-0.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

Pernai į vandens telkinius išleista 11,28 mln. žuvų

AutoriusBNSFotoBNS

Pernai į vandens telkinius Lietuvoje išleista per 11,28 mln. žuvų, tarp jų – saugomų, retų ir į Raudonąją knygą įrašytų žuvų.

Aplinkos ministerijos teigimu, į mokslininkų rekomenduojamus telkinius išleista lašišų, šlakių, margųjų upėtakių, aštriasnapių eršketų, sterlių, sykų, baltųjų amūrų, margųjų plačiakakčių, lynų, auksinių karosų, karpių ir ypač retų žuvų – ūsorių.

Šios žuvys dirbtinai veisiamos ir paauginamos Žuvininkystės tarnybos žuvivaisos skyriuose.

Pernai į vandens telkinius išleista ir plėšriųjų žuvų – lydekų, starkių, vėgėlių ir šamų.

Prie šių darbų prisideda ir aplinkosaugininkai, o Aplinkos ministerija nuo 2018 metų kasmet teigia skirianti 300 tūkst. eurų žuvims įsigyti. Įžuvinimas finansuojamas ir Europos Sąjungos lėšomis.

Be kita ko, vadovaujantis Lietuvos hidrobiologų draugijos rekomendacijomis, pernai sugauta ir į Pietų regiono žuvivaisos skyrių Simne pristatyta 257 plačiažnyplių vėžių reproduktorių.

Pasak ministerijos, jei jų dirbtinis veisimas bus sėkmingas, šiemet planuojama atnaujinti šių bestuburių gyvūnų įveisimą į Lietuvos vidaus vandenis.

Nuo 2010 metų Žuvininkystės tarnyba šalies vandens telkiniuose įveisė beveik 130 mln. skirtingų rūšių ir amžiaus žuvų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje narai valė Nevėžio dugną: nustebino ne tik radiniai, bet ir mažėjantis atliekų kiekis

confident-noyce

Potvynio vandens lygis Rusijos pietiniame Orenburgo regione pasiekė piką

confident-noyce

Potvynių siaubiamoje Rusijoje upių vanduo toliau kyla

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau