Pavasaris ne už kalnų: kokius orus žada Lietuvai ir Europai?

Pavasaris ne už kalnų: kokius orus žada Lietuvai ir Europai?

Gismeteo.lt / Pixabay.com nuotr.

Kaip ir kiekvienam metų laikui AccuWeather.com pateikia 2019 metų pavasario orų prognozę Europai. Taigi, kas mūsų laukia?

Anot meteorologų, kai kuriuos Europos regionus pavasaris šiais metais atkeliaus ankstyvas, tuo tarpu kiti regionai turės palūkėti.

Dažni šiltų orų periodai nuo Jungtinės Karalystės iki Prancūzijos

BIC

Jei pavasarį sumanysite pakeliauti po vakarinę Europą galite būti maloniai nustebinti čia vyraujančia ankstyva pavasario šiluma. Būtent tokie orai numatoma dalyse vakarinės Europos, kur nuo Prancūzijos iki pietinės Jungtinės Karalystės ir Airijos laukiama ilgesnio švelnių orų periodo.

Priešingai nei praėjusių metų kovą, kuomet Londone ir Paryžiuje fiksuotos kelios ypač sniegingos dienos, šiais metais orai bus gerokai švelnesni, tad panašu, kad snaigių šios vietovės išvengs.

„Aukšto slėgio zona didžiąją sezono dalį apsistos virš vakarinės Europos ir Biskajos įlankos, kur atneš užsitęsusių sausų orų periodus į didelę Prancūzijos ir Iberijos pusiasalio dalį,“ – skelbia „AccuWeather“ meteorologas Tyler Roys.

Keli 16°C ar aukštesnės temperatūros periodai kovo mėnesį prognozuojami Paryžiuje, Nante ir Lione.

Šios orų tendencijos lems ir aukštesnes nei įprasta temperatūras Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Vis dėlto šilumą neretai trikdys dažnai pasitaikysiantys drėgni orai, kur nuo Atlanto greta Škotijos judės audrų sistemos, kils smarkus vėjas.

Prognozuojama, kad drėgnesni nei įprasta orai beveik visą sezoną numatomi didesnėje Šiaurinės Airijos, Škotijos ir šiaurės Anglijos dalyse.

Nuo Nyderlandų iki šiaurinės Vokietijos ir Skandinavijos laukiama drėgno pavasario

Drėgni orai sutrikdys Nyderlandų, šiaurinės Vokietijos ir didesnės dalies Skandinavijos gyventojų planus pavasarį praleisti gryname ore. Šiame regione numatomas dažnas lietus.

Tikėtina, kad drėgnesnės už įprastines orų tendencijos padidins potvynių grėsmę Norvegijoje ir Švedijoje, kur pavojingas sąlygas sunkins lietaus ir tirpstančio sniego kombinacija. Didžiausia vėtrų rizika prognozuojama nuo Danijos iki Norvegijos, link pietų Švedijos.

Sausrų pavojus Iberijos pusiasalyje ir centrinėje Europoje

Kol drėgni orai ir potvynių pavojus prognozuojamas didelėje šiaurinės Europos dalyje, sausesni už vidutinius orai numatomi Iberijos pusiasalyje, Italijoje ir centrinėje Europoje.

Greta užsitęsusių sausų orų periodų, didžiąją dalį kovo, balandžio ir gegužės mėnesių laukiama ir aukštesnės už vidutinę šilumos.

Rytinės Europos regionuose bus vėsiau

Skelbiama, kad Rytų Europa pavasariškos šilumos turės palūkėti, mat ši atkeliaus vėliau nei į daugelį kitų regionų. Teigiama, kad kol aukšto slėgio zona vyraus virš vakarinės Europos, šaltesnis oras toliau laikysis virš rytinės Europos.

Todėl nuo Moldovos iki Ukrainos, Baltarusijos ir Baltijos valstybių dar kovo ir balandžio mėnesiais prognozuojami keli papildomi šaltuko ir sniego periodai. Tad dar nusiteikite ir šaltesnių orų įsiveržimams, nepaisant to, kad maloni šiluma mus karts nuo karto palepina net ir vasario mėnesį.

Balkanai

Balkanų pusiasalyje kovo mėnesį numatoma išaugusi sniego ir potvynių grėsmė.  Dalis žiemiško šaltuko kovo mėnesį laikysis Balkanų pusiasalyje, kur susidarys palankios sąlygos ankstyvo pavasario sniegui.

Aukštas slėgis virš vakarinės Europos leis nuo Rusijos atkeliavusioms šalto oro masėms įsiveržti iki pat pietų Balkanų.

Iš šiaurinės Europos atkeliavusios audros sistemos susidurs su šaltu oru, dėl ko šiame regione išaugs sniego ir šaltuko tikimybė.

Balandžio ir gegužės mėnesiais šaltus orus pakeis labiau pavasariškos sąlygos, tačiau čia orai vis dar nebus ramūs, nes regioną merks dažni lietūs. Išaugs potvynių pavojus, o kalnuotose vietovėse dėl drėgnų oro sąlygų padidės ir purvo nuošliaužų tikimybė.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.