Per savaitę Panevėžio pareigūnams įkliuvo rekordinis skaičius neblaivių vairuotojų

Per savaitę Panevėžio pareigūnams įkliuvo rekordinis skaičius neblaivių vairuotojų

Rasa MEIŠTĖ / BNS nuotr.

Liepos 30–rugpjūčio 6 dienomis Panevėžio apskrities policija pradėjo 108 ikiteisminius tyrimus. 18 ikiteisminių tyrimų pradėta dėl vagysčių (apvogti 2 gyvenami namai, 1 automobilis pavogtas, 2 – apvogti, 11 kitų vagysčių).

Pradėtas 1 ikiteisminis tyrimas dėl turto sugadinimo, 4–dėl dingusių be žinios, 2 iš jų  nepilnamečiai. Šią savaitę pradėti 29 ikiteisminiai tyrimai dėl smurto artimoje aplinkoje, 8–mirties priežasčiai nustatyti, 8–dėl viešosios rimties trikdymo.

Šią savaitę į areštinę pristatyti 83 asmenys.

BIC

Nustatyti 59 Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso pažeidėjai.

Užfiksuota 20 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų Panevėžio mieste ir rajone. 3 vairuodami kalbėjo mobiliuoju telefonu, 2 nesegėjo saugos diržų, 15 vartojo alkoholinius gėrimus ar pasirodė neblaivūs viešosiose vietose.

Užregistruoti 28 eismo įvykiai: 20 Panevėžio mieste, iš jų 4 įskaitiniai, kai nukentėjo ar buvo sužaloti žmonės, ir 8 eismo įvykių Panevėžio rajone, iš jų 1 įskaitinis, kai nukentėjo ar buvo sužaloti žmonės.

Per savaitę, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnams įkliuvo 7 transporto priemones vairavę neblaivūs vairuotojai. Visi sulaikytieji, nepabijoję rizikuoti savo ir kitų gyvybėmis – vyrai. Net 4 iš jų apsvaigę nuo alkoholio važinėjosi Panevėžio miesto gatvėmis. Visi vyrai į alkoholio kiekio matuoklį įpūtė daugiau nei 2 prom. girtumą, rekordininkas automobilio vairą sukiojo sunkiai apsvaigęs –  alkoholio kiekio matuokliu pareigūnai nustatė net 3,78 prom. girtumą.

Lietuvos Respublikos Baudžiamajame kodekse vairavimas neblaiviam prilyginamas nesunkiam nusikaltimui. Už nesunkų nusikaltimą (LR BK 47 str. 3 d.) iki 500 MGL dydžio baudos (iki 19 000 eurų). Pareigūnai primena, kad už vairavimą esant neblaiviam gresia baudžiamoji atsakomybė. (LR BK 281 str. Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas). Įsigaliojus naujajam Administracinių nusižengimo kodeksui (ANK) nuo 2017 m. sausio 1 d., sustabdžius neblaivų asmenį už vairo ir patikrinus jo neblaivumą alkotesteriu, kuris parodo daugiau nei 1,5 prom., asmuo privalomai pristatomas į medicinos įstaiga kur iš asmens paimamas kraujas. Jeigu paėmus kraują tyrimas parodo, jog kraujyje yra daugiau nei 1,5 prom., jam už vairavimą išgėrus – grės baudžiamoji atsakomybė. Nustačius didesnį nei 1,5 prom. neblaivumą pradedamas ikiteisminis tyrimas ir byla perduodama teismui.

Viena iš baudžiamojo poveikio priemonių yra turto – automobilio konfiskavimas (LR BK 67 str. 2 d. 7 p.). Reikėtu pabrėžti, jog uždraudimas naudotis specialia teise, turto konfiskavimas, išplėstinis turto konfiskavimas gali būti skiriami kartu su bausme.

Pareigūnai įspėja, kad vairuodami neblaivūs rizikuojate savo bei kitų gyvybe: įkliuvus gresia bauda, siekianti iki 19 000 eurų arba areštas nuo 15 iki 90 parų, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Tokiam asmeniui bus taikomos ir baudžiamojo poveikio priemonės – teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 3 metų ir/ar ir automobilio konfiskavimas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.