Pasveikinta 100-metė Ramygalos seniūnijos gyventoja sulaukti tokio gražaus jubiliejaus linki visiems

Pasveikinta 100-metė Ramygalos seniūnijos gyventoja sulaukti tokio gražaus jubiliejaus linki visiems

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Panevėžio rajono Ramygalos seniūnijoje Stebėkių kaime gyvenanti Ona Barauskienė rugpjūčio 18 dieną sulaukė 100 metų. Garbingo jubiliejaus proga pasveikinti ilgaamžės praėjusį penktadienį nuvyko Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Aldona Pranciška Paškevičienė, Ramygalos seniūnijos seniūnas Valdas Chirv, seniūnijos vyriausioji specialistė socialiniam darbui Laimutė Chirv, bendruomenės pirmininkas Valentinas Osipovas.

Jubiliatės namai skendėjo gėlėse, bet įspūdingiausiai atrodė 100 raudonų rožių puokštė – ją prieš savaitę surengtame šventiniame pobūvyje savo mylimai mamai, močiutei ir promočiutei įteikė 6 vaikai, 9 anūkai ir 11 proanūkių.

Sveikindamas O. Barauskienę ir linkėdamas geros sveikatos meras P. Žagunis apjuosė ilgaamžę 100-metį simbolizuojančia austa juosta, įteikė didelį šakotį, vedėja A. P. Paškevičienė – puokštę gėlių. Dovanomis ir gėlėmis ilgaamžę pagerbė ir kiti sveikintojai.

BIC

Prieš 10 metų našle tapusios O. Barauskienės netekties skausmą malšina džiaugsmas, kad visos jos atžalos, išskyrus vieną anūkę, gyvena ir dirba Lietuvoje. Penki vaikai jau sulaukė pensinio amžiaus, tik jauniausia Alytuje gyvenanti dukra Regina dirba medicinos felčere. Lakūnas, statybos meistras, inžinierius, siuvėja, darbininkė – tokios buvo O. Barauskienės vaikų profesijos, visi išauginti dorais, garbingais, sąžiningais žmonėmis.

Auginti pulką vaikų Barauskams nebuvo lengva. Vyras dirbo traktorininku, vėliau fermoje šėriku, žmona daugiausiai darbavosi laukininkystėje. Sutuoktiniai labai stengėsi savo vaikus aprūpinti – ir aprengti, ir pamaitinti – ne prasčiau už kitus, kad žmonės nekalbėtų, esą daugiavaikė šeima tai ir neturtinga.

Apie dabar daugiavaikėms šeimoms teikiamą materialinę paramą O. Barauskienė turi savo nuomonę. Sako, jei man kas būtų pasiūlęs pašalpą, būčiau skradžiai žemę iš gėdos prasmegus.

„Patys tėvai labai daug dirbo ir mus, vaikus, prie darbo nuo mažumės lenkė, todėl nė vieno nėra tarp mūsų baltarankio. Viską darėm – ir šieną tvarkėm, ir runkelius dorojom – kaime netrūko darbų“, – pasakojo Regina.

Ji džiaugiasi, kad ir sulaukusios 100 metų mamytės sveikata nebloga. Tik akys prastai mato, tad žiūrėti televizoriaus ji negali, bet labai mėgsta klausytis radijo. Žinios ir orai – mėgstamiausios jos laidos.

Dieną ilgaamžė pradeda 5 ryto, bet sako, kad keliasi vėlai, nes visą gyvenimą iš lovos lipo 4 valandą.

Apetitu senolė nesiskundžia, maistui nėra išranki, bet turi savo pomėgių. Pusryčiams visada valgo sriubą, pietums – mėsišką maistą, daug daržovių, vakarienei paprašo varškytės, blynukų. Bet skaniausia jai žuvis. Dar vaikystėje su broliu upelyje Vadokliuose žuvį gaudydavo rankomis, dėl to kaimynams sukeldavo daug juoko. Neapsieina ir be medaus. Šeima visada laikė bites, bitininkauti išmokė ir vaikus, tad dabar gali sau leisti pasmaguriauti savu medučiu.

Ilgaamžė turi ne tik stiprų skrandų, bet ir tebėra šviesaus proto, geros atminties, labai domisi anūkų ir proanūkių reikalais, darbais.

Artimieji pasirūpino, kad O. Barauskienės jubiliejaus puota nugriaudėtų šauniai. Susirinko 35 žmonės, ne tik vaikai, anūkai, proanūkiai, bet ir visa giminė – dukterėčios, sūnėnai. Jubiliatei grojo ir svečius linksmino atvežtas muzikantas. Šventės kaltininkė patenkinta juokavo, kad „tas pūstažandis labai garsiai groja“.

Senatvės dienomis moteris negali skųstis – ją rūpestingai prižiūri kartu gyvenanti vyriausioji dukra Ramutė ir tame pačiame kaime įsikūrę du sūnūs. Kiti irgi dažnai aplanko mamą – atvažiuoja iš Šiaulių, Trakų, Panevėžio, Alytaus.

Dukra Regina sakė, kad šiaip žvali ir guvi motina truputi pavargo nuo pastarąją savaitę užplūdusių sveikintojų gausos, tad susisielojo pamiršusi atvykusiam merui ir

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.