1.5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 19 sausio, 2022

Pateiktas Panevėžio strateginio plėtros plano iki 2027 m. projektas

AutoriusJPFotoPANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ

Strateginis plėtros planas (toliau – SPP) – tai vienas svarbiausių, kompleksiškiausių strateginio planavimo dokumentų, apibūdinamų, kaip miesto ateities gairės. Šis dokumentas aprėpia strateginius tikslus, uždavinius bei priemones jiems įgyvendinti. Atsižvelgiant į esamą situaciją – gyventojų lūkesčius, tęsiamus darbus bei įgyvendinamus ir planuojamus projektus, vienas iš SPP tikslų – atskleisti miesto vystymosi prioritetines kryptis ateinantiems septyneriems metams.

Naujas SPP pradėtas rengti dar 2020 m. besibaigiant ankstesniojo miesto SPP vykdymo laikotarpiui. Naujo dokumento rengimo procesas vyko sistemingai bei intensyviai, rengiant gyventojų apklausas, organizuojant darbo grupių susirinkimus, įtraukiant miesto bendruomenių atstovus, nagrinėjant nacionalinio, regioninio ir savivaldos lygmens strateginio planavimo dokumentus, reguliariai vykdant surinktos informacijos analizę bei teikiant pasiūlymus.

SPP numatyti veiksmai atsispindės trimečiame Savivaldybės veiklos plane, kuris tiesiogiai susietas su Savivaldybės biudžetu. Keičiantis miesto aplinkai, atsirandant naujiems poreikiams ir galimybėms, SPP taip pat bus peržiūrimas ir pagal poreikį tikslinamas.

Naujame miesto SPP iškelta siekiamybė, kitaip vadinama vizija – Panevėžys 2030 – patirtys, pokyčiai, pažanga. Panevėžys – miestas, kuris išsiskiria turtinga istorija, garsėja savo miestą kuriančiais gyventojais, kultūra, pramone. Tai sukuria tvirtą pagrindą tolimesniam darniam miesto vystymuisi, siekiant tapti pažangiu, inovatyviu europietišku miestu. Miesto pagrindas – svarbūs glaudūs ryšiai – jungtys tarp miesto ir priemiesčio, regiono, Europos, tarp skirtingų poreikių ir pomėgių miestiečių, patirties ir pokyčių siekimo. Todėl miesto vizija grindžiama jungtimis – tarp praeities ir ateities, senosios ir naujosios miestiečių kartų, švietimo ir inovatyvaus verslo, kultūros ir aktyvios bendruomenės.

Vizijos įgyvendinimui užtikrinti suformuotos ilgalaikės strategijos kryptys, įvardijamos prioritetais – I „Darni visuomenė, kurianti miesto kultūrą“, II „Miestas, vystantis tvarią aplinką“, III „Bendrystė, plėtojanti ateities ekonomiką“ bei IV, apjungiantis visus tris pirmuosius prioritetus – „Sumanus miestas, jungiantis patirtis, pokyčius ir pažangą“.  Prioritetų įgyvendinimas SPP detalizuojamas per iškeltus tikslus bei uždavinius. Iš viso buvo suformuluoti 12 tikslų, 44 uždaviniai bei atitinkamai kiekvienam uždaviniui pritaikytos priemonės.

Kviečiame susipažinti su Panevėžio strateginiu plėtros planu iki 2027 m. ir iki gruodžio 12 d. teikti savo pasiūlymus/pastabas el. paštu asta.puodziuniene@panevezys.lt ar tel. 8 45 501392.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vyriausybės paramos verslui planas: 10 svarbiausių priemonių

erikas

Lietuvos plėtrai – savivaldybių vyriausiųjų architektų kritika ir pasiūlymai

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau