi buvo socialdemokratai

Pernai partijos gavo per 8,5 mln. pajamų, turtingiausi buvo socialdemokratai

Jūratė SKĖRYTĖ (BNS) / LSDP nuotr.

Pernai per dvidešimt politinių partijų gavo daugiau kaip 8,5 mln. eurų pajamų, storiausią biudžetą turėjo opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija, rodo Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikti duomenys.

Didžiausia partijų rėmėja, kaip visada, buvo valstybė. Praėjusiais metais valstybės biudžete politinėms organizacijoms iš viso buvo numatyti 6 mln. eurų.

Iš savo narių partijos per metus surinko kiek daugiau nei 0,5 mln. eurų.

BIC

Pernai Lietuvoje vyko treji rinkimai, tačiau jiems paaukotos lėšos metinėse ataskaitose nenurodomos.

Anot ataskaitų, turtingiausia 2019-aisiais buvo opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija. Ji gavo per 2 mln. eurų pajamų, iš savo narių taip pat surinko didžiausią sumą – 261 tūkst. eurų.

Antroje vietoje – kita opozicinė partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Jų sąskaitoje buvo 1,97 mln. eurų, tačiau iš partiečių konservatoriai surinko gerokai mažiau nario mokesčio – beveik 77 tūkst. eurų.

Į turtingiausių politinių jėgų trejetuką pateko valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Pernai ji turėjo 1,2 mln. eurų įplaukų. Patys „valstiečiai“ savo partijai pervedė 5220 eurų.

Opozicinis Liberalų sąjūdis praėjusiais metais gavo 845 tūkst. eurų, iš jų beveik 29 tūkst. eurų sudarė nario mokestis.

Valdančiajai koalicijai priklausanti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga turėjo beveik 550 tūkst. eurų įplaukų, iš jų 62 tūkst. eurų buvo nario mokestis.

Kita koalicijos partnerė – Lietuvos socialdemokratų darbo partija – deklaravo 500 tūkst. eurų pajamų, nario mokesčio „socialdarbiečiai“ sumokėjo 15 tūkst. eurų.

Pagal ataskaitas, „darbiečiai“ turėjo 483 tūkst. eurų pajamų, partija „Tvarka ir teisingumas“ – 381 tūkst., Laisvės sąjunga – 309 tūkst., Lietuvos centro partija – 195 tūkst. eurų.

Tuo metu Emigrantų partija nurodė gavusi 1 eurą pajamų, Kartų solidarumo sąjunga – 150, Žemaičių partija – 396, Lietuvos liaudies partija – 609 eurus.

Pagal įstatymą, politinės partijos kiekvienais metais, ne vėliau kaip iki kovo 15 dienos turi  Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikti patvirtintą praėjusių kalendorinių metų savo finansinių ataskaitų rinkinį.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.