-5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 2 gruodžio, 2020

Patekti į Panevėžio bibliotekas galima tik atitikus griežtus karantino reikalavimus

Vyriausybei paskelbus karantino švelninimą, nuo balandžio 27 dienos Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka pradėjo išdavinėti knygas, teikti dalį įprastų paslaugų.

Veiklą atnaujino ir Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Nustatytos taisyklės

Atnaujinusios veiklą bibliotekos privalo užtikrinti, kad būtų laikomasi visų nustatytų saugumo ir viešų patalpų dezinfekcijos reikalavimų. Lankytojai privalo dėvėti veido apsaugos kaukes ir pageidautina pirštines, o jei susidaro eilės prašoma laukti saugiu, ne mažesniu nei 2 metrų atstumu. Skaitytojų, priklausančių rizikos grupei, prašoma vengti lankytis bibliotekoje ir kviečiama pasinaudoti šeimos narių ar savanorių pagalba.

Lankytojai į bibliotekas nebus įleidžiami, laikinos knygų išdavimo vietos bus įrengtos prie bibliotekų durų. Rekomenduojama knygas užsisakyti telefonu ar internetu (LIBIS, el. paštu) ir suderinus atvykimo laiką bei gavus patvirtinimą, kad knygos paruoštos, eiti į biblioteką. Skaitytojai, iš anksto užsisakę knygas ir atvykę sutartu laiku, bus aptarnaujami be eilės. Knygas užsisakyti taip pat bus galima ir vietoje.

Skaitytojai, grąžinantys knygas, turės patys sudėti jas į darbuotojo nurodytą vietą, kurioje knygos bus laikomos 72 valandas ir tik po to grąžinamos į fondus.

Sulaukė antplūdžio

Panevėžio savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ bibliotekos vedėja Virginija Kaunietienė teigė, kad panevėžiečiai išsiilgo apsilankymų bibliotekose, išsiilgo knygų.

„Vos atsidarė biblioteka, per porą valandų sulaukėme 42 lankytojų. Jie veržėsi ir grąžinti knygas, ir pasiimti naujų. Mūsų skaitytojai, vos sužinoję, kad nuo balandžio 27 dienos veiklą atnaujinome, knygas užsisakė telefonu, internetu. Knygos grąžinimui dedamos į atskirą dėžę ir jos bus laikomos 3 paras. Ir tik po to bus galima vėl jas išduoti kitiems skaitytojams. Grąžinamas knygas į dėžes deda patys skaitytojai, kai dėžė užsipildo, ją uždarome ir padedame atskirai. Laikomės visų saugumo reikalavimų“, – pasakojo „Šaltinėlio“ bibliotekos vedėja apie darbo specifiką sušvelninus karantiną.

V. Kaunietienė.

Prašėsi įleidžiami

Pasak bibliotekos filialo vedėjos, karantino metu sulaukdavo skambučių iš skaitytojų su prašymais išduoti arba grąžinti knygas.

„Sulaukėme skambučių, bet niekam išimčių nedarėme. Kai tik atnaujinome bibliotekos veiklą, užsakymų knygoms per dieną gauname labai daug. Visus užsakymus registruojame ir užsakytas knygas dedame atskirai, kad iškart galėtume atiduoti žmogui. Nors sulaukėme antplūdžio pirmą veiklos dieną, skaitytojai geranoriški ir eilėje stovėjo išlaikydami nustatytą atstumą“, – aiškino apie pirmasias darbo valandas V. Kaunietienė ir šypteli:

„Sulaukėme ir užuojautos, kad tenka dirbti tokiomis sąlygomis. Dirbsime tik darbo dienomis nuo 10 val. iki 18 val. Šeštadieniais dar nedirbsime, kol nesibaigs karantinas.“

Viešoji biblioteka jau išduoda knygas

Darbą pradėjo ir Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Užsisakyti knygas reikia iš anksto, atsiėmimo laiko suderinti nereikia, tačiau atvykti privaloma per 3 dienas nuo užsakymo pateikimo.

Knygas iki 10 vnt. galima užsakyti: iš centrinių rūmų bibliotekos el. kataloge, telefonu (8 45) 46 54 97 ir el. paštu [email protected] Jas atsiimti reikia per 3 dienas. Iš Vaikų literatūros skyriaus telefonu (8 45) 43 56 , el. paštu [email protected]

Knygos išduodamos bibliotekos padalinių fojė prie pagrindinio įėjimo. Vienu metu į biblioteką įleidžiami 1–2 žmonės. Skaitytojai aptarnaujami išlaikant saugius atstumus iki 2 metrų, arba 10 kv.m plotas vienam lankytojui.

Bibliotekos lankytojai privalo dėvėti apsaugines kaukes, naudotis dezinfekciniu rankų skysčiu ir vienkartinėmis pirštinėmis. Lankytojai, atsisakę laikytis nustatytų saugos taisyklių, aptarnaujami nebus.

Knygas grąžinti galima be eilės, pasinaudojant knygų grąžinimo dėže Respublikos g. 14, o Vaikų literatūros skyriuje grąžinamos knygos dedamos tam paskirtoje vietoje ant stalo. Grąžinamos knygos, kaip ir prieš tai, yra saugomos 4 paras specialioje karantino patalpoje ir tik po to išduodamos skaitytojams.

Kitos bibliotekos paslaugos – skaityklos, mokymai, edukacijos, renginiai – nebus teikiamos iki kito karantino sušvelninimo.

Bibliotekoje nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims, vyresnio nei 60 metų amžiaus asmenims ir sergantiems lėtinėmis ligomis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Sodra“: lėšų išmokoms pakanka, jos mokamos laiku

confident-noyce

Nuspręsta: siūlo drausti būriuotis daugiau nei po du, neleisti prekybos laikinose vietose

confident-noyce

Ekspertų išvada: COVID-19 plitimas lėtėja, bet reikia papildomų karantino priemonių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau