-3.1 C
Panevėžys
Šeštadienis, 26 lapkričio, 2022

Paskolos internetu D.U.K.: ką labai svarbu žinoti

Kai susiduriame su įvairiais finansiniais klausimais, kuriems išspręsti mums prireikia papildomų lėšų, labai dažnai imame galvoti, kad pagalbos ranką mums galėtų ištiesti šiuolaikinės paskolos internetu. Tačiau būtina suprasti, kad paskolos yra finansiniai įsipareigojimai, kuriuos privalu vykdyti taip, kaip yra numatyta paskolos sutartyje. Tai taip pat tiesiogiai paveikia mūsų finansinę situaciją ir kredito reitingą. Todėl jei manote, kad paskola yra vienintelė išeitis ir pats efektyviausias sprendimas jūsų dabartinėje situacijoje, sudarėme jums dažniausiai užduodamų klausimų (D.U.K.) sąrašą, kuris turėtų palengvinti visą kreipimosi dėl paskolos internetu procesą.

Kas gali kreiptis dėl paskolos internetu?

Dėl paskolos internetu gali kreiptis asmenys, kurie yra sulaukę pilnametystės, yra Lietuvos Respublikos piliečiai ir kurių gyvenamoji vieta yra deklaruota Lietuvoje. Tačiau kai kurie kreditoriai savo klientams taiko šiek tiek kitokį amžiaus cenzą. Pavyzdžiui, neturėtumėte nustebti, jei jūsų pasirinkti kreditoriai taikytų 20 ar 21 metų amžiaus ribą, nuo kurios galima kreiptis dėl paskolos internetu.

Žinoma, žmogus, kuris nusprendžia kreiptis į kreditorius, tikėdamasis gauti paskolą internetu, taip pat privalo turėti oficialų pajamų šaltinį. Šiuo atveju pašalpos nėra priskiriamos oficialioms pajamoms, kurios yra tinkamos norint gauti paskolą.

Per kiek laiko yra suteikiama paskola internetu?

Labai dažnai vartotojams kyla klausimas, per kiek laiko jiems galėtų būti suteikta paskola. Yra daugybė istorijų apie tai, kaip paskolos šiandien internetu yra suteikiamos vos per keletą minučių. Tačiau būtina būti realistais ir į visą šį procesą žvelgti realistiškiau. Supraskite, kad kiekvieno žmogaus finansinė situacija yra labai skirtinga. Šiandien nei viena paskola negali būti suteikta prieš tai neįvertinus žmogaus mokumo. Todėl pirmiausia yra vykdomas vartotojo mokumo vertinimas, siekiant nustatyti ar jis yra pajėgus grąžinti jam suteiktą paskolą. Mokumo vertinimo procesas yra būtinas ir įtvirtintas mūsų šalies įstatymuose.

Tai reiškia, kad kiekvienas atvejis yra labai individualus ir skirtingas. Be to, didžiulę įtaką tam turi ir pasirinkta paskolos rūšis bei paskolos internetu dydis. Jei į kreditorius kreipiasi mokus fizinis asmuo, kuris nori gauti kelių šimtų eurų vertės paskolą, tuomet labai tikėtina, kad paskola jam galės būti suteikta ir valandos ar netgi pusvalandžio bėgyje nuo paskolos paraiškos patvirtinimo. Tačiau jei yra kreipiamasi dėl ilgalaikės paskolos, kurios vertė yra ne viena dešimtis tūkstančių eurų, visas šis procesas gali pareikalauti daugiau laiko.

Kita vertus, jei jūs kreipiatės dėl paskolos internetu, labai tikėtina, kad patvirtinus paskolos paraišką, paskola bus suteikta vienos arba dviejų darbo dienų bėgyje.

Ar galima gauti paskolą neturint darbo?

Tai yra dar vienas labai dažnai užduodamas klausimas. Begalė žmonių yra girdėję istorijų apie tai, kaip paskolos internetu būdavo suteikiamos bene bet kuriam dėl jų besikreipusiam fiziniam asmeniui. Tačiau tokie laikai jau seniai yra tolimoje praeityje. Finansinių paslaugų rinkoje situacija yra visiškai pasikeitusi ir jau kurį laiką paskolos yra suteikiamos tik mokiems vartotojams, kurie atitinka visus kreditorių keliamus reikalavimus. Todėl jei žmogus neturi oficialaus darbo ir negauna nuolatinių oficialių pajamų, jam gauti paskolą nėra jokios galimybės.

Ar galima paraišką paskolai pateikti internetu?

Taip, paskolos paraišką kiekvienas vartotojas gali pateikti internetu. Priklausomai nuo pasirinktos paskolos dydžio ir paskolos rūšies, paskola gali būti suteikta be susitikimo su kreditoriai akis į akį arba tik po to, kai yra susitinkama su paskolas patvirtinančiu vadybininku.

Jei jūs nuspręsite kreiptis dėl vartojamosios paskolos arba greitojo kredito, labai tikėtina, kad jums niekur nereikės vykti ir visus formalumus jūs galėsite išspręsti nuotoliniu būdu, naudodamiesi internetu ir savo mobiliuoju telefonu. Tuo tarpu, jei paskolos suma yra didesnė ir jūs norite gauti paskolą būstui ar verslo paskolą, tokiu atveju po jūsų paskolos paraiškos pateikimo internetu kreditoriai norės su jumis susitikti jų filiale.

Tačiau bet kuriuo atveju, paskolos paraiškos užpildymas ir jos pateikimas visais atvejais yra galimas nuotoliniu būdu.

Kokios yra paskoloms taikomos palūkanos?

Palūkanos yra pagrindinis veiksnys, kuris padidina bendrą paskolos vertę. Tai reiškia, kad kuo didesnės palūkanos yra taikomos paskolai, tuo daugiau teks grąžinti kreditoriams. Ir nepaisant to, kad jūs galite būti susikoncentravę į būtent tą sumą, kurią jūs gausite iš kreditorių, jūs tikrai niekuomet neturėtumėte pamiršti ir bendros sumos, kurią jums galiausiai teks grąžinti. Nuo to labai tiesiogiai priklauso jūsų patiriamos išlaidos ir asmeninė finansinė situacija.

Paskoloms taikomos palūkanos kiekvienu atveju gali labai reikšmingai skirtis. Didžiausią įtaką joms turi paskolos rūšis. Pavyzdžiui, greitieji kreditai (trumpalaikės paskolos) pasižymi pačiomis didžiausiomis palūkanomis. Tuo tarpu būsto paskoloms įprastai yra taikoma žemiausia metinė palūkanų norma.

Žinoma, įtakos palūkanoms turi ir vartotojo finansinė padėtis. Kreditoriai visuomet atsižvelgia į žmogaus, kuris kreipiasi dėl paskolos internetu, asmeninį kredito reitingą. Kuo jis yra aukštesnis, tuo palankesnių paskolos sąlygų galima tikėtis sulaukti. Todėl jei jūsų asmeninis kredito reitingas yra labai aukštas, nepamirškite, kad jūs turėsite didesnes galimybes sulaukti palankesnių sąlygų ir žemesnių palūkanų. Tai suteiks jums didesnį pranašumą derantis dėl geresnių paskolos internetu sąlygų.

Kokiais atvejais verta kreiptis dėl paskolos?

Kiekvienas atvejis yra labai skirtingas. Vieni vartotojai dėl paskolų kreipiasi tuomet, kai jiems lėšų pritrūksta iki jų būsimo atlyginimo, o kiti apie paskolas galvoja tik tuomet, kai nori įsigyti būstą, kainuojantį ne vieną dešimtį tūkstančių eurų.

