15.1 C
Panevėžys
Sekmadienis, 16 birželio, 2024

Per 700 moterų į Kauną ketinančios sukviesti panevėžietės: organizuojame renginius sielai

AutoriusJPFotoORGANIZATORIŲ
Per 700 moterų į Kauną ketinančios sukviesti panevėžietės: organizuojame renginius sielai.

Jei turite svajonių, bet nedrįstate jų siekti, tikrai įkvėps užkrečiantis pavyzdys. Nepaisydamos jokių kliūčių, dvi ambicingos panevėžietės tiki tuo, ką daro. Jau į penktąją konferenciją „(Ne)Tobula moteris“, vyksiančią Kaune spalio 7 dieną, jos planuoja pakviesti  per 700 moterų. Iš kur tiek drąsos ir motyvacijos? „Neverta slėptis po kaukėmis ir baimėmis. Mes atėjome čia žaisti gyvenimą“, – įsitikinusios Rasa ir Gerda.

Kol kiti dejuoja, kad Lietuvos rinka yra per maža dideliems renginiams, o įvairių konferencijų, mokymų, sąmoningumo klubų ir kitų renginių ir taip gausu, panevėžietės tiki, jog kiekvienas randa savo auditoriją ir savus bendraminčius.„Sąmoningumo kelionėje esame jau daugiau nei dešimtmetį. Daug girdėjome, patyrėme, išmokome ir praktikavome. Tačiau ši kelionė niekada nesibaigia. Kiekviena gyvenimo situacija yra tarsi pamoka, tarsi laiptelis, kuris pakelia aukštyn arba nuleidžia žemyn“, – pasakoja Rasa Povilavičienė.

Paslaptis – savęs atradimas ir dėkingumas

Gyvenime moterys yra draugės ir kolegės, tačiau kiekviena turi ir savų veiklų bei atsakomybių. Gerda Statkevičiūtė – Gylienė veda neuroedukacinius užsiėmimus, koučingo sesijas bei konsultacijas ir yra kūrybos bei pažinimo erdvės „Mils“ įkūrėja. Tuo tarpu Rasa, daugelį metų vadovavusi vaikų lavinimo centrui, kūrusi jiems užimtumo programas, vasarą organizuoja kitokias, ugdančias, vaikų ir paauglių stovyklas „Saulės žybsnis“, savo kūrybiškumą atskleidžia koordinuodama įvairius visuomeninius renginius. Lyg to būtų maža, prieš keletą metų abi ėmėsi ir bendro projekto „Laimingos akys“ – organizuoja ne tik konferencijas moterims, bet ir stovyklas, seminarus, darbo šventes ir kt.

Išbandžiusios daug skirtingų veiklų, moterys jaučiasi save atradusios renginių organizavime. „Renginių organizavimas man – tai ne tik didžiulė profesinė patirtis, tačiau ir be galo didelė dovana – pabūti su moterimis, susipažinti su nuostabiais žmonėmis, mokytis iš jų. Kiekvieną akimirką esu dėkinga už tai, ką patiriu“, – atskleidžia R. Povilavičienė. „Organizuojame renginius sielai. Todėl taip gera, lengva, o įkvėpimas niekada nesibaigia“, – jai antrina G. Statkevičiūtė – Gylienė. Penktą kartą organizuojant vieną svarbiausių projektų – konferenciją „(Ne)Tobula moteris“ komandos entuziazmas neblėsta.

Konferencijos organizavimo komanda.

„(Ne)Tobula moteris“ – daugiau nei konferencija

Pirmą kartą šią konferenciją moterys suorganizavo 2017 metais Panevėžyje. Joms norėjosi tiesiog suburti savo miesto moteris, kurios ne visada turi galimybę ištrūkti į panašius renginius sostinėje ar kituose didmiesčiuose. Tuomet nustebino susidomėjusių ir dalyvaujančių moterų gausa. „Norėjome sukurti šventę panevėžietėms. Tokią, kokios dar nėra buvę mūsų mieste. Negalėjome patikėti, kai renginys sutraukė kelis šimtus moterų, atsipalaidavusių, trykštančių džiaugsmo energija. Supratome, kaip stipriai visoms to reikėjo. Todėl „(Ne)Tobula moteris“ greitai išaugo – ėmėme organizuoti kaskart vis kituose miestuose – Šiauliuose, Anykščiuose, o šį kartą – Kaune“, – pasakoja  G. Statkevičiūtė – Gylienė.

Pačios besirinkdamos autentiškumo kelią, moterys supranta, kiek daug drąsos reikia ir kiek daug klausimų kyla įvairiose gyvenimo situacijose. Jos taip pat, kaip ir daugelis, ieško atsakymų. Moterų renginiai, anot pašnekovių, visada puiki terpė dalintis, rasti bendraminčių, pasikrauti teigiamos energijos, motyvacijos ir noro veikti. Tai daugiau nei konferencija. Tai ypatinga šventė moterims. „Mūsų renginys visada išskirtinis savo atmosfera, kurią kuria ne tik neišmatuojama moterų energija, tačiau ir meniniai pasirodymai, staigmenos, dovanos. Norime, kad čia tvyrotų atsipalaidavimas, jaukumas, draugystė, bendrystė“, – ambicingų tikslų siekia Rasa ir Gerda.

Per 700 moterų į Kauną ketinančios sukviesti panevėžietės: organizuojame renginius sielai.

Šių metų žinutė: pasirinkti visada turi pati

Organizatorės siekia dalintis tuo, ką pačios girdėjo, patyrė, išmoko. Visi lektoriai, kurie dalyvauja renginiuose yra moterų mokytojai, savo žiniomis vienaip ar kitaip praturtinantys jų kasdienybę. Šiemet susiburs devyni pranešėjai, kurie atskleis, kaip harmonizuoti santykius su savimi, savo partneriu bei aplinka, pinigais, kaip mėgautis gyvenimu ir nepaklysti pasirinkimuose, kaip surasti savo autentiškumą, pasiryžti veikti, kad gyvenimas taptų malonumu.

Kasmet konferencija turi savo temą. „Tai ne tik keliaujantis renginys. Kasmet jis yra kitoks. Jis niekada nestovi vietoje, kaip tikra moteris“, – juokauja R. Povilavičienė. Šį kartą konferencija skelbia – „Renkiesi  pati!”. „Mes jau tiek daug žinome, išmokome. Belieka nepaklysti pasirinkimuose. Puikūs savo srities lektoriai – Adrija Čepaitė – Palšauskienė, Ala Tamulienė, Rimvydas Židžiūnas, Oleg Kovrikov, Žydrūnas Sadauskas, Giedrė Pūkienė, Jūratė Bitinaitė ir kiti – padės rasti atsakymus, ką pasirinkti, kad galėtumėte mėgautis savo gyvenimu.Tikime ir norime skleisti žinutę, kad kiekviena gali ir turi teisę rinktis. Rinktis, kuo būti, ką mylėti, kaip jaustis, ką galvoti ir ką turėti“,– kviečia susitikti organizatorės.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio ligoninėje vyko mokslinė praktinė konferencija

confident-noyce

Panevėžio ligoninėje – kasmetinė vaikų ir paauglių psichiatrų konferencija

confident-noyce

M. Skuodis dalyvaus JT klimato kaitos konferencijoje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau