16 C
Panevėžys
Penktadienis, 14 gegužės, 2021

Paskirstytos lėšos motyvuotų ir gabių Panevėžio mokinių papildomo mokymo projektams

AutoriusJPFotoPANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ

Panevėžio miesto savivaldybė motyvuotų ir gabių mokinių papildomo mokymo projektams paskirstė 30 tūkst. Eur.

„Norime plėsti mokiniams teikiamų paslaugų įvairovę, todėl dar šių metų sausį Taryba patvirtino motyvuotų ir gabių mokinių papildomo mokymo projektų finansavimo ir atrankos tvarkos aprašą. Šiemet sulaukėme 2 projektų, paraiškų vertinimo komisija nusprendė, kad abu tenkina nustatytus reikalavimus“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Šiuo projektų konkursu siekiama skatinti bendrojo ugdymo mokyklų ir aukštojo mokslo institucijų bendradarbiavimą, siekiant įgyvendinti Panevėžio miesto savivaldybės strateginio planavimo dokumentuose numatytus tikslus ir uždavinius; užtikrinti motyvuotų mokinių papildomo ugdymo organizavimo kokybę bei finansavimo tęstinumą; ugdyti atsakingą, savo jėgomis pasitikinčią, tikslingo mąstymo poreikį suvokiančią ir nuolatinės saviugdos poreikį įgijusią asmenybę; suteikti naudingų žinių, sudaryti sąlygas karjeros ugdymui, formuoti bendradarbiavimo įgūdžius, socialinę, asmeninę komunikavimo ir komandinio darbo kompetenciją, tobulinti mokslinio tiriamojo darbo įgūdžius.

Vertinant projektus buvo atsižvelgta, ar sudarytos sąlygos Panevėžio miesto gimnazijų mokiniams (ne jaunesniems kaip 16 m.) gauti  kokybišką, nemokamą neformalaus vaikų švietimo paslaugą, ar projekto dalyviai turės galimybę susipažinti su karjeros galimybėms stiprindami praktinius gebėjimus, ugdydami kompetencijas, reikalingas sėkmingai profesinei karjerai ugdyti, ar projekto veiklose galės dalyvauti ne mažiau kaip 50 klausytojų, ar projektų tikslai, uždaviniai ir veiklos atitinka Savivaldybės strateginio planavimo dokumentų tikslus ir (ar) uždavinius ir kt.

Motyvuotų ir gabių mokinių papildomo mokymo projektų vertinimo komisija 15 tūkst. Eur skyrė Panevėžio 5-osios gimnazijos  projektui „Panevėžio ekonomikos ir verslumo akademija“. Panevėžio 5-oji gimnazija drauge su partneriu Mykolo Romerio universitetu parengė ekonomikai ir verslumui gabių mokinių neformaliojo švietimo programą, kurios veiklos apima  mokinių asmeninių savybių bei įgūdžių tobulinimą. Ekonomikai ir verslumui motyvuotų ir gabių mokinių neformalaus švietimo programa parašyta remiantis Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiadų kriterijais, bendradarbiaujant Panevėžio ir Alytaus miestų ekonomikos mokytojams, Mykolo Romerio universiteto dėstytojams, Panevėžio 5-osios, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijų bendruomenėms. Projekto metu numatytos paskaitos, stovyklos, edukaciniai užsiėmimai, kurie bus vykdomi iki šių metų pabaigos. Projekto veiklose dalyvaus ne mažiau kaip 70 Panevėžio miesto savivaldybės moksleivių. Bendra neformaliojo ugdymo programos apimtis – 116 valandų.

Virš 9700 Eur skirta Juozo Balčikonio gimnazijos projektui „Matematikos, informatikos ir fizikos akademija (MIFA)“, kuris bus įgyvendinamas drauge su Panevėžio kolegija. Šio projekto tikslas – sudaryti galimybes motyvuotiems, gabiems vaikams plėtoti matematikos ir fizikos dalykų gebėjimus, stiprinti bendrąsias kompetencijas, padėti pasirengti valstybiniams brandos egzaminams, vystyti jų inžinerinį ir informatinį mąstymą, supažindinti su karjeros galimybėmis inžinerijos ir informatikos mokslų srityse.

Projekto metu veikla bus vykdoma dviem semestrais. Pavasario semestre vyks moksleivių ugdymas pagal neformalaus švietimo programą, suderintą su matematikos ir fizikos bendrojo ugdymo brandos egzamino programomis. Mokymų metu moksleiviai stiprins matematikos bei fizikos dalykų gebėjimus ir rengsis valstybiniams brandos egzaminams.

Rudens semestre Panevėžio motyvuoti, gabūs moksleiviai susipažins su inžinerijos ir informatikos mokslų studijomis aukštosiose mokyklose, stiprins teorines žinias ir praktinius gebėjimus inžinerijos ir informatikos mokslų srityse, vyks į inžinerinės pramonės ir verslo įmones, kurių metu vyks diskusijos su darbdaviais ir įmonių specialistais. Projekto veiklose dalyvaus ne mažiau kaip 50 Panevėžio miesto savivaldybės moksleivių. Bendra neformaliojo ugdymo programos apimtis – 117 valandų.

Abiejų projekto veiklos bus įgyvendinamos iki šių metų gruodžio 31 d.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio įmonės kviečiamos prisidėti kuriant pamokas moksleiviams

confident-noyce

Į klases gali grįžti 5–11 klasių moksleiviai

confident-noyce

Švietimo ministrė tiki, kad partijoms pavyks sutarti dėl švietimo iki birželio pabaigos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau