0.9 C
Panevėžys
Trečiadienis, 4 gruodžio, 2024

Patarimai, pakeisiantys patalynės priežiūros rutiną

AutoriusJPFotoPixel-Shot / Shutterstock.com

Dalykus, kurie mums rūpi, ypač saugome. Paveldėtas močiutės porcelianas po Šv. Kalėdų įvyniojamas į popierių ir padedamas į aukščiausią lentyną, o gerus atsiminimus keliantys drabužiai supakuojami į maišus.

Panašiai ir su patalyne – jei suprantate gero nakties miego vertę ir norite, kad kokybiškos patalynės užvalkalai išliktų puikios būklės, turite juos laikyti tinkamomis sąlygomis. Išlaikyti nesugadintą patalynę – tai daugiau nei tik teisingas jos skalbimas. Tai taip pat tinkamas laikymas, siekiant išsaugoti audinio spalvą, vientisumą ir malonų kvapą.

Tinkamas skalbimas – pusė darbo

Dėl skalbinių ploviklio likučių paklodės pagelsta. Deja, vieno skalavimo nepakanka, todėl svarbu du kartus išskalauti visą patalynės komplektą. Nenaudokite audinių minkštiklio, nes jis padengia natūralų pluoštą ir jį pamažu suardo. Satino patalynę skalbkite šiltame arba šaltame vandenyje, medvilnė ir linas puikiai atlaikys ir aukštesnę temperatūrą. Venkite per karštos drabužių džiovyklės – sugadinsite daugumą audinių. Paskutinių džiovinimo ciklo minučių metu audinys perkaista, susilpnėja natūralus pluoštas, todėl laikui bėgant patalynė tampa iri ir išblukusi. Taip pat audiniai tampa statiški, o tai pritraukia dulkes.

Komoda – tamsi ir sausa vieta patalynei

Ar įrengdami namus svarstėte, kur laikysite patalynę? Dažnai ši mintis praslysta nepastebėta, o sukantis iš situacijos, patalynė kartais atsiduria ir tarp drabužių. Tai nėra patogu: laikant ją apatinėje lentynoje – dulka, viršutinėje – sunku rasti reikiamą komplektą, o vidurinėse jau stūkso drabužiai. Jei negalite skirti patalynei visos spintos, komoda su stalčiais ar durelėmis yra puiki alternatyva.

Komodos dydį galite pasirinkti pagal tai, kiek užvalkalų ir paklodžių turite, galbūt nuspręsite ten pat laikyti ir miegui skirtus drabužius bei rankšluosčius. Skirtingi komodos skyriai ir stalčiai pasitarnaus norint tvarkingai sudėti visus su miegu susijusius daiktus. Jei rinksitės komodą iš medžio, tokio kaip pušis, eglė ar ąžuolas, jų natūralus aromatas praturtins, o gamtai draugiškos savybės tausos jūsų patalynę.

Naudokite saugias priemones prieš kandis

Nuo seniausių laikų kandys buvo visų audinių laikymo bėda. Taigi mokslininkai sukūrė biocidinius kamuoliukus, kad į spintas ir stalčius nepatektų šių vabzdžių. Tačiau tokie kamuoliukai gali pakenkti audiniams, yra toksiški, nesaugūs, jei jūsų vaikas ar augintinis juos prarytų ir turi keistą kvapą. Norėdami, kad kandys nebekeltų bėdų, o patalynė būtų gaivi, pabandykite naudoti džiovintų levandų puokšteles, gvazdikėlius ar kedro medžio rutuliukus, kuriuos padėsite tarp skirtingų patalynės komplektų savo tvarkingoje komodoje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kas pragraužė skylę: kandis ar kailiavabalis?

confident-noyce

Kaip pasirinkti komodą namams?

confident-noyce

Gaivaus poilsio palydovas perkelis: ką svarbu žinoti apie šį audinį?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau