Pasvalio rajono tarnybos išsprendė daugelį Saločių seniūnijos gyventojų problemų

Pasvalio rajono tarnybos išsprendė daugelį Saločių seniūnijos gyventojų problemų

JP / Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Pasvalio rajono Saločių seniūnijoje sprendžiant žmonių problemas, praėjusį pirmadienį, Seimo nario A. Matulo organizuotoje išvykoje sudalyvauti buvo pakviesti ir Pasvalio rajono agentūros pareigūnai.

Į Seimo nario priimamąjį gyventojai kreipiasi ir tiesiogiai, rašo prašymus, raštus, kuriuose išdėsto problemas ir klausimus. Stengiamasi išsiaiškinti ir pagelbėti konkrečiai kiekvienam besikreipiančiąjam. Tai ne pirma  parlamentaro inicijuota kelionė po rajono seniūnijas.

Tradiciškai joje dalyvavo rajono Savivaldybės ir lankomos seniūnijos vadovai, Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų, Vietinio ūkio ir plėtros skyrių specialistai, Pasvalio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Panevėžio visuomenės sveikatos centro Pasvalio skyriaus specialistai, Panevėžio RAAD Pasvalio rajono agentūros vyresn. specialistė, Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovai, rajono Policijos komisariato pareigūnai, seniūnijoje esančių bendruomenių, kitų visuomeninių organizacijų atstovai.

BIC

Žmonės kreipėsi su skirtingomis problemomis: socialinių, energetikos, aplinkosaugos,  kelių  kokybės. Iškelta problema ar klausimas iš karto vietoje buvo pateikiamas atitinkamai  su tuo klausimu susijusiam ir savo sritį  atstovaujančiam specialistui ir ieškomas sprendimo būdas. Buvo išklausytas kiekvienas, atsakyta į visus užduotus klausimus.

Pasibaigus išvykai po aplinkinius kaimus, Saločių  seniūnijos salėje vyko susitikimas su seniūnijos gyventojais. Agentūros specialistė gyventojams  trumpai priminė apie mėšlo, nuotekų, atliekų tvarkymo ir deginimo, medžių pjovimo reikalavimus. Vis dar aktuali problema yra buitinių nuotekų tvarkymas, kur yra galimybė prisijungti prie centralizuotų kanalizacijos tinklų, ir tose kaimo vietose, kur vandentiekis yra, tačiau tokių tinklų nėra. Galimai ne vieni metai vykdomi aplinkosaugininkų reidai dėl nuotekų tvarkymo  nemažai gyventojų pastūmėjo jungtis prie centralizuotų tinklų.

Po tokių reidų gyventojai aktyviau nuotekas veža į artimiausius biologinio nuotekų valymo įrenginius, tačiau visi susirinkusieji išreiškė norą, kad būtų patogiau ir paprasčiau prisijungus prie centralizuotų tinklų. Savivaldybės meras pažadėjo gyventojams ieškoti papildomai lėšų, dėl šios problemos sprendimo. Tuomet gyventojai, turintys galimybę jungtis prie nuotakyno, galės rinktis, kaip pigiau tvarkyti nuotekas, o tiems, kurie neturės galimybės naudotis centralizuotu nuotekų surinkimu, teks sudaryti sutartis su nuotekų transportavimo paslaugas teikiančiais asmenimis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.