Per ataką Malyje Lietuvos kariai nenukentėjo

Per ataką Malyje Lietuvos kariai nenukentėjo

Saulius JAKUČIONIS (BNS) / KAM nuotr.

Per ataką prieš Kuolikoro mieste Malyje įsikūrusią Europos Sąjungos (ES) mokymo misijos bazę ten buvę Lietuvos kariai nenukentėjo, pirmadienį paskelbė Krašto apsaugos ministerija.

Misijos atstovai ministeriją informavo, kad ataka įvykdyta sekmadienio rytą, tam panaudojus du sprogmenimis prikrautus automobilius ir ginkluotus užpuolikus.

Malio kariuomenė, užtikrinanti ES mokymo bazės apsaugą, sustabdė užpuolikus. Per įvykį vienas automobilis sudegė, kitas detonavo netoli vartų.

BIC

Per išpuolį sužeisti trys Malio kariuomenės kariai. Kiek buvo užpuolikų, kol kas neskelbiama, vyksta įvykio tyrimas.

ES mokymo misijoje šiuo metu tarnauja du Lietuvos instruktoriai – po vieną karį nuolat būna Kuolikore ir Bamake.

Lietuvos kariai prisideda rengiant Malio kariuomenę, didinant jų operacinius gebėjimus ir veiklą.

Tarptautinė misija siekia, kad Malio kariuomenė būtų pajėgi užtikrinti šalies teritorinį vientisumą, atremti teroristinių grupuočių išpuolius šalies viduje.

Taip pat Malyje Lietuva dalyvauja Jungtinių Tautų (JT) vadovaujamoje operacijoje MINUSMA. Šioje operacijoje Lietuvos kariai saugo tarptautinių pajėgų stovyklą. Dar penki kariai tarnauja operacijos vadavietėse Bamake, Gao ir Timbuktu.

Iš viso Malyje tarnauja apie 40 Lietuvos karių.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.