Paskirtas naujas Panevėžio vyskupijos kurijos kancleris

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoJP, VYSKUPIJOS
E. Tubelis.

Panevėžio vyskupo Lino Vodopjanovo OFM sprendimu, nuo lapkričio 23 dienos Panevėžio vyskupijos kurijos kancleriu paskirtas kun. Egidijus Tubelis. Iki tol kunigas dirbo šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios vikaru.

39 metų dvasininkas E. Tubelis baigė studijas Romos Popiežiškajame Jono Pauliaus II institute prie Laterano universiteto bei gavo teologijos licencijatą.

Konkurso nėra

Panevėžio vyskupas L. Vodopjanovas teigė, kad ypatingų konkursų, skiriant kunigą kancleriu, – nėra.

„Nebūna konkursų. Tai ne valstybinės reikšmės pareigos, bet atsižvelgiame į gabumus ir kitas savybes, kurios reikalingos kanclerio darbui. Žinoma, tobulų kanclerių iškart nebūna, bet dirbant, įgaunama praktikos ir žinių“, – aiškino vyskupas.

Svarbus asmuo kurijoje

Pasak Panevėžio vyskupo, kurijos kancleris – labai svarbus žmogus.

„Jis atsakingas už dokumentų ruošimą, už korespondenciją. Jei reikia, net gi gali pavaduoti ir patį vyskupą. Kancleris tvarko kurijos bylas ir atlieka visus būtiniausius darbus“, – pristatė J. E. kanclerio darbus.

Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM.

Mokslo įstaigos nėra

Panevėžio vyskupas L. Vodopjanovas teigė, kad nėra tokios mokslo įstaigos, kuri ruoštų vyskupijų kurijoms kanclerius.

„Nėra tokios mokslo įstaigos, kuri tiesiogiai paruoštų kanclerį darbui. Dabartinis kancleris baigė mokslus Romos Popiežiškajame Jono Pauliaus II institute prie Laterano universiteto. Tai labai gerai, nes kancleris privalo mokėti užsienio kalbas. E. Tubelis moka italų ir supranta anglų kalbas. Tos kalbos pagelbės darbe, nes reikia ruošti raštus užsienio kalbomis, susirašinėti su kitomis kongregacijomis“, – sakė vyskupas.

Bažnyčiai nepriskirtas

Panevėžio vyskupijos kurijos kancleris nėra priskirtas kokiai nors bažnyčiai.

„Nei kancleris, nei generalvikaras nėra priskirti, kokia nors Panevėžio vyskupijos bažnyčiai. Tačiau melstis privalo, kaip ir kiekvienas kunigas. Kancleris gyvena Kristaus Karaliaus Katedrai priklausančiuose kunigų namuose, todėl meldžiasi Katedroje. Beje, esant reikalui kancleris gali pavaduoti kitų parapijų kunigus, nes juk būna įvairių situacijų. Ar susirgo kunigas, ar išvažiavo. Pamaldos vykti vis tiek turi“, – teigė Panevėžio vyskupas L. Vodopjanovas.


1 komentarai

Virginija 2020-11-28 19:02 at 19:02

Sveikinu naująjį kanclerį ir linkiu sėkmės naujose pareigose.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kunigas R. Doveika apie kitokias šventes: „Nereikia pasiduoti baimei ir desperacijai“

confident-noyce

Panevėžio apylinkės teismas už vaikų pornografijos laikymą kunigui skyrė 5 tūkst. eurų baudą

confident-noyce

Šiemet Panevėžio bažnyčiose išvysime kitokius kalėdaičius: dėl pandemijos jie bus saugiai supakuoti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau