Perekšlių biblioteką papuošė Prezidento padėka

Perekšlių biblioteką papuošė Prezidento padėka

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Arnetos MATUZEVIČIŪTĖS nuotr.

D. Kelpšaitė.

Prieš kelias savaites Panevėžio rajono Perekšlių biblioteką paštu pasiekė Prezidento Gitano Nausėdos padėka. Šitaip šalies vadovas atsidėkojo šiai įstaigai ir iniciatyviai bibliotekininkei Danutei Kelpšaitei už solidarumą transliuojant naujojo prezidento inauguraciją liepos 12 dieną.

„Atrodo prasminga galimybe stebėti transliaciją pasidalyti su žmonėmis, kurie namuose neturi interneto ar televizoriaus. Nepaisydama fakto, kad atostogauju, penktadienio rytą jau buvau bibliotekoje. Prisirinko daugiau nei dešimt žmonių renginio stebėti“, – pasakoja bibliotekininkė.

Į darbą dviračiu

BIC

Pati Danutė Perekšlių bibliotekoje dirba jau 37 metus. Iš šio krašto kilusi, čia užaugusi ir dabar už penkių kilometrų nuo Perekšlių pamiškės sodyboje gyvenanti moteris pasakoja, kad geriausia transporto priemonė darbui pasiekti – dviratis.

„Būna visko, ypač žiemą, kai slidu, atrodo, kiek labiau sudėtinga. Bet dviračiu labai patogu skaitytojus aplankyti, pas vienkiemiuose gyvenančius savos bendruomenės narius užsukti, aš jiems naują spaudą, knygų nuvežu, jie man aktualijas, savas bėdas papasakoja“, – atvirauja ir gyventojų bendruomenės centrui „Šuoja“ vadovaujanti moteris.

Negana to, ji yra aktyvi Saugios kaimynystės programos koordinatorė Perekšliuose ir aplinkinėse gyvenvietėse. Važiuodama dviračiu ji spėja pamatyti tokias detales, kurias pralėkdamas automobiliu retas kuris pastebėtų.

„Yra tekę padėti policijos pareigūnams pagauti iš kalėjimo pabėgusį kalinį. Bet gerokai anksčiau. Jis užklydo į mano sodybą, ėmė teirautis kažkokios moters, aš jį ta linkme nukreipiau, tada sėdau ant dviračio ir išskubėjau iki tuomet artimiausio telefono, kad policijai praneščiau, kur jį rasti“, – prisimena pašnekovė.

Skaitytojai tikisi patarimo

Perekšlių bibliotekoje Danutė puoselėja aktyvų socialinį ir kultūrinį gyvenimą. Su vaikais vasarą dalyvauja skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“. Penkias knygas per vasarą perskaičiusius vaikus registruos į nacionalinį tinklą, kur jie tikriausiai bus simboliškai apdovanoti, o rudenį jau planuojama vietos šventė mažiesiems.

„Mes labai gerai sutariame su Smilgių gimnazija. Paprašau, tai kartais dėl svarbesnio renginio, projekto administracija vaikus nuo pamokų atleidžia. Aš jiems dėkinga, o ir vaikai smagesni dieną paįvairinę“, – pasakoja bibliotekininkė.

Perekšlių biblioteka šiuo metu turi kiek daugiau nei 130 skaitytojų, iš kurių 33  šiais metais nauji.

„Skaito jie viską: ir grožinę literatūrą, ir meilės romanus. Paprašo ir patarimo. Atvirai pasakysiu, jau pažįstu savo krašto žmones, nujaučiu, kam ką patarti, parekomenduoti. Jau beveik 40 metų dirbu šį darbą ir mokslus šios srities baigiau – retai kada suklystu“, – šypsosi pašnekovė.

Prezidento Gitano Nausėdos padėka Perekšlių bibliotekai – pirma tokia. Įstaiga aktyvi ir iniciatyvi, sieną puošia dešimtys padėkos raštų, bet iki šiol dėmesio toks svarbus asmuo nėra parodęs.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.