Pasveikinta šimtametė Panevėžio rajono gyventoja

Pasveikinta šimtametė Panevėžio rajono gyventoja

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Lapkričio 1 d. Raguvos seniūnijos gyventojai Veronikai Kizienei sukako 100 metų. Pasveikinti jubilijatę į namus Užunevėžių kaime, kur ji gyvena su sūnaus Sauliaus šeima, atvyko Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Virginija Savickienė, Raguvos seniūnijos seniūnas Juozas Skorulskis ir vyriausioji specialistė socialiniam darbui Neringa Garšvienė.

100-metė su dėkingumu priėmė dovanas ir gėles, grožėjosi jubiliejine juosta, kuria ją apjuosė vedėja V. Savickienė. Paklausta apie savo gyvenimo kelią mielai dalijosi prisiminimais. Moteris pasakojo išgyvenusi ne tik džiugių įvykių, bet ir sunkumų.

BIC

Sunkus darbas kolūkyje sveikatos irgi nepridėjo, tačiau šeima buvo darbšti, pasistatė erdvius gražius namus, į kuriuos atsikėlė iš vyro tėvams priklausiusio Prasčiūnų vienkiemio, aprūpino vaikus – du sūnus ir dukrą. Dabar džiaugiasi 9 anūkais ir 7 proanūkiais.

V. Kizienės dukra gyvena Vilniuje, su motina likęs sūnus Saulius dirba Raguvos ugniagesių komandos ugniagesiu, marti Angelė – Raguvos gimnazijos pradinių klasių mokytoja. Nors jiedu labai rūpinasi motina, tačiau sveikata nesiskundžianti 100-metė stengiasi vengti pagalbos, nori viską pasidaryti galinti pati, rudenį nusikasė bulves, o išvakarėse paskutines morkas darže išrovė.

Tik akys prastokai mato, tad skaityti daug negali, tačiau išliko smalsi ir žingeidi. Marti Angelė juokiasi, kad su vyru grįžusiems iš darbo mama praneša visas naujienas – perdien per radiją prisiklauso, mėgsta ir politinius įvykius pakomentuoti.

Vyro ir vieno sūnaus netektį išgyvenusi našlė nepalūžo, išliko stipri ir optimistiška – mėgsta bendrauti, tiesiog spinduliuoja gyvenimo džiaugsmu, nuolat šypsosi, turi puikų humoro jausmą. Guvi ir energinga ilgaamžė juokauja, kad šių savybių jai užteks ir dar šimtui metų, nes tiek pagyventi turinti ir noro, ir jėgų, gydytojams darbo daug neduoda.

Savo ilgaamžiškumo varikliu moteris laiko nuolatinį judėjimą, pozityvų požiūrį į gyvenimą ir meilę žmonėms.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.