Tačiau visuomet egzistuoja viena paprasta, tačiau labai naudinga taisyklė – skolintis reikia atsakingai ir turint labai aiškų tikslą. Jei jūs nežinosite, kam ir kaip panaudosite paskolą, tuomet galite lengvai įklimpti į dideles skolas ir reikšmingai pabloginti savo asmeninę finansinę situaciją. Tai reiškia, kad jei jūs galvojate apie kreipimąsi dėl paskolos, taip pat turite būti visiškai tikri, kad paskola jums galės pagelbėti, o ne pakenkti.

Kuo skiriasi greitieji kreditai nuo vartojamųjų paskolų?

Šiuolaikinėje finansinių paslaugų rinkoje yra labai daug skirtingų finansinių instrumentų, kuriuos galima pasitelkti sprendžiant iškylančius įvairius finansinius klausimus. Galima kreiptis dėl greitojo kredito, vartojamosios paskolos, paskolos automobiliui, verslo paskolos, būsto paskolos ir kt. Tačiau labai dažnai vartotojai maišo dvi paskolų rūšis – greituosius kreditus ir vartojamąsias paskolas.

Būtina suprasti, kad tai yra dvi skirtingos paskolų rūšys, kurios pasižymi skirtingomis sąlygomis. Greitiesiems kreditams visuomet yra taikomos aukštesnės palūkanos, kai tuo tarpu vartojamosios paskolos pasižymi palankesne palūkanų norma.

Įprastai dėl greitųjų kreditų yra kreipiamasi tuomet, kai žmogaus finansinė padėtis būna pakankamai sudėtinga ir kebli, pvz., kuomet pritrūksta papildomų lėšų pragyvenimui, o iki atlyginimo yra dar likę kelios savaitės. Tuo tarpu vartojamosios paskolos gali būti naudojamos labai skirtingiems tikslams – nuo transporto priemonės pirkimo, iki būsto remonto ar naujos buitinės technikos įsigijimo.

Kokiu būdu lengviausia palyginti skirtingus paskolų pasiūlymus?

Yra daugybė skirtingų priemonių, kurias galima pasitelkti bandant pasirinkti pačiomis palankiausiomis sąlygomis pasižyminčią paskolą, tačiau vienas iš pačių efektyviausių būdų tai padaryti neabejotinai yra internetu.

Kadangi kiekvieni oficialūs kreditoriai ir tarpusavio skolinimo platformos turi savo internetinius tinklalapius, kuriuose pateikia informaciją apie savo teikiamas finansines paslaugas ir skirtingoms paskoloms taikomas sąlygas, internetu palyginti įvairius paskolų pasiūlymus tampa paprasčiau.

O norint sutaupyti dar daugiau savo laiko ir paspartinti visą šį paskolos internetu pasirinkimo procesą, verta į pagalbą pasitelkti internetinius paskolų palyginimo portalus, kuriuose yra pateikiami sudaryti oficialių kreditorių sąrašai, kartu su jų siūlomoms paskoloms taikomomis sąlygomis ir bendrąja tvarka.

Ar galima atidėti paskolos grąžinimą?

Nei vienas žmogus negali žinoti su kokiais finansiniais sunkumais jam teks susidurti grąžinant gautą paskolą. Todėl labai svarbu iš anksto išsiaiškinti ar jūsų pasirinkti kreditoriai prireikus jums galės suteikti galimybę paskolos grąžinimą atidėti. Tokią galimybę savo klientams suteikia ne visi kreditoriai, todėl atsakymas į pastarąjį klausimą turėtų būti gautas dar prieš pasirašant paskolos internetu sutartį.

Ar galima pratęsti paskolos grąžinimo terminą?

Lygiai taip pat, kaip ir paskolos grąžinimo atidėjimo atveju, paskolos grąžinimo termino pratęsimas labai tiesiogiai priklauso nuo konkrečių kreditorių. Tačiau iš tikrųjų paskolos grąžinimo terminą pratęsti įprastai sutinka dauguma kreditorių. Žinoma, tokiais atvejais yra pakoreguojamos paskolos sąlygos, pvz., padidinamos paskolos palūkanos ar pritaikomi papildomi mokesčiai.

