Pažeidimų Panevėžio miesto ugdymo įstaigose – mažėja

Pažeidimų Panevėžio miesto ugdymo įstaigose – mažėja

JP / DELFI nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamentas pranešė, kad praėjusiais metais Panevėžio mieste ir rajone buvo patikrinta 31 bendrojo ugdymo programą vykdanti mokykla. Patikrinimų metu pažeidimų mokyklose buvo nustatyta tik 13 proc., tuo tarpu 2017 m. – 28 proc., 2016 m.– 29 proc.

Dažniausi pažeidimai

Nors patikrintose Panevėžio miesto ir rajono mokyklose pažeidimų mažėja, lyginant su 2016-2017 m., tačiau kaip ir ankstesniais metais, taip ir 2018 m., pažeidimų pobūdis išlieka panašus.

BIC

„Pagrindiniai ir dažniausi mokyklose nustatyti pažeidimai yra susiję su netinkamu patalpų įrengimu – nelygia grindų ir sienų danga: 2018 m. – 3,2 proc., 2017 m. – 12 proc., 2016 m. – 36 proc.; į tualetus nuolat nebuvo tiekiamas karštas vanduo arba karšto vandens temperatūra buvo per žema: 2018 m. – 3,2 proc. 2017 m. – 11 proc., 2016 m. – 4 proc.; 2018 m. mokyklos chemijos kabinete rastos draudžiamos nuodingosios cheminės medžiagos (3,2 proc.); veikla vykdoma neturint leidimo-higienos paso: 2018 m.  – 3,2 proc., 2017 m. – 6 proc., 2016 m. – 9 proc.“, – rašoma Nacionalinio visuomenės centro išplatintame pranešime.

Panevėžyje neturinčių leidimų-higienos pasų mokyklų beveik neliko

Panevėžio V. Žemkalnio gimnazija yra vienintelė ugdymo įstaiga, kuri neturi išduoto leidimo-higienos paso. Per 2016 m. leidimą-higienos pasą gavo Panevėžio „Ąžuolo“ ir „Aušros“ progimnazijos, 2017 m. – Panevėžio „Vilties“ progimnazija.

Panevėžio V. Žemkalnio gimnazijai departamentas 2016 m. atsisakė išduoti leidimą-higienos pasą dėl neįgyvendintų Lietuvos higienos normos reikalavimų.

Gimnazija, siekdama gauti leidimą-higienos pasą bendrojo lavinimo mokyklų veiklai, turi užtikrinti Lietuvos higienos normos reikalavimų įgyvendinimą, pašalinti anksčiau nustatytus pažeidimus ir teikti pakartotiną prašymą leidimui-higienos pasui gauti.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.