-0.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 21 sausio, 2022

Perekšliuose gyvenantys Valentina ir Dangutis Šukiai – apie teatrą, naminę duoną ir saulės kolektorius

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Dangutis ir Valentina Šukiai.

Perekšliuose gyvenantys Dangutis ir Valentina Šukiai yra itin aktyvūs kaimo kultūriniame gyvenime. Jie ne tik vaidina vietiniame teatre, bet ir dalyvauja renginiuose, organizuoja fotografijos parodas. O dar įdomiau tai, kad jie pirmieji kaime modernizavo savo namą, įrengdami saulės kolektorius ant stogo.

Smagus laikas teatre

Pora teatre vaidina jau maždaug aštuonerius metus. „Tai puikus laiko praleidimo būdas. Vyras pradėjo vaidinti pirmas, o po metų ėmiau pavydėti, kad jis taip smagiai leidžia laiką, važiuoja į gastroles, o aš lieku viena namuose, todėl ir nutariau prisijungti prie teatro. Iš tiesų, vyrui vaidyba – nėra svetima. Jis nuo mokyklos laikų lankė vaidybos būrelį“, – pasakojo Valentina.

„Žmona pabandė suvaidinti vieną vaidmenį. Jai patiko ir „užsikabino“. Taip ir vaidiname iki šiol. Na, o mūsų kolektyvas labai fainas, todėl tikrai gerai leidžiame laiką kartu“, – pridūrė Dangutis.

Repeticijos vyksta Perekšliuose, tačiau vaidinti tenka ne tik įvairiuose Lietuvos kampeliuose, bet ir Latvijoje. „Per aštuonerius vaidybos metus pastatėme apie dešimt spektaklių, todėl ir vaidmenų daug. Įprastai gvildename G. Petkevičaitės-Bitės temą, o dabar turime rimtą spektaklį „Litvomanai“. Žiūrovai labai jį giria“, – atskleidė vyras.

V. Šukienė.

„Tik spėk suktis“

Pasiteiravus, ką jiedu dar veikia laisvalaikiu, Dangutis atviravo, kad jo kasdienybė – remonto darbai. „Dirbu Elenos Mezginaitės bibliotekoje, IT specialistu. Grįžęs iš darbo kimbu į remonto darbus. Namuose dabar vyksta tikri perversmai, – juokėsi jis.

„Mėgstame keliauti, bet karantinas labai apribojo šias galimybes. Tačiau ir taip turime daug veiklų. Tik spėk suktis: vaidiname, repetuojame, einame į renginius, vyras fotografuoja, vasarą aš daržininkauju, auginu gėles. Taip pat auginame vištas“, – pasakojo moteris.

Pasak Dangučio, meilė fotografijai gimė dar sovietmečiu, kuomet įsigijo pirmąjį fotoaparatą. „Žinoma, tuomet tie fotoaparatai buvo visai kitokie, reikėdavo ryškinti nuotraukas. Dabar viskas paprasčiau – susikeli į kompiuterį, paretušuoji ir viskas gražu“, – kalbėjo šviesuolis.

„Kartais pikta, kai reikia tvarkytis namuose, o jis sėdi prie nuotraukų ir jas visą dieną tvarko“, – juokėsi žmona.

Dangutis ir Valentina Šukiai.

Dangučio padarytos nuotraukos nelieka užmirštos kompiuteryje ar nuotraukų albumuose. Jis organizuoja parodas. „Įprastai jas rengiu tik kai manęs paprašo. Štai neseniai bibliotekoje manęs paprašė padaryti parodą, kad sienos nebūtų tokios tuščios. Sutikau. Labiausiai mėgstu fotografuoti gamtą ir jos motyvus“, – paaiškino jis.

„Labai dažnai fotografuoja mano užaugintą grožį: gėles, vaisius, uogas. Aš užauginu, o jis fotografuoja. Ryte fotografuoja rasą, kai lyja – lietų“, – atskleidė Valentina.

(Ne)artimas knygų pasaulis

Kaip minėta, Dangutis dirba E. Mezginaitės bibliotekoje informacinių technologijų specialistu. Tačiau šį darbą jis dirbo ne visą gyvenimą. „25 metus dirbau vairuotoju. Kai įmonė bankrutavo, „mėčiausi“ po visą Panevėžį. Dirbau tai šen, tai ten. Nors turėjau visas vairavimo kategorijas, manęs niekam nereikėjo. Todėl teko imtis kitų darbų – praėjau beveik visas miesto pramonės gamyklas. Po to nutariau, kad reikia mokytis. Taigi, nuėjau į kolegiją, kur ir išmokau IT gudrybių“, – apie įgytas patirtis ir žinias pasakojo jis.

Na, o Valentina visą gyvenimą dirbo buhaltere-ekonomiste. Viena iš įstaigų, kurioje teko dirbti – Juozo Masiulio knygynas. Akivaizdu, jog abu šeimos nariai susiję su knygų pasauliu, tačiau pora juokėsi, kad niekuomet nebuvo skaitymo mėgėjai. „Vyras neskaito visai. Na, o aš skaitymą pamilau visai neseniai. Prieš tai tiesiog nebūdavo laiko skaityti. Tačiau kai pradėjau, taip ir nebegaliu sustoti. Kartais vyras grįžta iš darbų ir juokiasi, kad vakarienė nėra paruošta, nes visą dieną skaičiau knygas“, – juokėsi moteris.

Dangutis ir Valentina Šukiai.

Modernus namas

Valentinai nesvetima ir namų virtuvė. Ji gali ne tik pagaminti bet kokį patiekalą, bet ir kepa naminę duoną. „Mano senelis buvo kepėjas, mama irgi kepė duoną. Mano tėveliai ir seneliai pokariu buvo ištremti į Sibirą. Aš irgi ten gimiau. Jie be duonos būtų neišgyvenę, todėl duona ir tapo kasdieniu maistu. Man taip pat buvo svarbu išmokti kepti duoną“, – atskleidė ji.

Įdomu ir tai, jog Šukių namuose visa elektra pateikiama iš saulės kolektorių, todėl gaminimas virtuvėje tapo itin paprastas, kuomet nebereikia dujų balionų. „Kadangi vyras kompiuteristas, pamatė tokią galimybę dėl kolektorių įrengimo finansavimo. Galima sutaupyti net 30 procentų. Taip pat gavome ir 50 procentų finansavimą už oras-vanduo siurblį. Na, o dabar gyvename su visais patogumais kaip mieste“, – džiaugėsi Valentina.

Kaip patys teigė, kadaise jų namas buvo pats šalčiausias visame kaime, o dabar – pats moderniausias.

Tiesa, prieš 38 metus susituokusi pora Perekšliuose gyveno ne visą gyvenimą. „Mes gyvenome Panevėžyje, tačiau vyrui užsireikė namo. Kadangi jis kilęs iš Smilgių, taip ir pašaukė tas Perekšlių kraštas. Šiame name gyveno mano draugės mama. Ji ir pasiūlė mums įsigyti šį namą. Iš pradžių aš tikrai nenorėjau, bet vyras užsigeidė. Tad taip ir įgyvendinome jo svajonę“, – atviravo moteris.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

D. Petrulis: „Svarbiausia – tikėti tuo, ką darai“

confident-noyce

30 metų Panevėžio rajono savivaldybėje dirbantis R. Vilys: „Nieko nėra baisiau, kai tavo gyvenime niekas nesikeičia“

confident-noyce

Valdininkų klaida: laiku neinformavo berčiūniečių apie išduotus leidimus degalinės statyboms

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau