Paskui R. Račkauską į rinkimus keliauja būrys žinomų panevėžiečių

Paskui R. Račkauską į rinkimus keliauja būrys žinomų panevėžiečių

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Luko VARANAUSKO nuotr.

R. Račkauskas.

Dokumentų priėmimas registruoti Savivaldybių tarybų rinkimų komitetą, taip pat politinės kampanijos dalyviu, prasidėjo su oficialia kampanija lapkričio 7 dieną ir tęsis iki gruodžio 8 dienos.

Šiandien Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) yra užsiregistravę 61 visuomeninių rinkimų komitetų, tame tarpe du Panevėžio.

Nors vakar rašėme, kad VRK iš Panevėžio buvo registruotas tik vienas visuomeninis rinkimų komitetas -„Kurkime jaukų miestą KARTU“, kurio lyderis – Seimo narys Povilas Urbšys, šiandien visuomeninių rinkimų komitetų sąraše įrašytas dar vienas komitetas – „Atsinaujinančiam Panevėžiui“, o jo lyderis – laikinai nuo Panevėžio miesto mero pareigų nušalintas Rytis Mykolas Račkauskas.

BIC

Dalyvavo trys visuomeniniai komitetai

Beje, 2015 metų Panevėžio miesto savivaldos rinkimuose dalyvavo trys komitetai: Gintaro Šileikio, „Mums svarbu“ ir „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“.

Po pastarojo visuomeninio rinkimų komiteto vėliava tąkart rikimuose dalyvavo ir šįkart atskirą rinkimų komitetą į valdžią vedantis R. Račkauskas.

Jo vadovaujamame visuomeninio rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ sąraše 79 pavardės.

Sąrašuose įvairūs žmonės

„Atsinaujinančiam Panevėžiui“ komiteto sąraše puikuojasi ir dabartinių Panevėžio miesto Tarybos narių pavardės, taip pat atsirado ir naujų. Tai ir buvęs konservatorius Alfonsas Garuckas, iš Darbo partijos išstojęs miesto Tarybos narys Alfonsas Petrauskas, Tarybos nariai Tomas Josas, Virginijus Viržintas.

Tačiau sąraše nėra jauniausio Panevėžio miesto tarybos nario Daumanto Simėno. Bet šįkart komitete yra jo tėvas Arnas Simėnas, kuris vadovauja PAVB Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centrui.

 Steigiamajame rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ susirinkime dalyvavo arti šimto panevėžiečių, iš kurių – puikiai žinomi žmonės:

dailininkai Ramūnas Grikevičius, Tomas Rudokas, Rūta Povilaitytė, aktorė Elona Karoblytė, scenografė Rita Kosmauskienė, tautinės kultūros puoselėtoja Zita Rimkuvienė, gydytojai Linas Masiliūnas, Rokas Kuprys, poetė Elvyra Pažemeckaitė, ilgametė G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vadovė Rima Maselytė, architektai Loreta Paulauskienė, Gintautas Diržys, triatloninkė Alina Ranceva, FK „Panevėžys“ direktorius Bronius Vaitiekūnas, komandos kapitonas, šešiskart Lietuvos čempionas Paulius Janušauskas, šachmatų klubo vadovas Arvydas Baltrūnas, fotomeninkas, kovų menų ir sveikatingumo klubo vadovas Valentinas Pečininas, verslininkai Vytautas Kriovė, Rimantas Kiela, Virginijus Kvedaras, Andra Adomavičienė, Sigitas Tribuišis ir kiti aktyvūs panevėžiečiai.

Vienija bendri tikslai

Visuomeninio rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ vedlys ir kandidatas į Panevėžio miesto merus R. Račkauskas naujienų portalui JP aiškino, jų komandą vienija bendri tikslai ir siekiai.

„Mūsų komanda vienija švietimo, kultūros, sporto, medikų, verslo bendruomenių atstovus, aktyvius, pilietiškus panevėžiečius, kurie tiki atsinaujinančio miesto vizija ir siekia, kad pradėti darbai judėtų į priekį. Šiuose rinkimuose alternatyvos labai aiškios – tęsiame darbus ir užtikriname kuo efektyvesnį miesto atsinaujinimą arba grįžtame atgal į stagnacijos ir politinių intrigų laikus. Mes renkamės augantį, patrauklų ir mielą gyventi Panevėžį, kviečiame prisijungti visus, tikinčius savo miestu“, – sako rinkimų komiteto lyderis.

A. Petrauskas.

Būtinybė tęsti pradėtus darbus

Buvęs „darbietis“ ir miesto Tarybos narys A. Petrauskas naujienų portalui JP aiškino, kodėl dalyvauja savivaldos rinkimuose po visuomeninio rinkimų komiteto vėliava.

„Perspektyvą yra. Be to, nemažai darbų pradėtą – pamatai padėti būsimiems darbams bei programa ateinantiems darbams nuveikti – nebloga. Manau, kad pradėtus darbus reikia tęsti ir užbaigti, o su šia komanda juos galima pabaigti“, – teigė politikas.

V. Kriovė.

Panašiai kalbėjo ir panevėžietis verslininkas Vytautas Kriovė.

„Patinka disciplina ir tvarka. Be to, noriu pradėtų darbų tęstinumo, o su šiuo komitetu darbus galima užbaigti. Ilgą laiką buvau stebėtoju, bet dabar jaučiuosi atsakingas, jog reikia prisidėti atnaujinant Panevėžį. Šios komandos pradėti ir nuveikti darbai ryškiai matomi, ko nebuvo anksčiau“, – sakė įmonės „Burbuliukas ir Co“ vadovas ir teigė, kad jam patinka ūkiška komanda, besirūpinanti atsinaujinančiu Panevėžiu.

B. Vaitiekūnas.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ sąraše esantis futbolo klubo „Panevėžys“ vadovas Bronius Vaitiekūnas sakė, kad jam patinka visuomeninio rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ komanda.

„Ir ne tik komanda, bet ir jau nuveikti darbai. Jie matosi ir norisi, kad jie būtų tęsiami. Pasitikiu šia komanda, todėl noriu eiti su kartu“, – trumpai paaiškino B. Vaitiekūnas.

Patvirtinti kandidatai

Panevėžyje kai kurios partijos jau turi pasitvirtinusios savivaldybių tarybų sąrašus bei kandidatus tiesioginiuose merų rinkimuose.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidate į miesto merus yra Indiana Grigienė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas Valdemaras Jakštas, Lietuvos socialdemokratų partijos – Ramūnas Vyžintas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas Rimantas Petukauskas, visuomeninio rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ lyderis P. Urbšys.

Neoficialiais duomenimis, kandidatuoti į Panevėžio miesto merus turėtų Lietuvos žaliųjų partijos atstovė Gema Umbrasienė, Lietuvos socialdemokratinei darbo partijai turėtų atstovauti Petras Narkevičius, Darbo partijai – Sandra Jakštienė. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatu turėtų būti iškeltas Kęstutis Lukoševičius.

Tačiau yra partijų, kurios laukia gruodžio 8 dienos. Esą tuomet pasitvirtins ir kandidatus savivaldos, ir kandidatus merų rinkimuose.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2019 metų kovo 3 dieną.

Modelis

AMES

Basakojis

Mano namukas

Musės salto

Dizainas

PIC

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.