Pavojingų atliekų saugiam šalinimui prireiks per 9 tūkst. eurų

Pavojingų atliekų saugiam šalinimui prireiks per 9 tūkst. eurų

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Sodeliškių kaime, Raguvos seniūnijoje, Panevėžio rajone aptikto neteisėtai išmestų kineskopų stiklo dūžio atliekų savininkas liko nenustatytas, tad šį aplinkos teršimo šaltinį šalins Savivaldybė.

Tokių specifinių atliekų apdorojimo pajėgumai Lietuvoje labai riboti, tad jų tvarkymo sąnaudos yra didelės. Todėl rugpjūčio mėnesį buvo parengta ir aplinkos ministerijai pateikta paraiška aplinkos teršimo šaltinio pašalinimo finansavimui gauti.

Šiai veiklai skiriamų lėšų naudojimo tvarka numato, kad dotaciją gaudama Savivaldybė pati turi skirti ne mažiau kaip 30 procentų projekto įgyvendinimui reikalingų lėšų.

BIC

Preliminari projekto vertė 9 438 Eur. Aplinkos ministerija skyrė 6 606 Eur (70 proc.). Tarybos posėdyje nutarta likusius 30 proc. – 2 832 Eur skirti iš Savivaldybės biudžeto. Tam bus panaudotos Aplinkos apsaugos rėmimo lėšos.

Kineskopų duženas numatoma sutvarkyti iki 2018 metų vidurio. Tikslus jų kiekis (12–15 t) paaiškės vykdant išvežimo darbus.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.