Pavalgyti iš patvirtinto Panevėžio biudžeto visus metus nebus galima

Pavalgyti iš patvirtinto Panevėžio biudžeto visus metus nebus galima

Praėjusią savaitę biudžetą patvirtinusi Panevėžio rajono valdžia konstatavo, kad pavalgyti pinigų užteks visiems metams ir jų dar liks remontams, o miesto valdžia, lyg maži vaikai džiaugėsi, kad biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimams pinigų užteks tik 11,5 mėnesio. Taip gaunasi, kad pinigų Kūčių ir Kalėdų stalui vėl neliks.

Pagal savivaldybės administracijos parengtą ir Tarybos komitetuose energingai svarstytą biudžeto projektą, šiemet Panevėžyje numatoma gauti 65,2 mln. eurų pajamų ir išleisti šiek tiek daugiau kaip 66 mln. eurų. Numatomas biudžeto deficitas – 0,92 mln. eurų.

Miesto taryba  04 kazukauskiene
M. D. Kažukauskienė pasidžiaugė, kad pernai savivaldybė skolų naštą sumažino 2,3 mln. eurų.

Biudžeto projektą pristačiusi ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkė Marija Danutė Kažukauskienė pasidžiaugė, kad pernai savivaldybė skolų naštą sumažino 2,3 mln. eurų ir stebėjosi, kad niekas iš politikų nesidomėjo likusiomis skolomis ir kaip jas numatoma grąžinti.

„Darbietis“ Alfonsas Petrauskas teiravosi, kodėl daliai darželių nenumatytos lėšos patalynei pakeisti, socialdemokratas Povilas Vadopolas piktinosi, kad vykstant biudžeto svarstymui buvo surengta valdininkų atestacija ir jiems patvirtinti didesni atlyginimai, „valstietė“ Gema Umbrasienė sakė nesuprantanti, ar pritarta frakcijos siūlymui skirti 10 tūkst. eurų Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos tvoros remontui, konservatorius Vidmantas Baltramiejūnas teiravosi, kodėl mažinamas sporto klubų rėmimas.

BIC

Liberalsąjūdietei Zitai Kukuraitienei nepatiko didinamos valdymo išlaidos, o nuo konservatorių atskilęs Viktoras Trofimovas konstatavo, kad per porą kadencijų išlaidos darbo užmokesčiui padidėjo nuo 50 iki 60 procentų.

Taryba Sileikis 02
G. Šileikis pareiškė, kad panevėžiečiai buvo apgauti su dengtos ledo aikštelės įrengimu.

Buvęs liberalsąjūdietis Gintaras Šileikis pareiškė, kad panevėžiečiai buvo apgauti ir su dengtos ledo aikštelės įrengimu. Praėjusiame tarybos posėdyje tam numatyta skirti 100 tūkst. eurų, tačiau biudžeto projekte pinigai nenumatyti.

M. D. Kažukauskienė išsijuosusi gynė savivaldybės administraciją ir teigė, kad rengdama biudžeto projektą ji atliko milžinišką darbą. Anot jos, valdininkų atlyginimams didinti numatyta 28 tūkst. eurų, dar 18 tūkst. eurų numatyta ir pačios Tarybos išlaikymui didinti. Pastarųjų pinigų gali prireikti ir sekretoriato darbuotojų, mero bei vicemerų išeitinėms pašalpoms.

Administracijos direktorė Kristina Nakutytė teigė, kad pagal įstatymus privalu peržiūrėti valdininkų tarnybines kategorijas ir teigė, kad jie didesnių atlyginimų nusipelnė. Ji ironizavo, kad prieš rinkimus visos partijos pasisako už atlyginimų didinimą, tačiau tikrovėje elgiasi priešingai.

A. Petrauskas net pasiūlė klausimą dėl biudžeto tvirtinimo atidėti ir tai palikti daryti naujos kadencijos tarybai. Jam buvo atsakyta, jog per du mėnesius nepatvirtinus biudžeto, savivaldybei grėstų sankcijos ir ji visiškai negautų valstybės dotacijų.

Po maždaug pusantros valandos vykusių diskusijų bei pertraukos, buvo paskelbtas balsavimas. Iš 28 posėdyje dalyvavusių politikų, 18 pritarė biudžeto projektui, 9 – susilaikė ir vienintelis G. Šileikis buvo prieš.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.