20.9 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022

Patvinęs Nevėžis jau semia žemesnes teritorijas, pasiruošta evakuoti gyventojuspaskelbė teritorijas, kurios gali būti apsemtos

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ, BNSFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, VILMANTAS BIELIŪNASVIDEOERIKAS LAUŽADIS
„Ekrano“ gamyklos tvenkinyje Panevėžyje lūžus šliuzui, į Nevėžį plūsta didelis kiekis vandens, įspėjama apie galimą upės patvinimą.

„Ekrano“ gamyklos tvenkinyje Panevėžyje lūžus šliuzui, į Nevėžį plūsta didelis kiekis vandens, įspėjama apie galimą upės patvinimą.

Apie įvykusią nelaimę antradienio rytą įspėjamosiomis žinutėmis informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

„Toje vietoje turime gedimą, šliuzo deformaciją. Mūsų turima informacija, didelis kiekis vandens teka ir pildo iš baseino į Nevėžio upę, pildosi vaga. Faktas įvykęs, galimos grėsmės dėl Nevėžio išsiveržimo“, –sakė PAGD Situacijų koordinavimo skyriaus atstovas.

„Šiuo metu vandens lygis Nevėžio upėje yra 215 cm (virš VMS nulio altitudės) ir kyla toliau. Prognozuojama, kad vandens lygis gali pakilti ir iki pavojingo (400 cm) lygio! Tikėtina, kad Nevėžis apsems paupį žemiausioje vietoje“, – skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

„Vanduo staigiai kyla. Šiai akimirkai yra 312 cm, stichinis lygis Panevėžyje 450 cm. Grubiai tariant, trūksta pusantro metro. Prognozuojame, kad jeigu artimiausiomis valandomis kažkaip nebus sustabdyta ta situacija, tai greičiausiai bus pasiektas stichinis lygis. Tie stichiniai lygiai yra nustatyti, kad jau pradeda semti kažkokius objektus, ar pramonės, ar gyventojų kiemus ar namus. Tai ties 450 cm lygiu jau yra daroma žala tiek turtui, tiek pramonei“, – LRT RADIJUI kalbėjo hidrologas Juozas Šimkus.

Teritorijos Panevėžio mieste kurios gali būti apsemtos pasiekus pavojingus ir stichinius vandens lygius.

Įvykio likvidavimu rūpinasi Panevėžio savivaldybės administracija ir atsakingos institucijos.

Ekrano gamyklos tvenkinys dar vadinamas Ekrano mariomis yra Biliūno gatvėje, rytiniame Panevėžio miesto pakraštyje, ir tęsiasi Panevėžio rajone.

„Ekrano“ gamyklos tvenkinyje Panevėžyje lūžus šliuzui, į Nevėžį plūsta didelis kiekis vandens, įspėjama apie galimą upės patvinimą.

Bando sustabdyti tekantį užtvankos vandenį

Panevėžio savivaldybės vicemeras Valdemaras Jakštas teigė, jog šiuo metu bandoma sustabdyti tekantį užtvankos vandenį nuleidžiant avarinius užtvarus.

„Susidariusi pavojinga situacija, pusė užtvankos neuždaryta ir pro ją eina vanduo, patvindė parką, dabar vyksta darbai, mėginame įleisti avarinius užtvarus, kurie uždarytų kanalo dalį, kur užtvaras išlaužtas. Vandens kol kas palyginus ne daug, per pavasarinius potvynius būdavo daugiau, bet tai neguodžia. Vanduo nevaldomas“, – sakė vicemeras.

Anot jo, pagal projektą anksčiau tokioms situacijoms suvaldyti buvo numatyti „skydai, jei kas nutiktų, kad galima būtų apriboti vandens išbėgimą“.

„Situacija turėtų būti suvaldyta, bet dar vyksta darbai, tad kol neperšokai griovio, nesakyk op. Pagrindinis tikslas sustabdyti tą dalį užtvankos. Panašaus įvykio nėra buvę, teka didžiulė vandens jėga, sunku net nupasakot, kokia tai jėga, sulankstytos stambios užtvankos metalo konstrukcijos, kurios lanko skydus“, – sakė V. Jakštas.

Ties Berčiūnais ir Naujamiesčiu upėje vanduo pakilę, bet dar nesemia sodybų.

Vandens lygis pakilo ties Berčiūnais, Naujamiesčiu

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis naujienų portalui JP tvirtino, kad stebi Nevėžio upės vandens lygį.

„Stebime situaciją, kiek vandens lygis pakilo Nevėžio upėje ties Berčiūnais, Naujamiesčiu. Pavojus yra, todėl budi ugniagesiai. Esant reikalui, jie padės žmonėms ir juos evakuos iš apsemtų vietų. Skersai Nevėžio upės atsigulti negalime ir kūnais sustabdyti vandenį“, – sakė rajono meras ir tęsė:

„Dievo laimei, kad pakilęs vanduo nuplėšė tik dalį užtvankos šliuzo skydo dalį. Būtų blogiau, jei šliuzą skydai nuplėšti būtų abu. Laukiame, kada „Panevėžio gatvėms“ pavyks suvaldyti situaciją ir nuleisti skydą. Ties Berčiūnais ir Naujamiesčiu upėje vanduo pakilę, bet dar nesemia sodybų. Tik kai kur, žemesnėse vietose, apsemti laukai. Skambinau į Krekenavą, informavo, kad situacija valdoma – ne kritinė.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkos ministerija skelbia konkursą paramai grėsmę keliančių užtvankų šalinimui

confident-noyce

Avaringą Panevėžio užtvanką pažadėjo apžiūrėti aplinkos ministras

confident-noyce

Sulūžęs „Ekrano“ marių užtvankos šliuzas pridarė nuostolių vietiniam verslui: teko atšaukti dalį užsakymų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau