Pavasarinės šalnos negailestingos buvo ir Panevėžio rajone esančioms sulčių spaudykloms

Pavasarinės šalnos negailestingos buvo ir Panevėžio rajone esančioms sulčių spaudykloms

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Pixabay.com nuotr.

Didelės pavasarinės šalnos šiais metais negailestingos buvo ne tik sodininkams, bet ir sulčių spaudykloms. 40 proc. išaugusios obuolių kainos, ne procentais, o kartais sumažėjęs obuolių derlius ir vaisių sultis spaudžiančios įstaigos nusprendžia dirbti ne kiekvieną, bet kas antrą dieną.

„Taip palyginimui, jei po spaudimo likusių išspaudų išveždavome apie 20 priekabų, tai šiais metais tik šešias. Būdavo žmonės obuolių maišus per kelis kartus mums veža, o šiais metais vos po du–tris maišiukus atgabena. Na, gal buvo pora, kurie po dešimt maišų obuolių pririnko“, – pasakoja Molainių sulčių spaudyklos vadovė Julija Lukoševičienė.

Pašnekovė sako, kad šiais metais obuolių sezono metu dirbo tik kas antrą dieną, o artimiausiomis savaitėmis planuoja dirbti vos kelias dienas. Penkerius metus veikiančioje sulčių spaudykloje tai prasčiausias sezonas.

BIC

Panaši situacija ir Staniūnų sulčių spaudykloje „Savos sultys“. Čia planuojama dirbti dar savaitę ar dvi.

„Šalna per patį žydėjimą padarė savo. Šie metai ir šiaip nederlingi, o dar tie gamtos pokštai… Situacija visai kitokia negu pernai“, – pastebi Staniūnų sulčių spaudyklos „Savos sultys“ cecho vadovė Sigita Mažienė.

Moteris atkreipia dėmesį, kad obuolių stygių klientai stengiasi kompensuoti priemaišomis.

„Dažniausiai šalia obuolių atveža moliūgų, morkų, burokėlių. Šiais metais kaip niekada populiarios vynuogės“, – sako S. Mažienė.

Anot pašnekovių, kol kas pačių sulčių kainos prekyvietėse dar nepakilusios: trilitrinis stiklainis obuolių sulčių – 3 eurai, penkialitris – 5 eurai. Jos dvejoja, kad gal kainos tokios, kol nesibaigė obuolių sezonas.

„Kelti sulčių spaudimo kainų kol kas neketinome. Buvo minčių tik dėl tų priemaišų: pastebėjome, kad išspaudus morkas ar moliūgus išspaudų lieka daugiau, tai ir darbo daugiau, – sako Molainių sulčių spaudyklos vadovė. – Mes, kadangi mažesni, spaudžiame pigiau, didesnės spaudyklos gal kitaip vykdo veiklą. Mums nereikia už patalpų nuomą mokėti, spaudyklą įsirengėme namuose, tai kainų nekėlėme. Nežinau, kaip kitais metais, bet šiais nusprendėme taip.“

Sulčių spaudyklų veikla šiais metais nukentėjo visoje Lietuvoje. Dauguma jų dirba vos kelias dienas per savaitę, o žmonėms net netenka laukti eilėje. O ir patys vaisiai šiemet gerokai brangesni. Kilogramas obuolių jau dabar kainuoja apie eurą, už kriaušes tenka mokėti dvigubai daugiau.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.