Todėl jei stengdamiesi laiku padengti savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus jūs staiga susidursite su nenumatytais finansiniais sunkumais, visuomet galite apsvarstyti galimybę kreiptis į kreditorius ir pratęsti savo turimos paskolos grąžinimo terminą.

Ką daryti, jei nebepavyksta laiku grąžinti turimų paskolų?

Tai yra labai dažnas atvejis – ir ypač tuomet, kai žmonės turi daugiau nei vieną finansinį įsipareigojimą. Daugybė paskolų yra tikra finansinė našta, kuri kasdien kelia labai didelį stresą ir nerimą. Todėl jei matote, kad nebepajėgiate padengti savo turimų finansinių įsipareigojimų, tikrai niekuomet neturėtumėte laukti iki paskutinės akimirkos, kuomet jau nebeturėsite jokių galimybių tinkamiausiu būdu išspręsti tokius finansinius sunkumus. Tai reiškia, kad jūs tokiose situacijose turite kreiptis dėl paskolų refinansavimo paslaugų, kurios yra siūlomos ne vienų oficialių kreditorių.

Refinansavimo paslaugos padeda į vieną sujungti visus turimus finansinius įsipareigojimus, juos perduodant į vienų pasirinktų kreditorių rankas. Tokiu būdu yra pratęsiamas paskolos grąžinimo terminas ir sumažinamos mėnesinės paskolos grąžinimo įmokos. Kai kuriais atvejais paskolai yra pritaikomos ir žemesnės palūkanos.

Kada neverta kreiptis dėl greitojo kredito?

Jei jūs nežinote, kaip bus panaudotas greitasis kreditas ir taip pat nemanote, kad jis jums galėtų efektyviai pagelbėti, dėl jo kreiptis tikrai neturėtumėte. Nepaisant to, apie kokios rūšies paskolą jūs begalvotumėte, visuomet finansinius įsipareigojimus privalote vertinti labai atsakingai.

Kokius reikalavimus vartotojams kelia kreditoriai?

Kreditorių vartotojams keliami reikalavimai gali skirtis, tačiau kiekvienas kreditorius privalo taikyti bazines taisykles ir atsižvelgti į Vartotojų mokumo vertinimo įstatymą. Todėl visuomet yra nustatoma tam tikra minimali mėnesinių gaunamų oficialių pajamų riba, nurodomas konkretus amžius, nuo kurio ir iki kurio žmogus gali kreiptis dėl paskolos internetu, bei nustatomos kitos sąlygos, kurios būna pateikiamos kiekvienų kreditorių internetiniame tinklalapyje.

Kaip vyksta vartotojų mokumo vertinimas?

Kreipiantis dėl paskolos internetu jūs turite patvirtinti, kad sutinkate, jog jūsų pasirinkti kreditoriai galėtų tvarkyti jūsų asmens duomenis, tokiu būdu gaudami informaciją apie jūsų finansinę situaciją. Gavus sutikimą yra pradedamas vykdyti vartotojo mokumo vertinimas.

Jo metu yra atsižvelgiama į daugybę skirtingų veiksnių, pvz., vartotojo gaunamas mėnesines pajamas, jo turimų finansinių įsipareigojimų dydį, šeimyninę padėtį, nepilnamečių vaikų skaičių, darbo stažą, darbovietę/darbo pobūdį, gyvenamąją vietą, miestą, kuriame yra gyvenama, asmeninę


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

LBA prezidentė: palūkanos už terminuotus indėlius artimiausiu metu nedidės

confident-noyce

Bankai: esame pasirengę padėti paskolas turintiems gyventojams

erikas

S. Jakeliūnas: bankai per krizę galėjo manipuliuoti paskolų palūkanomis

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau