Paskelbti „Auksinių scenos kryžių“ nominantai: į juos pretenduoja ir J. Miltinio dramos...

Paskelbti „Auksinių scenos kryžių“ nominantai: į juos pretenduoja ir J. Miltinio dramos teatras

BNS / BNS nuotr.

Kultūros ministerija antradienį paskelbė profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų – „Auksinių scenos kryžių“ – nominantus.

Geriausiais režisieriais pretenduoja tapti Oskaras Koršunovas už spektaklį „Liučė čiuožia“ , Yana Ross (Jana Ros) už spektaklį „Vienos miško pasakos“ ir Jonas Vaitkus už spektaklį „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“.

Moters vaidmens kategorijoje už Liučės vaidmenį spektaklyje „Liučė čiuožia“ nominuota aktorė Taura Kvietinskaitė , taip pat už Marytės vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ nominuota Paulina Taujanskaitė bei Juliana Volodko – už Jelenos Andrejevnos vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“.

BIC

Vyro vaidmens kategorijoje nominuotas Viačeslavas Lukjanovas už Ivano Petrovičiaus Voinickio vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“, taip pat Lukas Malinauskas už Felikso vaidmenį spektaklyje „Liučė čiuožia“ ir Valentinas Novopolskis už Poeto-paprasto jaunuolio vaidmenį spektaklyje „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“.

Į apdovanojimą nepagrindinio moters vaidmens kategorijoje pretenduoja Aušra Pukelytė už Valerijos vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“, taip pat Agnieška Ravdo už Monikos vaidmenį spektaklyje „Kelionė į Edeną“ ir Dovilė Šilkaitytė už Eglės vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“.

Apdovanojimą nepagrindinio vyro vaidmens kategorijoje gali gauti Sergejus Ivanovas už Oskaro vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“, Irmantas Jankaitis už tame pačiame spektaklyje atliktą Valdo vaidmenį ir Paulius Markevičius už Martyno vaidmenį spektaklyje „12 gramų į šiaurę“.

Geriausios scenografijos kategorijoje nominuotas Jonas Arčikauskas už scenografiją spektakliui „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“, Barbora Šulniūtė už scenografiją spektakliui „12 gramų į šiaurę“ ir Robert Wilson „Robertas Vilsonas) už scenografiją operai „Turandot“.

Muzikos spektakliui kategorijoje į apdovanojimą pretenduoja Rita Mačiliūnaitė už muziką šokio operai „Amžinybė ir viena diena“, Marija Paškevičiūtė už muziką baletui „Dienos, minutės“ ir aktorių grupė „Church on Wheels“ už muziką spektakliui „Pizdukas“.

Geriausio solisto kategorijoje apdovanojimą gali gauti Kristian Benedikt už Princo Kalafo vaidmenį operoje „Turandot“, Rafailas Karpis už Pasakotojo, Gubernatoriaus, I Pono, Vanderdenduro vaidmenis operetėje „Kandidas“ ir Pango vaidmenį operoje „Turandot“ bei Kostas Smoriginas už Tomskio vaidmenį operoje „Pikų dama“.

Tarp geriausių solisčių nominuota Asmik Grigorian už Lizos vaidmenį operoje „Pikų dama“, Agnė Stančikaitė už Liu vaidmenį operoje „Turandot“ ir Jovita Vaškevičiūtė už Senosios Damos vaidmenį operetėje „Kandidas“.

Geriausios choreografijos kategorijoje nominuotas Palle Granhøj (Palle Granhojus) už šokio ir gyvos muzikos spektaklį „Boléro-Extended“, Martynas Rimeikis už baletus „Eglė žalčių karalienė“ ir „Dienos, minutės“ bei Agnija Šeiko už šokio ir muzikos spektaklį „Oneiro“.

Į apdovanojimą geriausio šokėjo kategorijoje pretenduoja Jeronimas Krivickas už Veidrodžio vaidmenį šokio operoje „Amžinybė ir viena diena“, Jonas Laucius už Tėvo vaidmenį šokio operoje „Amžinybė ir viena diena“ ir Marius Pinigis už vaidmenį šokio spektaklyje „Perdegimas“.

Geriausia šokėja pretenduoja tapti Olga Konošenko už Krikštamotės Frau Droselmajer vaidmenį balete „Spragtukas“, Julija Stankevičiūtė už Moters vaidmenį balete „Dienos, minutės“ ir Eglės vaidmenį balete „Eglė žalčių karalienė“ ir Viltė Švarplytė už vaidmenį šokio spektaklyje „Ekspansija. Visata įeina į mano kūną“.

Geriausios dramaturgijos kategorijoje nominuota Ingrida Gerbutavičiūtė už šokio operos „Amžinybė ir viena diena“ dramaturgiją, taip pat Rimantas Ribačiauskas už garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ dramaturgiją (Operomanija) bei spektaklio „Sulėtintai“ kūrybinė grupė: Anna Smolar, Michał Buszewicz, Lora Kmieliauskaitė, Monika Bičiūnaitė, Gailė Butvilaitė, Martynas Nedzinskas, Miglė Polikevičiūtė, Gediminas Rimeika, Rytis Saladžius.

Geriausio spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje nominuota spektaklio „Antis, Mirtis ir tulpė“ kūrybinė grupė: Jūratė Trimakaitė, Cerise Guyon, Thomas Demay, Felix Bataillou, taip pat šokio spektaklio-instaliacijos „Lumi“ choreografė Dalija Acin Thelander ir lėlių spektaklio „Namai“ kūrybinė grupė: Aušra Bakanaitė, Virginija Rimkaitė, Gintarė Radvilavičiūtė, Vytautas Kairys, Donatas Bielkauskas, Monika Verdenė Valkiūnaitė, Justina Kalnietytė, Monika Mikalauskaitė-Baužienė, Kęstutis Bručkus.

Metų patirties kategorijoje nominuotas imersinio teatro spektaklio „Dėdė Vania“ režisierius Tadas Montrimas, taip pat garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ kūrybinė grupė: Rimantas Ribačiauskas, Mantas Jančiauskas, Jūra Elena Šedytė, Andrius Šiurys, Robertas Dumpis, Ana Ablamonova (Operomanija) bei šokio ir istorijos spektaklio-ekskursijos „Užpustyti“ kūrybinė grupė: Agnija Šeiko, Inga Kuznecova, Kristijonas Lučinskas, Benas Šarka, Edmundas Gylys, Vladimir Konstantinov, Karina Novikova, Donatas Bielkauskas, Larion Dyakov, Sondra Simana (Šeiko šokio teatras).

„Auksiniai scenos kryžiai“ skiriami už reikšmingiausius metų darbus, išskirtinius profesinius laimėjimus, už ilgametį indėlį į scenos meną. Už naujų sceninės išraiškos formų paieškas teikiamas „Boriso Dauguviečio auskaras“.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 17 premijų, iš jų viena gali būti skiriama už ilgametį indėlį į scenos meną ir viena – už naujų sceninės išraiškos formų paieškas.

Premijos bus įteiktos Tarptautinės teatro dienos proga Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre kovo 29 dieną.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.