Šiandien bendrovės „Panevėžio autobusų parkas“ ilgamečiui vadovui Rimantui Petukauskui paskutinė darbo diena. Nuo 2000 m. įmonei vadovavęs R. Petukauskas valdybos sprendimu buvo atšauktas iš pareigų.
Aiškinama, kad jis prarado darbdavio pasitikėjimą.
Tvarkos nėra
Bendrovės valdybą sudaro Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Strateginio planavimo, finansų ir biudžeto skyriaus vyriausioji specialistė Asta Puodžiūnienė, Miesto plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Daina Pilkauskienė ir pats R. Petukauskas.
Miesto plėtros skyriaus vyr. specialistė ir bendrovės „Panevėžio autobusų parkas“ valdybos narė D. Pilkauskienė naujienų portalui JP aiškino, kad įmonei laikinai vadovaus direktoriaus pavaduotojas Arnoldas Gražys.
„Nustatytos tvarkos, kaip bus skiriamas įmonės vadovas, nėra. Gali būti skelbiamas konkursas, gali būti siūloma kandidatūra. Be to, gali būti paskirta ir nauja valdyba“, – trumpai paaiškino Savivaldybės specialistė.
Įstatymai tokie
Beveik prieš mėnesį iš pareigų atšauktas „Panevėžio autobusų parko“ direktorius R. Petukauskas naujienų portalui JP ramiai aiškino apie darbo pabaigą įmonėje.
„Kadangi 2000 metais Autobusų parkas buvo ant bankroto ribos, o per tuos 18 metų įmonė tapo pelninga, ieškosiu darbo bankrutuojančioje įmonėje, kad ją ištraukčiau iš duobės“
R. Petaukauskas
„Bet kada galėjo miesto Savivaldybė atšaukti iš pareigų. Toks įmonės, pavaldžios Savivaldybei, vadovo darbas. Eini į darbą, o ryt jau gali nebedirbti. Didelio preteksto atšaukti iš pareigų nereikia. Todėl niekaip nesuprantu, kam reikėjo šou su STT. Galėjo surasti ir kitokią priežastį. Juolab, kad kiekvienoje įmonėje tikrintojai gali surasti klaidų. Jų buvo padaryta ir „Panevėžio autobusų parke“, – sakė R. Petukauskas ir dar pridūrė:
„Skųsti valdybos sprendimo negaliu, nes tokie įstatymai. Aštuoniolika metų dirbi ir nežinai, kurią dieną busi atšauktas iš pareigų. Kita vertus, yra pradžia, yra ir pabaiga. Tačiau juk gyvenimas tuo nesibaigia. Turiu profesiją, magistro laipsnį – neprapulsiu.“
Ketina atostogauti
R. Petukauskas naujienų portalui JP pasakojo, kaip praleis paskutinę darbo dieną įmonėje, kuriai vadovavo nuo 2000-ųjų.
„Priduosiu darbus pavaduotojui Arnoldui Gražiui. Jis naujas žmogus, todėl reikia supažindinti su darbais, kol miesto Savivaldybė patvirtins kitą žmogų įmonei vadovauti. Kas jis bus – negaliu atsakyti, bet neabejoju, kad tai gali būti artimas žmogus merui“, – svarstė iš pareigų atšauktas „Panevėžio autobusų parko“ vadovas ir sakė, kad jo vadovavimo kadencija įmonėje būtų pasibaigus už pusmečio.
Pasiteiravus, ką toliau darys, R. Petukauskas pasakojo:
„Turiu neišnaudotų atostogų, kažkur keturis mėnesius. Tačiau, manau, realiai atostogų bus trys mėnesiai. O paskui ieškosiu darbo. Kadangi 2000 metais Autobusų parkas buvo ant bankroto ribos, o per tuos 18 metų įmonė tapo pelninga, ieškosiu darbo bankrutuojančioje įmonėje, kad ją ištraukčiau iš duobės.“
Dalyvavo rinkimuose
Dabartiniam įmonės „Panevėžio autobusų parkas“ direktoriaus pavaduotojui A. Gražiui, kuris nuo balandžio 12 d. laikinai vadovaus bendrovei – 37 metai. Anksčiau jis dirbo specialistu VĮ „Regitra“.
2011 metais A. Gražys dalyvavo savivaldos rinkimuose. Tuomet rinkimuose jį iškėlė Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga.
Iki 2017 m. metu jis priklausė Lietuvos socialdemokratų partijai.
A. Gražys mechanikos inžinerijos vadybos bei verslo administravimo magistro kvalifikacinius laipsnius įgijo KTU Panevėžio institute, 2001-2018 m. dirbo VĮ „Regitra“ Panevėžio filiale.
Kreipėsi į prokuratūrą
Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas dar kovo mėnesį kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą, prašydamas išsiaiškinti, ar Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktos išvados dėl trijose Savivaldybės įmonėse – „Panevėžio autobusų parkas“, „Panevėžio gatvės“ ir „Panevėžio butų ūkis“ – nustatytų pažeidimų, nesuteikia pagrindo pradėti ikiteisminių tyrimų dėl korupcinio pobūdžio ir kitų nusikalstamų veikų.
Daugiausiai kritikos strėlių teko „Panevėžio autobusų parkui“.
STT nustatė atvejų, kai Panevėžio autobusų parkas nesilaikė nustatytų viešųjų pirkimų principų, nesiekė racionaliai naudoti lėšų, nesilaikant įstatymų išleido daugiau kaip 129 tūkst. eurų ir kt.
„Niekada netoleravome jokių korupcijos apraiškų, todėl STT išvados buvo labai naudingos, nors kai kuriais atvejais šokiruojančios. Kitaip nei atsakomybės nebuvimo ir aplaidumo negaliu vertinti vadovo veiklos, kai nesilaikant įstatymų panaudota daugiau nei 129 tūkst. eurų. Dar įdomiau, kai toje pačioje įmonėje su viešaisiais pirkimais dirba žmogus, jau patekęs į STT akiratį ir teistas už piktnaudžiavimą tarnyba. Man tokios informacijos daugiau nei pakanka, kad pasitikėjimas įmonės vadovu būtų prarastas“, – teigė meras, komentuodamas išvadas, susijusias su „Panevėžio autobusų parko“ veikla.
Bylos kelti nėra pagrindo
Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė naujienų portalui JP sakė, kad Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė susipažino su STT išvadomis apie bendrovių „Panevėžio autobusų parkas“, „Panevėžio gatvės“, „Panevėžio butų ūkis“ veiklą.
„Pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą nėra ir baudžiamosios bylos kelti nėra pagrindo. Yra kitos poveikio priemones, nustatytiems pažeidimams šalinti“, – sakė Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė R. Stundžienė.