Pastaraisiais mėnesiais didėja pieno produktų vartojimas

Pastaraisiais mėnesiais didėja pieno produktų vartojimas

0

Pastaraisiais metais pieno produktų kainos mažėjo. Tai lėmė pastaruoju metu nuosekliai pinganti žaliava, Rusijos embargas lietuviškiems pieno produktams taip pat ir „Maxima“ prekybos tinklo šių metų pradžioje pradėta vykdyti ilgalaikė kainų mažinimo kampanija „Atpigo“. Dėl jos parduotuvėse vidutiniškai 13 procentų atpigo dažniausiai klientų krepšeliuose pastebimi pieno produktai –  tokių net pustrečio šimto.

„Pieno produktai – viena pagrindinių prekių mūsų klientų krepšeliuose. Jų pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje suvartojama apie 5 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai – augimas užfiksuotas kovo mėnesį ir tęsiasi iki šiol. Šių metų pieno produktų pardavimo augimą daugiausia siejame su mūsų kainų mažinimo strategija „Atpigo“. Strategija pasiteisino, pirkėjai į krepšelius deda daugiau pigesnių prekių“, – sako bendrovės „Maxima LT“ prekybos vadovas Norbertas Žioba.

Pastaraisiais mėnesiais vidutiniškai 10 proc. pigo pienas, 7 proc. – grietinė, sviestas – net 13 proc., o tai turėjo tiesioginės įtakos ir išaugusiems šių produktų pardavimams.

BIC

Lyginant birželio mėnesio pardavimus 2014 ir 2015 metais, galima teigti, kad pastaruosius metus pieno vartojimas išlieka gana stabilus. Pernai bendras pieno vartojimas apie 5 proc. padidėjo šiltuoju metu laiku, tad panašaus augimo tikimasi ir šią vasarą – paprastai atšilus orams klientai renkasi lengvesnį maistą, tarp kurių – ir daugiau pieno produktų.

Pats populiariausias pieno produktas „Maxima“ parduotuvėse – varškės sūreliai, kurių kas mėnesį parduodama apie 5 milijonus vienetų. Įvairių varškės produktų kas mėnesį „Maxima“ parduotuvėse nuperkama beveik 8 milijonus vienetų, toliau rikiuojasi  pienas ir pieno gėrimai, jogurtai  ir sūriai. Vasarą tarp populiariausių pieno produktų galima pastebėti ir kefyrą. Tiesa, kefyras – vienas „sezoniškiausių“ pieno produktų, kurio pardavimai žiemą ir vasarą skiriasi maždaug dvigubai – du kartus išauga vasarą.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.