27.1 C
Panevėžys
Šeštadienis, 25 birželio, 2022

Patikrinimo rezultatai: beveik penktadalio dešimtokų matematikos žinios nėra patenkinamos

AutoriusBNSFotoBNS

Beveik penktadalio dešimtokų matematikos žinios nesiekia patenkinamo lygio, rodo pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) rezultatai.

Trečiadienį Nacionalinė švietimo agentūra pradėjo skelbti šio patikrinimo rezultatus.

„Šiais metais dešimtokų pagrindinis ugdymo pasiekimų patikrinimas, vykęs nuotoliniu elektroniniu būdu, didelių staigmenų neatnešė ir naujų rezultatų tendencijų neatskleidė. Svarbu atkreipti dėmesį, jog šie mokinių rezultatai bus panaudoti rengiantis būsimiems brandos egzaminams“, – sakė Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Dešimtose klasėse ugdymo proceso pabaigoje organizuojami privalomieji lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir pasirenkamieji gimtosios baltarusių, lenkų, rusų bei vokiečių kalbos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimai.

Šiemet matematikos pasiekimų patikrinimą laikė 24 tūkst. 841 mokinys. Surinktas taškų vidurkis siekė 25 taškus iš 45 galimų.

Anot pranešimo, daugiausia – 44,7 proc. – beveik pusė visų mokinių, pasiekė pagrindinį lygį, 17,9 proc. – patenkinamą lygį, o 17,8 proc. pasirodė geriausiai, pasiekdami aukštesnįjį lygį. 19,7 proc. laikiusiųjų nepasiekė patenkinamo lygio.

Lietuvių kalbos ir literatūros pasiekimų patikrinimo užduotis laikė 24 tūkst. 803 mokiniai. Apibendrinti jų rezultatai dar neskelbiami, nes kol kas žinomi tik užduoties raštu vertinimai, o dalis dešimtokų dar neatliko lietuvių kalbos ir literatūros dalies žodžiu. Ją mokiniai gali atlikti iki ugdymo proceso pabaigos. Tokių mokinių yra apie šeštadalis visų dalyvaujančių lietuvių kalbos ir literatūros pasiekimų patikrinime.

Atlikdami užduotį raštu mokiniai dažniausiai – 40,6 proc. – rinkosi temą „Kuo meilė praturtina žmogų“, 19,3 proc. rašė „Ar elgtis garbingai lengva“, 17,5 proc. – „Kodėl reikia mokėti pagrįsti savo nuomonę“, 13,9 proc. – „Ar jautrumas tebėra vertybė“.

Šiais mokslo metais pasiekimų patikrinime turėjo dalyvauti 25 tūkst. 689 mokiniai, tačiau dėl įvairių priežasčių dalyvavo ne visi.

Anot Nacionalinės švietimo agentūros pranešimo, dėl pateisinamų priežasčių neatvykusieji į pasiekimų patikrinimą ar pasiekimų patikrinimo dalį galės dalyvauti pakartotiniame pasiekimų patikrinime birželio 8–18 dienomis.

Norėdami įgyti pagrindinio ugdymo išsilavinimą, visi mokiniai dešimtoje klasėje laiko pasiekimų patikrinimą.

Įgiję pagrindinį išsilavinimą, toliau paaugliai gali mokytis pagal vidurinio ugdymo arba profesinio mokymo programą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Abiturientai per matematikos žinių patikrinimą šiemet surinko tašku mažiau nei pernai

confident-noyce

Ministrė: mokyklose ir darželiuose registruota beveik 8,6 tūkst. ukrainiečių vaikų

confident-noyce

VDI dėl darbų saugos tikrins ir savarankiškai dirbančius asmenis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau