4.8 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 25 balandžio, 2024

Paveldosaugininkai dar kartą pasakė: „Garsas“ – nėra kultūros paveldo objektas

Kino centras „Garsas“.
Kino centras „Garsas“.

Šiandien sostinėje vyko Panevėžio miesto savivaldybės Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos (NKPVT) posėdis, kuriame jau ne pirmą kartą svarstoma galimybė kino teatrą „Garsas“ įrašyti į Kultūros vertybių registrą ir suteikti jam teisinę apsaugą.

NKPVT posėdyje vienbalsiai priėmė sprendimą neskelbti kino teatro „Garsas“ nekilnojamuoju kultūros paveldo objektu.

Iniciatyvininkai dalyvavo

NKPVT posėdyje dalyvavo ir pilietinė iniciatyvinė grupė „Išsaugoti „Garsą“. Jie priminė, kad buvo surašyta peticija dėl planuojamo nugriauti KC „Garsas“. Dėl kino teatro išsaugojimo pasirašė trys tūkstančiai aštuoni šimtai keturiasdešimt šeši piliečiai.

Buvo reikalaujama, kad kino teatras „Garsas“ Panevėžyje būtų paskelbtas nekilnojamuoju kultūros paveldo objektu.

Pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti „Garsą“ atstovė Laura Mikšionienė nekomentavo posėdžio eigos ir trumpai parašė:

„NKPVT posėdžio protokolas bus po dviejų savaičių.“

D. Gasiūnienė.

Balsavo vienbalsiai

Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė naujienų portalui JP sakė, kad pilietinei iniciatyvinei grupei pavyko surengti pakartotinį NKPVT posėdį.

„Jie turi tokią teisę reikalauti NKPVT posėdžio. Jis įvyko. Tai demokratiškas žingsnis. Šis pakartotinis tarybos posėdis, kuriame bus sprendžiamas kino teatro „Garsas“ kultūrinės vertės nustatymas ir teisinės apsaugos suteikimo klausimas, negąsdina. Vertina nepriklausomi ekspertai, kurie savo verdiktą jau yra pasakę pernai lapkričio 21 dieną. Tuomet buvo pasakyta, kad „Garsas“ nebūtų įrašytas į Kultūros vertybių registrą“, – teigė D. Gasiūnienė ir pridūrė, kad NKPVT posėdžio verdiktas nepasikeitė:

„Garsas“ vienabalsiai neįrašytas į Kultūros vertybių registrą. Posėdžio protokas bus po dviejų savaičių. Šios komisijos darbo reglamente yra parašyta, jei yra visuomenės prašymas, komisija gali dar kartą svarstyti „Garso“ klausimą. Toks posėdis įvyko šių metų birželio 13 dieną. Taryba nepanaikino 2018 m. lapkričio mėn. 21 dienos sprendimo, bet rekomendavo kreiptis į sovietinio nekilnojamojo kultūros paveldo ekspertus. Panevėžio miesto savivaldybė kreipėsi į ekspertus ir vertinimui pasamdė Vaidą Petrulį. Jis ir išrašė išvadą ir pristatė jas šiandien NKPVT posėdyje.“

S. Eidrigevičiaus menų centras.

Reikšmingas sprendimas

„Tai reikšmingas sprendimas kuriant Stasio Eidrigevičiaus menų centrą (SEMC) – galės būti tęsiami pradėti darbai. Kitu atveju pastato ateitis būtų liūdna. Jį privalėtume grąžinti į 1968 m. būklę (nes 1999 m. jis jau buvo rekonstruotas) ir susitaikyti su visišku energetiniu neefektyvumu (nebūtų galima nei rekonstruoti, nei šiltinti ir pan.)“, – sako D. Gasiūnienė.

S. Eidrigevičiaus menų centras.

Kuriamas menų centras

Panevėžyje kino teatrą „Garsas“ planuojama rekonstruoti ir vietoje jo turi iškilti Stasio Eidrigevičiaus menų centras (SEMC).

Panevėžyje kuriamas naujos kartos muziejus – daugiafunkcis modernaus ir šiuolaikinio meno sklaidos, kultūrinio dialogo, kūrybinių industrijų ir edukacijų centras, sujungsiantis pasaulinio profesionalaus meno tendencijas ir vietos kūrybinį potencialą.

Projektu siekiama sukurti kultūros traukos objektą meno mylėtojams, turistams, bei sudaryti didesnes galimybes veikti miesto bendruomenės atstovams.

SEMC‘o projekto įgyvendinimui telkiamos įvairių šaltinių lėšos. Jau gautos Europos Sąjungos paramos fondo lėšos – 3 mln. eurų. Valstybės investicijų programai pateikta paraiška finansavimui gauti – 5 mln. eurų.

SEMC – vienas svarbiausių šio laikmečio regiono kultūros projektų. Tikimasi, kad jis taps Panevėžio reprezentaciniu simboliu, miesto prekės ženklu.

Kino centras „Garsas“ 


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūros ministerija: paveldo tvarkymui šiemet skirta 6,2 mln. eurų

confident-noyce

Nematerialaus kultūros paveldo sąvade – gintaro gaudymas, klojimo teatras, jidiš tarmė

confident-noyce

Stasio Eidrigevičiaus menų centras bus atidarytas pavasarį

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau