Pataria ekspertai: kaip padengti susikaupusias skolas?

Pataria ekspertai: kaip padengti susikaupusias skolas?

JP / Pexels.com nuotr.

Dauguma žmonių turi vienokių ar kitokių finansinių įsipareigojimų – vieni bankui moka būsto paskolos įmokas, kiti nusprendžia įsigyti savo naująjį automobilį lizingu, o treti, galbūt, nenori ilgai taupyti ir paprasčiausiai pasiima vartojimo paskolą savo reikmėms patenkinti.

Žinoma, finansinių įsipareigojimų dėka įvairūs pirkiniai tampa prieinami – jais galima džiaugtis iš karto, o paskolą grąžinti vėliau. Tačiau ką daryti, kai pasidaro per sunku susitvarkyti su visais turimais įsiskolinimais? Paskolų palyginimo platformos Financer.com Lietuva ekspertai sako, jog panikuoti nevertėtų. Jų teigimu, net ir su iškilusiomis didelėmis finansinėmis problemomis susitvarkyti tikrai galima – svarbiausia elgtis apgalvotai ir vengti dažniausiai daromų klaidų.

Įsiskolinimų šaknys

BIC

Finansų analitikai sako, jog prieš pradedant tvarkytis su savo finansinėmis problemomis, yra labai svarbu suprasti, kaip (dar svarbiau – kodėl) jos atsirado – ekspertų nuomone, savo padarytas finansines klaidas supratęs žmogus iš jų pasimokys ir taip save apsaugos nuo panašių nemalonumų ateityje.

Analitikų teigimu, dažniausiai žmonės į įsiskolinimų liūną patenka dėl dviejų pagrindinių priežasčių – sprendimo finansiškai įsipareigoti tada, kai tai nėra būtina, bei neoptimalių (labai brangių) kreditų pasirinkimo.

Ar paskola – būtina?

Paskolų palyginimo platformos ekspertai sako, jog prieš imant paskolą vertėtų gerai pagalvoti, ar ji tikrai yra būtina. Analitikų teigimu, būtent papildomi (nebūtinieji) finansiniai įsipareigojimai daugeliui žmonių pakiša koją‘‘ – žmonės, norėdami įsigyti daiktų, kurių iš savų santaupų neišgali nusipirkti, pasiima nemažas paskolas, o vėliau gailisi dėl juos užgriuvusių finansinių įsipareigojimų.

Ekspertų teigimu, yra labai svarbu, jog žmogaus norai būtų adekvatūs jo galimybėms. Analitikai primena, jog paskola žmogaus finansinės padėties pagerinti negali – finansiniai įsipareigojimai tik pagilins problemas, nuo kurių daug besiskolinantis žmogus bando pabėgti.

Nepamirškite – skolintis vertėtų saikingai, ir tik tuo atveju, jei jūsų finansinė padėtis yra pakankamai stabili. Ekspertai juokauja, jog žymiai geriau yra visur eiti pėstute, nei įsigyti mašiną ir nebeturėti už ką įsipilti kuro.

Protingo skolinimosi svarba

Neretai norintys pasiskolinti asmenys nusprendžia reikalingą kreditą pasiimti iš pirmo pasitaikiusio skolintojo. Ekspertų teigimu, tai yra dar viena klaida, dėl kurios žmonės neretai įklimpsta į įsiskolinimus. Prieš besiskolindamas žmogus turėtų palyginti įvairias paskolas ir pasirinkti tą kreditą, kuris bus suteiktas geriausiomis sąlygomis. Analitikai teigia, jog palygindamas įvairias paskolas ir skolindamasis apgalvotai žmogus gali išvengti nenumatytų didelių palūkanų bei kitų kaštų, kurie gali žymiai pabranginti paskolą.

Ekspertai taip pat perspėja, jog neretai į įsiskolinimus žmonės įklimpsta dėl greitųjų kreditų pasirinkimo. Paskolų palyginimo platformos atstovai sako, jog imti greitąjį kreditą turėtų tik toks žmogus, kuriam pinigų prireikė nedelsiant, mat šio tipo paskolos yra ne tik greitos, bet ir ganėtinai brangios. Analitikai sako, jog jeigu problema, kuriai išspręsti prireikė paskolos, gali palaukti bent dieną ar dvi, yra žymiai pigiau pasirinkti vartojimo kreditą.

Kaip padengti susikaupusius įsiskolinimus?

Aptarus pagrindines įsiskolinimų atsiradimo priežastis, metas pakalbėti apie tai, kaip padengti jau susikaupusias skolas. Ekspertai sako, jog nors neretam finansinių problemų turinčiam žmogui gali pasirodyti, jog susikaupę įsiskolinimai – beveik neįveikiami, vis dėlto vertėtų rankų nenuleisti ir ryžtis susidoroti su varžančiais finansiniais įsipareigojimais.

Juk jūsų finansinė padėtis tikrai gali būti geresnė – po truputį tvarkydamiesi su turimomis skolomis, netrukus pastebėsite, kaip į gerą keičiasi jūsų gyvenimo kokybė.

Finansų analitikai pateikia keletą pagrindinių patarimų, padėsiančių nusimesti kamuojančią finansinių įsipareigojimų naštą – aptarkime, kaip jie gali padėti jums .

Refinansuokite

Paskolų palyginimo platformos atstovai teigia, jog norėdamas padengti turimas skolas asmuo iš pradžių turėtų refinansuoti savo įsiskolinimus. Tačiau kas yra tas refinansavimas?

Paskolų refinansavimas – įsiskolinimų įvairiems kreditoriams perkėlimas į vieną įstaigą. Šią paslaugą teikia nemaža dalis Lietuvos skolintojų. O kokią naudą refinansavimas suteikia pačiam skolininkui?

Finansų analitikai sako, jog turimų įsiskolinimų refinansavimas suteikia nemažai naudos – visų pirma, paskolų refinansavimas žymiai sumažina mokamų palūkanų dydį ir taip ganėtinai palengvina įsiskolinimo naštą. Ekspertai sako, jog perkėlęs savo įvairius turimus įsiskolinimus į vieną įstaigą žmogus gali tikėtis žymiai geresnių paskolos grąžinimo sąlygų, o taip pat ir sumažėjusių mėnesinių įmokų.

Kitas privalumas, kurį suteikia paskolų refinansavimas, yra galimas grąžinimo termino pratęsimas. Paskolų palyginimo platformos atstovai sako, jog refinansavimo atveju kreditus teikiančios įstaigos bendrą paskolos grąžinimo terminą dažniausiai gali pratęsti net iki 3-5 metų. Pratęsus grąžinimo terminą galima dar labiau sumažinti mokamas mėnesines įmokas – refinansavus paskolas, kartais mokamų mėnesinių įmokų dydis gali sumažėti net kelis kartus.

Galų gale, žmogui, kuris refinansavo savo įsiskolinimus, tampa žymiai paprasčiau vykdyti savo įsipareigojimus, nes jam nebereikia padenginėti keleto skirtingų skolų – visi įsipareigojimai yra perkeliami į vieną vietą.

Planuokite savo biudžetą

Analitikų teigimu, kitas aspektas, kuris yra itin svarbus įsiskolinimų padengimui, yra biudžeto planavimas. Ekspertai sako, jog norint padengti turimus įsiskolinimus, yra labai svarbu, kad asmuo gebėtų valdyti savo finansus – tą galima padaryti būtent planuojant savo biudžetą.

Gera žinia ta, jog suplanuoti savo biudžetą nėra itin sunku. Ekspertai pataria susirašyti visas gaunamas pajamas, įprastines išlaidas, bei finansinius įsipareigojimus. Tada reikia suskirstyti savo išlaidas pagal būtinumą – nuo svarbiausių (tokių kaip finansiniai įsipareigojimai, mokesčiai ir taip toliau), iki nebūtinųjų (pramogos, prabangos prekės, ir kt.).

Galų gale reikia apgalvoti, kaip būtų galima atsisakyti nebūtinųjų išlaidų bei taip palikti daugiau savo lėšų svarbiausių išlaidų padengimui.

Be to, jūs taip pat turėtumėte pagalvoti ir apie būtinąsias išlaidas, pavyzdžiui, maistą. Galbūt galite daugiau gamintis namuose ar reikiamus produktus pirkti didesniais kiekiais? Visados yra būdų sumažinti net savo būtinąsias išlaidas – tereikia pagalvoti, kaip galima būtų būtinuosius poreikius patenkinti pigiau.

Atsisakykite nebūtinųjų išlaidų

Galų gale, finansų analitikai pabrėžia, jog tam, kad asmens finansinė situacija nepablogėtų, o susikaupusios skolos būtų padengtos kuo greičiau, yra labai svarbu, jog įsiskolinęs žmogus atsisakytų nebūtinųjų pirkinių.

Pavyzdžiui, ar jums tikrai reikia naujų papuošalų ar kitokių prabangos prekių? Ar jums būtina eiti vakarieniauti į restoraną? Galų gale, ar jums būtina atsinaujinti savo kompiuterį, jei senasis puikiai atlieka savo darbą?

Nenuostabu, jog nebūtinosios išlaidos gali žymiai apsunkinti asmens finansinę padėtį. Ekspertai sako, jog žmogus, kuris sugeba atsisakyti nebūtinųjų pirkinių, savo įsiskolinimus sugebės padengti net iki kelių kartų greičiau nei tas žmogus, kuris atsidūrė panašioje situacijoje, tačiau nesugebėjo atsisakyti nebūtinųjų išlaidų.

Kartais gali būti sunku atskirti būtinuosius pirkinius nuo būtinųjų. Vis dėlto, analitikų nuomone, net jei atrodo, kad pirkinys yra tikrai reikalingas, vertėtų atsargiai pasverti, ar norimas pirkinys yra reikalingas nedelsiant. Pavyzdžiui, jei jums sudužo telefonas, gal naujas išmanusis galėtų palaukti? Gal kurį laiką galėtumėte naudotis senesniu telefonu, o naujam taupyti po truputį? Jei sugedo automobilis, gal kurį laiką galėtumėte išsiversti be jo ir visur nusigauti viešuoju transportu?

Ekspertai pabrėžia, jog yra labai svarbu atskirti būtinas išlaidas nuo nebūtinųjų – tik išmokęs valdyti savo finansus žmogus gali išbristi iš keblios finansinės padėties.

Pabaigai

Finansų analitikai sako, jog padengti turimus įsiskolinimus visados yra įmanoma – tereikia refinansuoti turimas paskolas, atsisakyti nebūtinųjų išlaidų bei susiplanuoti savo biudžetą, bet svarbiausia – nepasiduoti ir sudaryto biudžeto plano laikytis.

Ekspertai primena, jog tam, kad asmuo išbristų iš įsiskolinimų liūno, jo gyvenimo būdas turi būti adekvatus jo finansinei padėčiai – kitu atveju net padengus senus įsiskolinimus, jų vietą užims kiti.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.